آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۱۶۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
امام جمعه موقت تهران:
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه «خطاهای گذشته را بیان و راه‌های اصلاح را مشخص کنیم»، گفت: به همه جناح های سیاسی توصیه می کنم که اگر بخواهید به دنبال مچ گیری باشید هیچ دولتی نمی تواند مسیر اصلاحی را طی کند.
به گزارش فیدوس: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه «خطاهای گذشته را بیان و راه‌های اصلاح را مشخص کنیم»، گفت: به همه جناح های سیاسی توصیه می کنم که اگر بخواهید به دنبال مچ گیری باشید هیچ دولتی نمی تواند مسیر اصلاحی را طی کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ما نیازمند ایستادگی و مقاومت زنان ایران در شرایط فعلی هستیم، گفت: زنان ما با تاسی از حضرت زینب (س) توانستند در دوران انقلاب و دفاع مقدس در برابر مشکلات مقاومت کنند و امروز هم به چنین اقدام مشابهی نیازمندیم.

وی با بیان اینکه «بودجه آیینه ای برای چگونگی اداره کشور است»، گفت: می گویند اگر می خواهید با توانایی و چگونگی عمل کسانی که یک کشور را اداره می کنند آشنا شوید، به بودجه آن کشور نگاه کنید، امروز هم بدون تردید مشکلات ما از نحوه تعیین بودجه و بودجه ریزی نشات می گیرد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بنده توصیه ام به شخص رئیس جمهور محترم آن است که بیایید در چند لایحه بودجه باقی مانده از دولت، بودجه ریزی بر اساس عملکرد و اهداف را پایه ریزی کنید که یک حرکت انقلابی خواهد بود و در آینده شما را ستایش خواهند کرد.

ابوترابی فرد افزود: با توجه به اهمیت اصلاح نظام بانکی کشور که خوب می دانید ریشه مشکلات در این نظام پر آسیب است، معطوف به چند امر شوید؛ افزایش استقلال بانک مرکزی، نظارت قانونمند بانک مرکزی بر بانک های دولتی و خصوصی، همچنین تمام تلاش خود را متکی بر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و به صورت واقعی معطوف به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی بنمایید و تمام تلاش خود را بکنید با بالابردن بهره وری و کاهش مسائل غیرضروری اقتصاد را به سمت حل مشکلات حرکت دهید.

وی با تاکید بر اینکه «دولت باید صادقانه با مردم سخن بگوید»، تاکید کرد: اگر مردم شما را صادق ببینند با شما همراهی می‌کنند، این مردم در دفاع مقدس و انقلاب خود را نشان داده اند پس به مردم اعتماد کنید و طوری حرکت کنید که اعتماد ساز باشد.

وی افزود: توصیه ام به دولت و مجلس این است که حتی یک پروژه عمرانی جدید را کلید نزنید. دولت و مجلس در این زمینه همراه باشند. هزینه های کشور را بالا نبرید، همچنین در راه واگذار کردن پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی کوشا باشید تا نقدینگی کشور صرف پروژه های عمرانی شود.

ابوترابی فرد ادامه داد: دولت محترم اعلام و برنامه‌ریزی کند که برای حل مشکلات بانک مرکزی چه کاری می خواهد انجام دهد. همچنین دولت استقراض از بانک مرکزی و بانک های دیگر را متوقف کند و به مردم توضیح دهد که اگر می خواهد نقدینگی را تامین کند از کجا تامین می کند و به مردم صادقانه توضیح دهید که اگر بخواهیم به منابع بانک مرکزی و سایر بانک ها دست درازی کنیم نقدینگی کشور بالا می رود و به تورم می انجامد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه «دولت رانتی اجازه نمی دهد اقتصاد مولد در کشور از ظرفیت برخوردار شود»، اظهار کرد: دولت رانتی یعنی دولتی که یارانه در کشورش پخش می شود اما به جای آنکه اقشار کم درآمد از آن استفاده کنند، کسانی که قدرت بیشتری در درآمد زایی دارند از آن استفاده می‌کنند.

ابوترابی فرد تاکید کرد: خطاهای گذشته را بیان و راه های اصلاح را مشخص کنیم و با وحدت کلمه جلو برویم. به همه جناح های سیاسی توصیه می کنم که اگر بخواهید به دنبال مچ گیری باشید هیچ دولتی نمی تواند مسیر اصلاحی را طی کند.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: چهره‌های اقتصادی جناح های سیاسی درون کشور را دعوت کنید تا در کنار شما باشند و از سازمان برنامه و بودجه بخواهید که در هنگام تدوین لایحه بودجه از همه اقتصاددان های مورد توجه جناح های سیاسی و نهادهای اقتصادی مربوطه کمک بخواهد و آن را تصویب کند و دولت نیز با کمترین تغییر آن را به مجلس اعلام نماید.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در هیئت دولت نباید تصمیمات بخشی گرفته شود. وزرا هم در قبال وزارتخانه خود مسئول‌اند و هم در قبال همه تصمیمات دولت. تصمیم بخشی موجب می‌شود که حوزه سلامت رشد کند اما حوزه دیگر آسیب ببیند و یا در نظام آموزش عالی دچار بی‌عدالتی شویم. وزرا باید از دانش و فهم لازم برای تحلیل مسائل کلی کشور برخوردار باشند تا تصمیمات صحیح و مبتنی بر مبانی علمی اتخاذ شود.

ابوترابی فرد با بیان اینکه «امروز آمریکا در مقابل ایران قرار نگرفته بلکه در مقابل ۲ میلیارد نفر از جمعیت مسلمان جهان ایستاده است»، گفت: به اذعان دشمنان، امروز دوران بالندگی و حرکت رو به رشد جمهوری اسلامی است و این تحریم ها و فشارها همان نقشی را ایفا خواهد کرد که دفاع مقدس ایفا کرد. دفاع مقدس با همه بلاها و مصائب، ایران را به قدرتی بی‌بدیل تبدیل کرد که ماشین جنگی آمریکا را در منطقه متوقف کرده است. امروز ماشین جنگی آمریکا و صهیونیست‌ها به گل نشسته است و امت اسلام در اوج قدرت قرار دارد.

وی افزود: دنیا بداند راهبرد قطعی جمهوری اسلامی آن است که با قدرت دفاعی بازدارنده خود، مانع بروز هر جنگی در منطقه شود و اجازه ندهد آمریکا به هدف خود یعنی گسترش جنگ در دنیای اسلام برسد.

ابوترابی فرد در پایان تاکید کرد: رژیم منحوس عربستان سعودی هم که امروز مورد نفرت همه چهره‌های سیاسی جهان است، تنها یک حامی دارد و آن هم رژیم آمریکاست و در سایه اقتدار امت اسلام در ایران، عراق، لبنان، سوریه، یمن و فلسطین نخواهد توانست به جنگ‌افروزی دامن بزند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
0
0
سردار سرتیپ پاسدار خلبان امیر حیات مقدم در حاشیه مر اسم یادواره شهدای روستای دهنوعصر جمعه در گفت وگوباخبرنگارخبرگزاری بسیج در هندیجان اظهار کرد:امنیت،آزادی بیان ،خیروبرکت وافتخارهمگی به برکت خون های پاک شهدابوجودآمده است همه ماهابایستی قدرشناس شهدای والامقام کشور باشیم.

وی افزود:عمران وآبادی کشورباوجودشهدامحقق شده وهرگاه خطری یا توطئه ایی کشوررا تهدیدکنداین شهداهستندکه تمام این خطرات را دفع می کنند شهدا برای آبادی وسربلندی مردم کشور به درگاه خداونددعامی کنند.

وی بابیان اتفاقات اخیر کشور در اغتشاشات گفت:روشنگری های مقام معظم رهبری وبصیرت ملا ایران تمام فریب ها و توطئه های دشمنان اسلام وفریب خوردگان را در اغتشاشات چند وقت پیش کشور سر کوب کرد ودشمنان را مایوس نمودندبازهم قطعاشهداکمک دیاری نموده اند.

در ادامه مراسم یادواره شهدای روستای دهنوفرماندار هندیجان کورش مودت اظهار کرد:از حضور باشکوه مردم در یادواره شهدای این دوستان وعوامل برگزاری یادواره تقدیروتشکرمی شودوهمچنین بایستی فرهنگ شهادت وایثار به نسل های آینده منتقل بشود.

وی افزود:در دهه فجر برنامه های خوبی با اجرای پروژه رابرای رفع محرومیت زدایی ورفاه حال مردم ومخصوصادرروستاها افتتاح یا درحال پیگیری هستند.

وی بابیان محرومیت هندیجان در اکثر مسائل گفت:هندیجان دارای مشکلاتی است که با جد یت وهمکاری مسئولان ومردم در حال پیگیری هستند که قبلا ۸روستا مشکل آب داشتند که برطرف شده و فقط روستای دهنو نیاز به آب دارد که کار های مطالعاتی در حال انجام است که در سال آینده عملیاتی خواهدشد.

در پایان مراسم یادواره شهدای روستای دهنو از ۶خانواده شهیدوالامقام دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیروهدایایی به آنها اهداءشد.
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END