آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم ها علیه ایران ظالمانه و خلاف قوانین بین المللی است، گفت: اگر نیروهای متخصص در کشور فعال شوند و استعدادهای کشور بالفعل شود مشکلات حل خواهد شد.
به گزارش فیدوس: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در یادواره ۱۵۰۰ شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: آنچه باعث سرافرازی یک امت و زندگی عزت مندانه می شود، روحیه استقامت است.

وی ادامه داد: روحیه استقامت در جنگ موجب شد امروز دشمنان جرات جنگ با ایران را نداشته باشند. اگر اقتصاد کشور هم مقاوم شود دیگر دشمنان به دنبال تحریم ما نخواهند بود. در این دوره باید اقتصاد کشور بازسازی شود سخت است اما ارزشش را دارد.

لاریجانی ادامه داد: فرزندان، همسران و پدران شما برای امنیت این کشور فداکاری کردند، ثمره خون آنان باعث شد انقلاب اسلامی سر پا بماند و ملت ایران با سربلندی زندگی کند.

وی نیروی انتظامی را برای کشور بسیار مهم خواند و گفت: فعالیت های نیروی انتظامی گسترده و متنوع است. از ایجاد نظم در شهرها تا مبارزه با اشرار، صیانت از مرزها و مبارزه با قاچاق.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مراسم باشکوه اربعین، نیروی انتظامی خدمات ارزشمندی داشت. این مقدار جمعیت با امنیت از مرزها عبور کردند که ایجاد این نظم و امنیت بسیار مهم بود. حرکت وسیعی توسط نیروی انتظامی برای آسایش زائران انجام شد.

خدمات نیروی انتظامی در ایام اربعین ارزشمند بود

عضو شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اینکه امروز ملت ایران با امنیت در شهرها و روستاها زندگی می کنند، مدیون زحمات عزیزمان ما در نیروی انتظامی است. خانواده شهدا کسانی هستند که با همه هستی شان برای آسایش مردم تلاش کردند.

لاریجانی گفت: روحیه استقامت در زندگی ائمه و پیامبر اسلام(ص) دیده می‌شود که همین امر موجب رشد اسلام شد. این استقامت باعث شد حرکت اسلامی توفیق پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در آن زمان پیامبر و یارانش محاصره اقتصادی در شعب را تحمل کردند و توانستند در فاصله کوتاهی، اسلام را به سمت ایران، مصر و اروپا گسترش دهند که این وسعت نتیجه استقامت آنها و زندگی مقاوم است.

وی تصریح کرد: آنچه باعث سرفرازی یک امت و زندگی عزتمندانه می‌شود روحیه استقامت است. باید دید روحیه اولیاء ما چگونه بوده است؟ چه کرده اند که اسلام بعد از 1500 سال هنوز رو به رشد است.

لاریجانی افزود: یکی از نگرانی های پیامبر(ص) این بود که دین در جامعه خفیف شود چون در این صورت جز پوسته ای از دین باقی نمی ماند و حقیقت دین از بین می رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در اعتقادات دینی خللی بوجود آید دین خفیف می‌شود و انحراف در اعتقادات ایجاد می‌شود. وقتی در یک کشور فقط شعائر دین حفظ شود ولی باطن نداشته باشد دین خفیف شده است.

وی با تاکید بر اینکه روحیه مجاهدانه در تفکر اسلام رکن است، ادامه داد: امام علی(ع) فرمودند جامعه ای که روحیه مجاهدانه نداشته باشد جامعه ذلت می پوشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دنیای امروز بسیاری از کشورها پول دارند، نفت وگاز دارند اما ذلیل هستند. آمریکا و اسرائیل به آنها دستور می دهند. باید دید چرا به این روز افتاده اند؟ چون اهل مجاهدت نیستند. ظاهر اسلام را گرفته اند و باطن آن را رها کرده اند. حقیقت تفکر دین را ندارند.

امام جریان مجاهدت را در کشور زنده کرد

عضو شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه امام جریان مجاهدت را در کشور زنده کرد، گفت: شهدای نیروی انتظامی فرزندان امام هستند. روحیه ملت ایران عزتمندانه است. دشمنان همه جور فشار به ملت ایران آوردند اما ملت روی پای خود ایستادند.

لاریجانی افزود: درست است علیه ملت ایران حرف می زنند اما در دلشان برای ملت ایران احترام قائلند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خیلی از کشورهای منطقه امکانات بیشتری از ما دارند و می توانند روی پای خود بایستند و ملت خود را به سلاح علم و دانش مسلح کنند اما به جای این کار به آمریکا پایگاه می دهند و خیلی ذلیلانه رفتار می کنند.

انتقاد لاریجانی از رفتار ذلیلانه برخی کشورهای منطقه

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا راجع به کشورهایی که از آنها اخاذی کرده با ادبیات سخیف صحبت می کند. آنها هیچ احساسی ندارند و ناراحت نمی شوند اما ما احساس حقارت می کنیم که چرا باید با مسلمانان این گونه صحبت کنند.

لاریجانی با بیان اینکه فرزندان امام آموخته اند که اگر عزت می خواهند باید بدانند استقامت است که عزت آفرین است، گفت: ائمه ما در حکومت اهل خیانت نبودند و این کار را برخلاف انسانیت و جوانمردی می دانستند اما امروز ما در جنگل سیاست بین الملل زندگی می کنیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قانون زورگویی در دنیا حاکم شده است، افزود: در ماجرای برجام برخی کشورها جمع شدند و مذاکره کردند. قراردادی بستیم. این قرارداد در سازمان ملل و شورای امنیت تثبیت شد اما یک رئیس جمهور گفت این معاهده را قبول ندارم.

لاریجانی تاکید کرد: اگر ایران در بعد نظامی برای دفاع از ملت ایستادگی می کند به خاطر این است که با سلسله سیاست مدارانی در دنیا مواجه است که اگر احساس کنند با کشور ضعیفی مواجه هستند تحقیرش می کنند اما اگر موشک و سلاح داشته باشیم جرأت نمی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اهل بیت(ع) برای اهدافشان از وسیله حق استفاده می کردند اما امروز در صحنه بین الملل از هر وسیله ای برای دستیابی به اهداف استفاده می‌شود.

ملتی سرافراز است که جوانمرد و مجاهد باشد

وی با تاکید بر اینکه ملتی سرافراز است که جوانمرد و مجاهد باشد، اظهار داشت: گاهی برخی مشکلات عظمت این انقلاب را پنهان می کند. انقلاب اسلامی، انقلاب بزرگی است و از مسیر سختی عبور کرده است. تجزیه طلبی، ترور شخصیت و تحریم روش هایی بود که دشمنان با استفاده از آن قصد از بین بردن انقلاب را داشتند اما علت توفیق ما این بوده است که ملت ایران راه درست را انتخاب کرده است و از رهبری داهیانه برخوردار بودند.

لاریجانی تصریح کرد: گاهی برخی کشورهای منطقه می گویند می خواهیم ائتلاف علیه ایران با برخی کشورهای کوچک ایجاد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حادثه اهواز برخی کشورهای کوچک جسارت کردند. ما یادمان نمی رود اما بدانند که با چه کشوری صحبت می کنند. آنان می دانند که با یک ملت قوی سر و کار دارند.

یادمان نمی رود برخی کشورهای کوچک منطقه در حادثه اهواز جسارت کردند

عضو شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: تحریم ها علیه ملت ایران ظالمانه، نامردی و خلاف قوانین بین المللی است. دشمنان می خواهند زورگویی کنند. تصورشان این است از این طریق می توانند با انقلاب تسویه حساب کنند اما بدانند ما پای انقلاب ایستاده ایم.

لاریجانی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر اینکه فروش نفت به ایران تا آبان ماه به صفر می رسد، گفت: دشمنان لطمه زدند اما به هدفشان نرسیدند. با مشکلاتی مواجه هستیم اما ملت می دانند این مشکلات تقصیر مسئولان نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما برجام را قبول کردیم. آنها پیمان شکنی کردند. امروز باید بفهمند که اگر پیمان شکنی کنند باید خسارتش را بدهند زیرا ایران از کشورهای کوچک منطقه نیست. ایران کشوری قوی و باتمدن است.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم، گفت: بنیه اقتصادی کشور ما ضعیف نیست. باید زمینه حضور مردم فراهم شود. اگر نیروهای متخصص در کشور فعال شوند و استعدادهای کشور بالفعل شود مشکلات حل می‌شود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی یک حقیقت است و موجب تحول در کشور می‌شود، ادامه داد: کشور ما، کشور بی بضاعتی نیست. اگر مردم عزم کنند مشکلات حل می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تردید ندارم رهبری انقلاب در حال باز کردن راههایی مقابل مردم و جوانان هستند تا از این تنگنا در بیاییم.

عضو شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: اگر در اقتصاد روی پای خود بایستیم آنها را مأیوس می کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: روحیه استقامت در جنگ موجب شد امروز جرأت جهت با ایران را نداشته باشند. اگر اقتصاد مقاومی را ایجاد کنیم دیگر بدنبال تحریم ما نخواهند بود. در این دوره باید بازسازی اقتصاد ایران اتفاق بیافتد، زحمت دارد اما ارزش دارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END