آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۶۴۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
متن و حاشیه مراسم 13 آبان 97
مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان 97 در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها از ساعت ۹:۳۰ دقیقه امروز صبح از مقابل لانه جاسوسی آغاز شد و راهپیمایی‌کنندگان در بیانیه این مراسم تاکید کردند که «آمریکا این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد».
به گزارش فیدوس: این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی- سفارت پیشین آمریکا در تهران- برگزار شد.

اگر لانه جاسوسی باقی می‌ماند در همان دهه اول انقلاب کار تمام بود

به گزارش ایسنا،‌ سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز استکبارستیزی که در مقابل لانه جاسوسی برگزار شد، با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود، اظهارکرد: تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان انقلاب دوم ملت ایران بود که به فرموده امام خمینی (ره) این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود.

آمریکا این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد

 امروز دانش آموزان ایران اسلامی ضمن گرامی داشت حماسه یوم الله 13 آبان و نثار درود به ارواح طیبه شهدا و امام راحل؛ خطاب به مستکبران عالم بخصوص آمریکای جهانخوار در بیانیه خود گفتند: ما نوجوانان و جوانان از نسل همان پدرانی هستیم که رژیم شاهنشاهی دست نشانده تان را تار و مار کرد و شما و مـتحدانتان را سر جایشان نشاند و حالا ما همان مسیر را با بصیرت تر و با صلابت تر ادامه خواهیم داد تا آرمان آزادی همه مستضعفین جهان از چنگال استکبار با برپایی صلح و احترام به حقوق و عزت ملتها به لطف الهی به سرانجام برسد .

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که«غلبه بر جنگ اقتصادی هم نزدیک خواهد بود»، خطاب به « رییس جمهور عجیب و غریب آمریکا» گفت: هرگز مردم ایران را تهدید نکن؛ چرا که هنوز ناله‌های نظامیان شما در طبس و ملوان‌های شما در خلیج فارس شنیده می‌شود و شما می‌دانید که روزانه چه مقدار از کهنه سربازان شما در آمریکا از افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

متن کامل این سخنرانی را اینجا بخوانید.

حضور دانشجویان خارجی در راهپیمایی ۱۳ آبان

جمعیت شرکت کننده در راهپیمایی ۱۳ آبان پلاکارد هایی که بر روی آن شعار مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و هیهات مناالذله درج شده در دست دارشتند. در این راهپیمایی  علاوه بر دانشجویان ایرانی، تعدادی از دانشجویان خارجی که در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند ، نیز  حضور داشتند.

حضور نمادهای عروسکی نتانیاهو، ملک سلمان و ترامپ در راهپیمایی ۱۳ آبان

در مراسم راهپیمایی ۱۳ ابان امسال نمادهای عروسکی سران برخی از کشورها و رژیم‌های دشمن ملت ایران در دست راهپیمایی‌کنندگان قرار داشت. همچنین عروسک‌هایی که نماد ملک سلمان پادشاه عربستان ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و کشور انگلیس است در دست حاضران در این راهپیمایی قرار داشت.

انجام مدیحه‌سرایی در مراسم راهپیمایی 13 آبان

علاوه بر حضور غرفه‌های فرهنگی به منظور تبیین استکبارستیزی و اقدامات خصمانه آمریکا، مدیحه‌سرایی به دلیل همزمانی این مراسم با ایام اربعین و با ذکر اباعبدالله الحسین (ع)  انجام می‌شد که راهپیمایی‌کنندگان همزمان شعارهای هیهات من‌الذله را سر می‌دادند.

سر دادن شعار مرگ بر آل سعود و هیهات من‌الذله در راهپیمایی 13 آبان

راهپیمایی کنندگان که جمع کثیری از دانش آموزان و اقشار مردم را تشکیل می‌دادند، شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود و هیهات من الذله، حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست و ... را سردادند.

همچنین راهپیمایی‌کنندگان پلاکاردهایی که روی آنها مرگ بر آمریکا، هیهات من الذله، مرگ بر اسرائیل و پلاکاردهایی از دونالد ترامپ را در دست داشتند.

حضور غرفه‌هایی از سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف

در مسیرهای راهپیمایی غرفه‌هایی از دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف مستقر شده و برنامه‌هایی را اجرا می‌کردند.  در این غرفه‌ها نمایشگاه‌های کتاب، کاریکاتور و عکس استکبارستیزی، تومارنویسی برگزار شده و راهپیمایی‌کنندگان در این مراسم‌ها مشارکت داشتند. غرفه‌هایی از سازمان هلال‌احمر، وزارت نفت، سازمان دانش‌آموزی و شهرداری مناطق مختلف و ... نیز در حاشیه این مراسم مستقر بود.

نمایش ماکت موشک ذوالفقار

ماکت موشک ذوالفقار در مراسم راهپیمایی 13 آبان به نمایش درآمد. همچنین پرچم‌های بزرگی که بر روی آن یاحسین و هیهات من‌الذله نوشته شده در دست راهپیمایی‌کنندگان مشاهد شد.

  حضور برخی مسئولان و شخصیت‌های سیاسی در راهپیمایی 13 آبان تهران

جمعی از مسئولان و شخصیت‌های کشوری و لشکری در مراسم راهپیمایی 13 آبان در تهران، حضور یافتند.  بطحائی، وزیر آموزش و پرورش، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه، جمعی از مسئولان سپاه پاسداران، نمایندگان مجلس، برخی اعضای هیات دولت، برخی از مقامات قضایی و برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی از جمله شرکت کنندگان در این راهپیمایی بودند.

توجه ویژه رسانه‌های خارجی به راهپیمایی ۱۳ آبان

راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری مورد توجه ویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفت. مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان  سال جاری  در تهران  از سوی ۱۲۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبرداری خارجی پوشش داده شد .

در این مراسم تعدادی از  خبرنگاران خارجی در مصاحبه با افراد شرکت کننده در این راهپیمایی به ویژه دانشجویان  و دانش آموزان نظر آن‌ها را  در مورد اعمال مجدد تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران ، تاثیر آن بر زندگی مردم ایران و رابطه ایران و آمریکا  پرسیدند.

پرچم آمریکا به آتش کشیده شد

راهپیمایی کنندگان در مراسم راهپیمایی 13 آبان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

راهپیمایی کنندگان پلاکاردهایی از نتانیاهو که روی این پلاکارد واژه تورقوز آباد نوشته شده و همچنین ترامپ را در دست داشتند.

روایت " 13 آبان در گذر زمان" برای راهپیمایی‌کنندگان

در جریان برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در تهران بنری در خیابان طالقانی تهران نصب شده بود که در آن سه اتفاق رخ داده در ۱۳ آبان به نمایش گذاشته شده بود. در این بنر عکس‌هایی از تبعید امام خمینی به ترکیه از سوی رژیم شاهنشاهی، کشتار دانش‌آموزان در محوطه دانشگاه تهران در آبان  سال ۱۳۵۷ و همچنین اشغال سفارت آمریکا در آبان ۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) نصب شده است.

100 دلارهای آمریکایی زیر پای راهپیمایی‌کنندگان

در راهپیمایی ۱۳ آبان در اعتراض به  سوء استفاده آمریکا از دلار  جهت اعمال فشار و تحریم علیه کشورهای دیگر و ممانعت‌های ایجاد کرده برای ایران در استفاده از این واحد پولی  جهت انجام معاملات تجاری و اقتصادی خود با دیگر کشورها بنری از عکسهای صد دلاری  بر زمین  در مسیر حرکت شرکت کنندگان در راهپیمایی ۱۳ آبان پهن شده بود که مردم بر روی آن راه می‌رفتند .

در پایایان مراسم راهپیمایی سراسری 13 آبان، قطعنامه پایانی این مراسم نیز قرائت شد.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
0
0
به گزارش فارس، ایرنا نوشت: سردار امیر حیات مقدم روز جمعه در جریان بازدید از پایانه مرزی چذابه، اظهارداشت: وضعیت تردد زائران به سمت خاک عراق از مرزها نسبت به سالهای گذشته متحول شده و از این بابت باید به همه دست اندرکارانی که این شرایط را به وجود آورده اند خسته نباشید گفت.
وی با تاکید بر اینکه گذرگاه های مرزی مسیر زائران اربعین زیر پوشش کامل امنیتی قرار گرفته اند، عنوان کرد: در این زمینه سپاه، ارتش و نیروی انتظامی حضور چشم گیری دارند.
این مقام ارشد نظامی کشور عنوان کرد: نیروهای امنیتی در تمام مسیرهای زائران با هوشیاری بسیار بالایی که دارند در حال خدمت رسانی به مردم هستند و بر همین اساس مردم با آرامش خاطر مشغول زیارت و عبادت خود هستند.
حیات مقدم عنوان کرد: با مشارکت و همکاری همه بخش های امنیتی امکان تحرک از دشمن گرفته شده و این موضوع کاملا مشهود است.

*اربعین نماید اتحاد اقوام ایرانی
وی افزود: راهپیمایی اربعین نماد اتحاد و وحدت همه اقشار و اقوام ایرانی است و امروز شاهد آن هستیم که مردم با وجود همه مشکلات و تنگناها همزمان با اربعین در این حماسه عظیم شرکت می کنند.
رئیس پژوهشکده امنیت ملی کشور با تاکید بر اینکه پیاده روی میلیونی اربعین نشان دهنده عزت مسلمان به جهانیان است، گفت: این حماسه عظیم به یک رویداد منحصر به فرد بین المللی تبدیل شده است.
تاکنون حدود 176هزار زائر از چذابه به کربلای معلی و نجف اشرف مشرف شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
0
0
نویسنده: امیر حیات مقدم، استاندار اسبق خوزستان و مدیر مسئول پایگاه خبری احسن نیوز:

خدای سبحان را شاکریم که وعده‌ی او حق است و خدای منتقم وعده کرده که ظالم از بین رفتنی است. در روز سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، رئیس‌جمهوری این کشور فصل جدیدی از تحریم‌های ظالمانه را علیه ملت ایران کلید زد و این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای اروپایی، چین و روسیه با این اقدام واشنگتن همراهی نکرده‌اند و بعضاً آن را محکوم نمودند. این تحریم‌ها که شامل تحریم نفتی و بانکی است، طیف زیادی از اشخاص حقوقی و حقیقی زا شامل می‌شود که بیشتر جنبه کمی دارد و هدف اصلی آن جنگ روانی علیه انقلاب اسلامی است. در این رابطه لازم دیدم مطالبی را به استحضار مخاطبین محترم و ارزشمند برسانم.

۱- وعده خدای سبحان حق است این وعده نابودی ظالمین که خداوند مکرر در قرآن کریم از جمله آیات ۶ تا ۱۷ سوریه مبارکه فجر به آن اشاره صریح کرده است. خداوند در این سوریه می‌فرماید: اینها مثل و نظیر نداشتند. یعنی از لحاظ مادی در ردیف اول دوران خود بودند و از بین رفتند. در این سوریه به سرنوشت قوم عاد، ثمود و فرعون اشاره می‌کند که هر کدام در دوران خود امتیازات برتری داشتند ولی همه اینها با عذاب الهی از بین رفتند. پس قطعاً هر مستکبری چون فرعون همانند آمریکا از بین رفتنی است و وعده حق تخلف ناپذیر است.
۲- راه حل و راهکار برون رفت و مقابله با آمریکا و تحریم‌های ظالمانه در حوزه راهبردی چیست و چه راهبردی را باید دنبال کرد. پاسخ به این سؤال در حوزه راهبردی عبارت است از خارج کردن نفت از سبد درآمدی کشور در قانون درآمد هزینه که هر سال در قانون بودجه پیش بینی می‌شود.
طبق گزارش از منابع رسمی و مذکور در قانون بودجه، ۳۵ درصد از درآمدهای کشور از منابع نفت و گاز می‌باشد که می‌توان این رقم را با مالیات که ۵۰ درصد درآمد کشور و همین‌طور صادرات غیر نفتی که ۱۵ درامد است، جبران نمود. درآمد کشور از مالیات مستلزم توجه ویژه به تولید و رفع موانع تولید در کشور است که متأسفانه به این مهم در حوزه صنعت و کشاورزی توجه کمتری می‌شود. و علیرغم همه شعارها، حمایت‌ها بیشتر جنبه سفارشی دارد.
۳- لازم است دولت محترم با یک اقدام انقلابی با هماهنگی مجلس شورای اسلامی، دو فوریت متمم بودجه را با حذف درآمد نفت و جایگزین کردن آن با مالیات و صادرات غیر نفتی به مجلس ارائه کند و درآمدهای نفت را به عنوان ذخیره بعد از این به صندوق توسعه ملی کشور واریز نماید.
نتیجه گیری:
ما در بستر انقلاب اسلامی حیات داریم و لازمه حیات طیبه اقدام انقلابیسات، درخت سیب، سیب می‌دهد نه پرتقال؛ با اقدامات لیبرالی و نگاه به غرب نمی‌توان میوه انقلابی چید. تا مادامی که دولت و مجلس با نگاه به غرب به دنبال حل مشکلات ارزی و اقتصادی کشور باشند، مشکلات ارزی و اقتصادی کشور حل نمی‌شود. بایک اقدام انقلابی می‌توان حیات طیبه انقلاب اسلامی را زنده نگه داشت. به امید خدا وتوسل به اهل بیت عصمت و طهارت و توکل به ذات طیبه اقدس الهی که تکیه گاه همیشگی مؤمنان است، کشور و نظام از این مکر و کینه نیز با سرافرازی خارج خواهد شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END