آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
سه فیلم بلند و یک فیلم کوتاه از ساخته‌های سینماگران ایرانی در بخش‌های مختلف سی‌ودومین جشنواره فیلم موسسه فیلم آمریکا (AFI) به روی پرده می‌روند.
به گزارش فیدوس: سه فیلم بلند و یک فیلم کوتاه از ساخته‌های سینماگران ایرانی در بخش‌های مختلف سی‌ودومین جشنواره فیلم موسسه فیلم آمریکا (AFI) به روی پرده می‌روند.
 فیلم کوتاه «تاریکی» به کارگردانی سعید جعفریان و تهیه‌کنندگی رامبد جوان در ادامه حضورهای خود در جشنواره‌های بین‌المللی این بار به بخش مسابقه سی و دومین دوره جشنواره فیلم AFI آمریکا راه یافت که از جمله بزرگ‌ترین جشنواره‌های آمریکا و گفته می‌شود یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم در جهان به شمار می‌آید که مورد تایید آکادمی اسکار نیز است. این فیلم کوتاه که اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه جشنواره کن تجربه کرد و پس از آن به جشنواره تورنتو نیز دعوت شد، در صورت کسب جایزه بزرگ بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره موسسه فیلم آمریکا جواز حضور در رقابت‌های اسکار را به دست خواهد آورد. سال گذشته فیلم کوتاه «نگاه» به کارگردانی فرنوش صمدی این جایزه را از آن خود کرده بود.

اما در بخش سینمای جهان جشنواره موسسه فیلم آمریکا، «۳ رُخ» به کارگردانی جعفر پناهی و «خوک» ساخته «مانی حقیقی» به روی پرده می‌روند و فیلم اسپانیایی‌زبان «همه می‌دانند» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی نیز میهمان بخش نمایش‌های ویژه این رویداد سینمایی است. فیلم «۳ رُخ» و «همه می‌دانند» در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ برای اولین بار رونمایی شدند، جایی که ساخته فرهادی به‌عنوان فیلم افتتاحیه به روی پرده رفت. فیلم «خوک» از مانی حقیقی نیز اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۸ تجربه کرد. سی و دومین دوره جشنواره موسسه فیلم آمریکا (AFI) از تاریخ ۸ تا ۱۵ نوامبر (۱۷ تا ۲۴ آبان) در لس‌آنجلس آمریکا برگزار خواهد شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END