آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند گفت: ورود اتباع خارجی عمدتا عراقی بدون روادید به منطقه آزاد اروند تا اطلاع ثانونی ممنوع است.
به گزارش فیدوس: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد اروند گفت: ورود اتباع خارجی عمدتا عراقی بدون روادید به منطقه آزاد اروند تا اطلاع ثانونی ممنوع است.
سیدمرتضی نعمت زاده روز شنبه ساماندهی گیت های خروجی شهرهای آبادان، خرمشهر و ماهشهر را لازم و ضروری خواند و گفت: ساماندهی ، کنترل و نظارت بر گیت های خروجی به سمت اهواز، ماهشهر و 2 گیت جاده امام جعفر صادق (ع) - اهواز و خرمشهر - اهواز و نیز راه آهن راهکار لازم برای ورود بدون روادید اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند است.
وی اظهار داشت: در هفته گذشته نشست هایی در این خصوص با نیروهای انتظامی ، نظامی و بخش رسمی اجرایی سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شده و مقرر گردید کنترل و نظارت گیت ها از سوی نیروهای نظارتی اعمال شود.
در مدت لغو روادید سفر به منطقه آزاد اروند به طور متوسط روزانه تا چهار هزار نفر از اتباع کشور عراق به شهرهای آبادان و خرمشهر سفر کردند.
ورود اتباع خارجی به ایران بدون روادید از مرز شلمچه 9 آذر 1396 اجرایی شد و تا 14 مهرماه امسال 500 هزار نفر با بهره مندی از این امتیاز بدون روادید به منطقه آزاد اروند سفر کردند.
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.
این منطقه همجوار کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیت حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
Histats.com START (standard) Histats.com END