آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه ۲ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت .
 به گزارش فیدوس: مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه ۲ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت .

هدایت الله میرمرادزهی  اظهار داشت: لنج بندر صیادی کنارک در ۱۲۰ مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان روز گذشته دچار آتش سوزی شد.
وی افزود: پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر که برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند که ۲ نفر بر اثر آتش سوزی کشته و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع این لنج ۱۶ نفر به همراه داشت که با استفاده از۱۰ کپسول آتش نشانی ، کمک یک لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای کشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد.
وی تصریح کرد: این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود و در راه برگشت با بیش از ۶۰ تن ماهی صنعتی دچار آتش سوزی شد.

آتش سوزی لنج
آتش سوزی لنج

میرمرادزهی ادامه داد: لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شد.
وی اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر صیاد در قالب ۳۵ تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله ۹۰۷ فروند لنج شامل ۵۰۱ فروند لنج برودتی و ۴۰۶ فروند لنج یخی و هزار و ۴۳۰ فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: معمولا هر لنج برودتی حدود ۴۵ روز تا یک ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.
وی ادامه داد: در لنج های برودتی ۱۵ تا ۲۵ نفر، قایق ۲ نفر و لنج های یخی هفت تا ۱۰ نفر مشغول به کار هستند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل یلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.
Histats.com START (standard) Histats.com END