آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
ترامپ:
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سخنان اخیر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را مبنی بر ایجاد ارتش اروپایی برای محافظت در برابر آمریکا و دیگران، بسیار توهین آمیز دانست.
به گزارش فیدوس: ترامپ سخنان اخیر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را مبنی بر ایجاد ارتش اروپایی برای محافظت در برابر آمریکا و دیگران، بسیار توهین آمیز دانست.

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: «امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است اروپا ارتش خود را برای محافظت در برابر آمریکا و دیگران می‌سازد. این موضوع بسیار توهین آمیز است.»

دونالد ترامپ، گفت: «شاید اروپا باید اول سهم خود را برای تامین هزینه‌های ناتو بپردازد، یعنی جایی که آمریکا به شدت به آن کمک هزینه می‌دهد.»

روز جمعه رئیس جمهور آمریکا تحت تدابیر شدید امنیتی وارد فرودگاه اورلی پاریس شد.

دونالد ترامپ برای شرکت در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول به فرانسه آمده است.

به گفته وزیر کشور فرانسه بیش از ده هزار پلیس، ژاندارم و نیرو‌های ارتشی مسئولیت برقراری امنیت طی برگزاری این مراسم در پاریس را بر عهده دارند.

صبح شنبه رئیس جمهور آمریکا در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دیداری دو جانبه حدودا دو ساعته خواهد داشت.

ترامپ صبح یکشنبه نیز در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در میدان آرک دو تریومف (میدان پیروزی) پاریس شرکت می‌کند و سپس بعد از ضیافت ناهار مکرون پاریس را به مقصد واشنگتن ترک خواهد کرد.

پیش از این قرار بود ترامپ در کنفرانس صلح پاریس نیز شرکت کند، اما اعلام شد وی در این کنفرانس که با حضور هفتاد تن از سران، روسای جمهور و نخست وزیران کشور‌های مختلف از ۱۱ تا ۱۳ نوامبر در پاریس برگزار میشود شرکت نمی‌کند.

به گفته رسانه‌های فرانسوی هر چند مقامات کرملین ازاحتمال دیدار کوتاه میان ترامپ و پوتین در پاریس خبر داده اند، اما مقامات کاخ سفید اعلام کرده اند چنین موضوعی در دستور کار نیست.
برچسب ها: ترامپ ، مکرون ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END