آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش پیک موتوری رستوران ها اقدام به خالی کردن حساب های مشتریان با شگرد خاصی می کرد.
به گزارش فیدوس: رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش پیک موتوری رستوران ها اقدام به خالی کردن حساب های مشتریان با شگرد خاصی می کرد.
سرهنگ کیوان ظهیری در تشریح این خبر گفت: در تاریخ بیست و پنجم شهریور سال جاری فردی به افسر تحقیق کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه و بیانکرد ساعتی قبل با رستورانی در خیابان شریعتی تماس گرفتم و سه پرس غذا برای ناهار سفارش دادم. نیم ساعت بعد فرد جوان و خوش تیپ زنگ واحد را زد و گفت پیک موتوری ام و غذا را آورده ام. زمانی که به درب واحد مراجعه کرد کارت عابر بانکم را همراه رمز به او دادم. او با چند مرتبه کشیدن عابر بانک گفت سیستم قطع است و تقاضای وجه نقد کرد که به داخل خانه رفتم و وجه نقد آوردم نود هزار تومان به وی پرداخت کردم و کارت را برگرداند. در حال صرف غذا با خانواده ام بودم که ناگهان از طریق پیامک متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان از حساب همان عابر بانکم خالی شده که وقتی نگاهم به عابر بانک کنار سفره افتاد متوجه شدم متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جابجا کرده است. سریعا با رستوران تماس گرفتم که گفتند شما در جلوی پارکینگ وجه نقد را پرداخت کرده اید و سفارش را تحویل گرفته اید که متوجه شدم آن فردی که به او کارت را دادم پیک موتوری نبوده است و طعمه فرد سارق و کلاهبرداری شده ام.

وی افزود: با تشکیل پرونده و ارسال به مرجع قضایی امر شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. پس از تحقیقات گسترده مشخص شد متهم ابتدا در مردادماه امسال در رستورانی در شهرک قدس پس از مشاهده آگهی به عنوان پیک مشغول بکار شده و پس از چند روز در حالی که دستگاه پوز و باکس غذا که بر موتور می گذارند را به همراه داشته دیگر به محل کار خود مراجعت نداشته و صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرده است و لیکن حساب جاری متعلق به دستگاه را مسدود نکرده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در مدتی که ماموران در حال شناسایی متهم بودند چندین شکایت مشابه نیز به کلانتری واصل شد و همچنین پرونده های مشابهی نیز در کلانتری های ۱۲۵ یوسف آباد و ۱۳۴ شهرک قدس مطرح شد که با توجه به افزوده شدن تعداد شکات پیگیری های ویزه انجام گرفت و پس از فعالیت ها و اقدامات پلیسی نهایتا روز گذشته متهم در مخفیگاهش در منطقه فلاح دستگیر و در بازرسی از محل یک دستگاه موتور مسروقه دستگاه عابر بانک و باکس غذا کشف شد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت اظهار کرد: متهم ۲۹ ساله که سابقا نیز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع دستگیر شده بود صراحتا به جرم ارتکابی خود در مناطق مختلف غربی و مرکزی تهران به همان شیوه اعتراف کرد و گفت که پس از شروع به کار در رستوران تصمیم گرفتم با دستگاه پوز نقشه خو د را اجرایی کنم. بنابراین موتوری در مرزداران سرقت کردم و گوشه رستوران های بزرگ می ایستادم و زمانی که پیک آن رستوران به سمت محل تماس مشتری می رفت من نیز آن را دنبال می کردم و پس از رسیدن در محل سریعا موتور خود را در گوشه ای پارک می کردم و به سمت پیکی می رفتم و می گفتم غذا متعلق به من است و پولش را می دادم و زمانی که از محل می رفت با موتور خود و در حالی که غذا دستم بود به واحد مشتری مراجعه می کردم و هنگامی که عابر بانک می داد رمز را از وی می پرسیدم و سپس به ظاهر کارت را می کشیدم و می گفتم سیستم قطع است . مشتری زمانی که برای آوردن وجه نقد به خانه می رفت در یک لحظه کارت مشابهی را که همراه داشتم و از قبل به طرق مختلف تهیه کرده بود جایگزین آن می کردم و به همراه سفارش به او می دادم و متوجه جایگزینی آن نمی شد. متعاقبا سریعا به اولین عابر بانک مراجعه و با بخاطر سپردن رمز حسابش را خالی می کردم.

سرهنگ ظهیری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ نفر به عنوان شاکی مراجعه و از متهم تحت نظری تحقیقات تکمیلی در جریان است از شهروندان خواست به هنگام خرید شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کنند و رمز آن را در اختیار افراد غیر قرار ندهند و یا اگر در مواقعی خود این کار را انجام نداده اند حتما نسبت به اینکه در جلوی چشمانش کارت توسط فروشنده کشیده شود دقت داشته باشند.
Histats.com START (standard) Histats.com END