آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۳۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
کار سخت اصولگرایان برای احیای پایگاه اجتماعی
قربانزاده اظهار کرد: عده ای می گویند مشارکت در انتخابات مجلس آینده کاهش پیدا می کند بنابراین جریان تکلیفی اصولگرا می آید و اکثریت کرسی های مجلس را به دست می گیرد اما معتقدم به طور قطعی نمی توان چنین حرفی را زد.
به گزارش فیدوس: اصولگرایان بعد از 5 سال ناکامی در ادوار مختلف انتخابات، این روزها با اعتماد به نفس بالایی سخن می گویند، گویی خود را پیروز بلاشک در انتخابات مجلس سال 98 می دانند. این تصورات آنقدر قوی است که گویا شخصیت های مختلف همچون محسن رضایی، عزت الله ضرغامی، سیدابراهیم رئیسی و فتاح برنامه ریزی های جداگانه ای را پیش می برند اما حسین قربانزاده مشاور محمدباقر قالیباف نظر دیگری دارد.

حسین قربانزاده درباره میزان شانس پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده به نامه نیوز گفت: طبق تجربیات گذشته، دولت دوم یک رئیس جمهور اقبال چندانی ندارد و سرمایه اجتماعی روبه رو است بنابراین جریان مقابل از انتخابات شوراها شروع می کند و در دومینوی تعقیب قدرت در صدد کسب یکی پس از دیگری کرسی های انتخابی بر می آید.

وی افزود: الان برای اصولگرایان چنین بستری فراهم است. همان اتفاق سال 81 از انتخابات شورای دوم کلید خورد، در انتخابات مجلس هفتم ادامه یافت و به ریاست جمهوری رسید. در این دوره زمانی اصولگرایان به تدریج این جایگاه ها را کسب کردند.

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت اظهار کرد: البته جریان اصولگرایی نباید فراموش کند که این نارضایتی از وضعیت اقتصادی و جو فعلی، در جامعه لزوما خیلی منتسب به دولت فرض نمی شود. اگرچه سیبل نگاه ها به سوی دولت است اما بالاخره افول سرمایه اجتماعی گریبان هر دو جریان را گرفته است.

وی ادامه داد: اصولگرایان اگر می خواهد در انتخابات سال 98 اقبال به دست آورند از الان باید شروع به بازسازی و احیای سرمایه اجتماعی خود کنند و این اتفاق با شعار، حرف و سخنرانی انجام نمی شود.

مشاور محمدباقر قالیباف با بیان اینکه اصلاح طلبان در اجزا مختلف دولت مستقر حضور دارند، یادآور شد: اصوگرایان بیرون جریان انتخابی قدرت هستند و برای توفیق در احیای سرمایه اجتماعی باید با مطالبات عینی مردم را به طور مشخص در رسانه های خود پیگیری کنند و حتی جاهایی که امکان هم افزایی وجود دارد به مردم ثابت کنند که هدف شان رفع مشکلات جامعه صرف نظر از مباحث انتخاباتی است. این نکته کسب اکثریت کرسی های مجلس آینده را سخت می کند.

وی افزود: عده ای می گویند مشارکت در انتخابات مجلس آینده کاهش پیدا می کند بنابراین جریان تکلیفی اصولگرا می آید و اکثریت کرسی های مجلس را به دست می گیرد اما معتقدم به طور قطعی نمی توان چنین حرفی را زد چون بعضا نارضایتی هایی که الان وجود دارد ممکن است در قالب رأی دادن بروز و ظهور کند بنابراین برخلاف تصورهای باطل برخی افراد، اصولگرایان از قبل برنده نیستند.

قربانزاده تأکید کرد: بستر برای توفیق اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده فراهم است اما باید سابقه و کارنامه مشخصی را در حوزه اقتصاد خانوار همچون ترمیم قدرت خرید، کنترل تلاطم بازار، رفع بیکاری ارائه کنند.

وی درباره تلاش آقایان رضایی، رئیسی، ضرغامی و فتاح برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: جریانی که برای انتخابات فعالیت می کند، هم افزایی بین افراد ممکن است کار را بهتر پیش ببرد چون تجربه نشان داده شخصی کار کردن افراد در حوزه مجلس معمولا با شکست مواجه می شود.

این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: مردم در دوره انتخابات مجلس دهم نیز نشان دادند که بلوغ سیاسی شان به سطحی رسیده که جریانی موضوعات را نگاه می کنند بنابراین جبهه ای و تیمی کار کردن اولویت دارد.

وی درباره شائبه علاقه اصولگرایان به کاهش مشارکت عمومی در انتخابات برای تکرار تجربه انتخابات شورای شهر دوم و مجلس هفتم گفت: چنین مسئله ای صحت ندارد. اصولگرایان خود را فرزند این انقلاب و سرباز ولایت می دانند بنابراین آگاه هستند که رهبر معظم انقلاب نگاه شان مشارکت حداکثری در انتخابات است.

قربانزاده با بیان اینکه مشارکت حداکثری برای جریان اصولگرا موضوعیت دارد، گفت: اگر کسی کوته نظرانه تحلیل می کند که به نفع ماست که کاهش مشارکت عمومی در انتخابات اتفاق بیفتد، این به معنی فاصله گرفتن آن فرد از مبانی اصولگرایی است والا مبانی جریان انقلابی اصولگرایی مشارکت حداکثری در انتخابات را دنبال می کند.
منبع: نامه نیوز
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
0
0
به گزارش ایرنا سردار سرتیپ امیر حیات مقدم شامگاه سه شنبه با حضور در برنامه کارنامه از شبکه سیمای مرکز استان خوزستان، با اشاره به اینکه حوادث تروریستی اهواز پاسخ داده خواهد شد، به افتخارات هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان آغاز کننده جنگ نبوده است.
وی ادامه داد: جنگ تهدیدی بود که ما آن را به فرصت تبدیل کردیم و امروز شاهد دستاوردهای آن هستیم و می توان گفت جمهوری اسلامی برای 200 سال بعد از دوران دفاع مقدس بیمه شد، ضمن اینکه یک وجب از خاک وطن را از دست ندادیم.
این مقام ارشد نظامی با تاکید بر اینکه شورای امنیت سازمان ملل علی رغم همه مخالفت هایی که با ایران داشت در نهایت مجبور شد که عراق را به عنوان شروع کننده جنگ محکوم کند، افزود: البته نباید از لفظ عراق استفاده کنیم و معمولا در این زمینه منظور حزب بعث است که در آن زمان در عراق حکومت می کرد.
سردار حیات مقدم تصریح کرد: عراق یک کشور شیعه است که ما هیچ وقت با عراقی ها نه جنگ داشتیم و نه خواهیم داشت و درواقع حزب بعثی در آنجا بود که عراق را غصب کرده و در مبداء جغرافیایی عراق به ایران حمله شد.
وی ادامه داد: بعضا عده ای عنوان می کنند که آمریکا به ایران حمله می کند که باید در پاسخ به چنین اظهاراتی بگوییم آمریکا غلط کرده که با جمهوری اسلامی وارد جنگ شود.
استاندار سابق خوزستان با اشاره به اینکه هر کشور متخاصمی که بخواهد با ایران وارد جنگ شود به سرنوشت صدام دچار خواهد شد و قطعا نابود می شود، یادآور شد: همچنین در خصوص برخی اظهارات دیگر درباره حمله عربستان باید عنوان کنم که اگر این کشور به دنبال نابودی خود می گردد به ایران حمله خواهد کرد.
حیات مقدم افزود: آیندگان درباره تاریخ مقاومت و پشتوانه نظامی ایران قضاوت خواهند کرد و مطمئنا هیچ کشوری جرات حمله به ایران را نخواهد داشت.
این مقام ارشد نظامی کشور با اشاره به اینکه وقتی عراق به ایران حمله کرد کشور ما از لحاظ دفاعی آمادگی نداشت ، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه ایران شروع کننده جنگ نبود ولی پیروز شد و این درحالی بود که عراق در همه زمینه ها مورد حمایت قرار گرفت و درنهایت همه دیدند که صدام هم از لحاظ نظامی، راهبردی و سیاسی شکست خورد.
رئیس پژوهشکده استراتژیک امنیت ملی کشور اذعان داشت: در زمان جنگ ایران، آمریکایی ها هواپیماهای 'آواکس'، فرانسوی ها موشک 'اک جاسک ' و آلمانی ها هم شیمیایی به صدام داده بودند.
وی با تاکید بر اینکه عراق محکوم به پرداخت غرامت جنگ تحمیلی به ایران است، افزود: اگر ایران چنین مطالبه ای را دنبال نمی کند بخاطر برخورد بزرگوارانه جمهوری اسلامی است.
حیات مقدم یاد آور شد: دوران دفاع مقدس برای مردم و ملت ایران یک گذشته پر افتخار است تا جایی که می بینیم ملت ایران برای شهدا این دوران یادواره ها و بزرگداشت های متعدد برگزار می کنند اما با این وجود تا کنون دیده نشده برای کشته شدگان عراقی حتی یادبود و مراسمی گرفته شود.
رئیس پژوهشکده استراتژیک امنیت ملی کشور با اشاره به تدریس دو واحد درسی با موضوع دفاع مقدس در دانشگاه های کشور، بیان داشت: واقعیت این است که دفاع مقدس در کارنامه ملت ایران برگ زرین پر افتخار است که با هیچ چیز دیگری از لحاظ ارزشی، سیاسی و نظامی قابل مقایسه نیست.
استاندار سابق خوزستان تاکید کرد: ملت ایران هشت سال در مقابل تجاوز نظامی دفاع کرد ولی حتی یک وجب از این خاک کم نشد و کشورهای دیگر بخاطر این اقتدار جرات حمله به ایران را نخواهند داشت.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END