آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
رئیس جمهور ترکیه گفت مساله یگان‌های مدافع خلق سوریه را در پاریس در دیدار با دونالد ترامپ بررسی می‌کند. او همچنین گفت ترکیه از تحریم‌ها علیه ایران پیروی نمی‌کنند.
به گزارش فیدوس: رئیس جمهور ترکیه گفت مساله یگان‌های مدافع خلق سوریه را در پاریس در دیدار با دونالد ترامپ بررسی می‌کند. او همچنین گفت ترکیه از تحریم‌ها علیه ایران پیروی نمی‌کنند.

 رجب طیب اردوغان در جمع خبرنگاران درباره معافیت ترکیه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران به مدت شش ماه نیز گفت: ما این تحریم‌ها را درست نمی‌دانیم زیرا توازن دنیا را بر هم می‌زند. این تحریم‌ها مطابق با اصول بین ‌المللی نیست.

وی درباره برنامه‌اش بعد از گذشت شش ماه معافیت از تحریم‌های آمریکا گفت: همواره مواضع ما در مورد تحریم‌ها مشخص بوده است. بر همین اساس هیچ جایگزین دیگری انتخاب نمی‌کنیم. ما پیرو این تحریم‌ها نخواهیم بود.

اردوغان با اشاره به دیدار آتی خود با ترامپ در پاریس گفت: مسئله بازداشت معاون هالک بانک در آمریکا میان وزرای خزانه‌داری ترکیه و آمریکا ادامه دارد.

 همچنین اردوغان در سخنرانی خود در گروه پارلمانی حزب عدالت و توسعه گفت: ترکیه توانسته است به نتایج و موفقیت‌های تاریخی در قبال گروه‌های تروریستی، قاچاقچیان مواد مخدر و دیگر فعالیت‌ها علیه صلح کشورمان از سال 2002 تاکنون دست یابند.

اردوغان با اشاره اقدامات انجام شده برای مبارزه با تروریسم افزود: تاکنون دو هزار نفر بازداشت شده‌اند،‌ هفت هزار نفر از کشور اخراج شده و 70 هزار نفر که به دنبال پیوستن به داعش و دیگر گروه‌های تروریستی بودند، ممنوع‌الورود شدند.

وی ادامه داد: 761 تروریست در داخل کشور، ‌1092 تروریست در شمال عراق و 3 هزار نفر در عملیات سپر فرات و بیش از 4 هزار و 500 نفر در عملیات شاخه زیتون خنثی شدند.

منظور اردوغان از خنثی شدن این است که این افراد یا بازداشت شده‌اند، یا اخراج و یا کشته شده‌اند.

او در ادامه اظهاراتش افزود: ترکیه میزبان 3.5 میلیون پناهجوی سوری بوده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END