آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴
تجمع و راهپیمایی یوم الله 13آبان روز یکشنبه در با حضور گسترده قشرهای مختلف مردم از جمله دانشجویان و دانش آموزان در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شد.
به گزارش فیدوس: تجمع و راهپیمایی یوم الله 13آبان روز یکشنبه در با حضور گسترده قشرهای مختلف مردم از جمله دانشجویان و دانش آموزان در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شد.
 اقشار مختلف مردم شرکت کننده در راهپیمایی یوم الله 13 آبان در شهرهای آبادان، خرمشهر،اروندکنار، مینوشهر، شادگان، بندرامام خمینی(ره) و بندر ماهشهر با سردادن شعارهای ضداستکباری خشم و انزجار خود را نسبت به سیاست های شیطان بزرگ آمریکا به نمایش گذاشتند.
امام جمعه آبادان در جمع راهپیمایان گفت: توطئه های امروز آمریکا موجب شده تا ملت ایران گسترده تر از همیشه با فریادی رساتر از قبل در راهپیمایی 13 آبان شرکت کنند.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور با بیان این که 13 آبان امسال فرصتی مناسب برای تبیین توطئه های جدید آمریکاست افزود: آمریکا به دنبال اعمال تحریم های گذشته به بهانه های جدید است که این موضوع جهان را در برابر یک آزمون جدید قرار داده است. 
وی اظهار داشت: 13 آبان یادآور افتخار آفرینی و مقاومت دانش آموزان و دانشجویان ایران اسلامی در مبارزه با استکبار است. 
وی با گرامیداشت و یاد و خاطره شهدای 13 آبان، به حوادث سال 43 و به شهادت رسیدن دانش آموزان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) اشاره کرد و گفت: ملتی که عاشورا دارد و تربیت شده مکتب هیهات منا الذله حسینی است و درس معرفت و دشمن شناسی انقلابی را فراگرفته، در برابر استکبار سر خم نمی کند.
مسئول ستاد اقامه نماز شهرستان خرمشهر نیز گفت:در این 40 ساله انقلاب استکبار جهانی تمام تلاش خود را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی به کار گرفته ولی هرگز موفق نشده است.
حجت الاسلام سیدجواد خطیبی ، ایران را کشوری مستقل در منطقه خاورمیانه معرفی کرد و گفت: مسئولان نظام مقدس اسلامی که زیر پرچم جمهوری اسلامی به مردم خدمت می کنند چشم انتظار به دست بیگانه نداشته باشند چرا که با اتکا به توان و ظرفیت داخلی می توان مشکلات کشور را حل کرد.
امام جمعه شادگان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حضور مردم در 13 آبان را نشان دهنده تنفر ملت ایران از سیاست های دولتمردان آمریکا علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و بیان داشت:همیشه در صحنه بودن مردم نشان دادن گوشه ای از تنفر امت اسلامی نسبت به ظلم آمریکایی هاست.
حجت الاسلام سیدمجید شرفی افزود:آمریکا در صدر مستکبران جهان قرار دارد و سیاست های تحریمی علیه کشور اسلامی ما بیانگر تنفر آنها از اسلام است.
وی افزود: آمریکا از دیرباز با ملت ایران سر دشمنی داشت و در سال های قبل از انقلاب و بعد از انقلاب چپاول گری های این کشور را بر ملت ایران دیده ایم و قطعا هرجنایتی علیه ملت مظلوم ایران و سایر کشورهای جهان صورت گرفته و می گیرد پای آمریکا در میان است.
به گزارش ایرنا هزاران نفر از مردم آبادان در بلوار زنده یاد دهداری مقابل ورزشگاه جهان پهلوان تختی، خرمشهر مقابل مسجد جامع، اروندکنار در محل ساختمان مرکزی آموزش و پرورش این شهر، مینوشهرروبه روی بخشداری، شادگان میدان امام (ره) و در بندر ماهشهر در مقابل حسینیه ثارالله تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.
13 آبان که مصادف با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست در تقویم کشور به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است. 
Histats.com START (standard) Histats.com END