آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۰۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
فیلم جدید مجموعه«هالووین» گیشه را تصاحب کرد
فیلم‌های ژانر و حشت همچنان در بازار سینمای جهان محبوب هستند. رتبه نخست جدول پرفروش‌ها در اکران جهان همواره در اختیار فیلم‌های علمی-تخیلی،‌ترسناک و پرتحرک یا اصطلاحا اکشن بوده است.
به گزارش فیدوس: فیلم‌های ژانر و حشت همچنان در بازار سینمای جهان محبوب هستند. رتبه نخست جدول پرفروش‌ها در اکران جهان همواره در اختیار فیلم‌های علمی-تخیلی،‌ترسناک و پرتحرک یا اصطلاحا اکشن بوده است. این هفته در بازار سینمای جهان هم فیلم جدید مجموعه سینمایی «هالووین» دومین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم ترسناک درجه R و یک فیلم اکران‌شده در ماه اکتبر در سینماهای آمریکا را به نام خود ثبت کرد.
فیلم ترسناک هالووین (Halloween) از جمعه تا یکشنبه در ۳۹۲۰ سینما ۵/ ۷۷ میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه به‌راحتی صدرنشین جدول فروش شد، بعد از «آن» (It) که پیش‌تر با فروش ۴/ ۱۲۳ میلیون دلاری رتبه نخست را در اختیار داشت، دومین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم ترسناک درجه R تاریخ در این سطح را به نام خود ثبت کرد. «هالووین» همچنین بعد از فیلم ابرقهرمانی «ونوم» (Venom) از شرکت سونی که اوایل ماه روی پرده رفت، دومین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم اکران‌شده در ماه اکتبر در سینماهای آمریکا را داشته است. «هالووین» در سطح بین‌المللی نیز در ۲۳ بازار اول ۳/ ۱۴ میلیون دلار به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به ۸/ ۹۱ میلیون دلار رساند. بیشترین فروش افتتاحیه فیلم با ۹/ ۴ میلیون دلار در مکزیک و بعد با ۶/ ۳ میلیون دلار در بریتانیا بود. به گزارش هالیوود ریپورتر، «هالووین» یازدهمین فیلم مجموعه سینمایی «هالووین» و دنباله مستقیم فیلم کلاسیک «هالووین» (۱۹۷۸) به کارگردانی جان کارپنتر است. منتقدان از فیلم جدید بسیار استقبال کرده‌اند و تماشاگران نیز در وب‌سایت سینمااسکور به فیلم درجه B+ داده‌اند.

در میان فیلم‌هایی که از هفته‌های قبل روی پرده هستند، «ستاره‌ای متولد می‌شود» (A Star Is Born) به کارگردانی برادلی کوپر با بازی خودش و لیدی گاگا در سومین آخر هفته اکران ۳/ ۱۹ میلیون دلار فروخت و فیلم دوم شد. «ونوم» با ۱/ ۱۸ میلیون دلار رده سوم جدول فروش آخر هفته فیلم‌ها در آمریکای شمالی را به خود اختصاص داد. کمدی ترسناک «مورمور ۲: هالووین تسخیرشده» (Goosebumps ۲: Haunted Halloween) از شرکت سونی پیکچرز ریلیزینگ در دومین هفته اکران ۷/ ۹ میلیون دلار فروخت و در رده چهارم قرار گرفت. درام فضایی «اولین انسان» (First Man) ساخته دیمین شازل کارگردان آمریکایی برنده اسکار با بازی رایان گاسلینگ با ۶/ ۸ میلیون دلار فروش در دومین آخر هفته اکران، فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد و مجموع فروش داخلی خود را نیز به حدود ۳۰ میلیون دلار رساند. «اولین انسان» اولین بار در دنیا ماه گذشته در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و یکی از ۲۱ فیلم بخش مسابقه بین‌الملل نیز بود. گاسلینگ در «اولین انسان» نقش نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی را بازی می‌کند که در ۲۰ جولای ۱۹۶۹ در ماموریت آپولو ۱۱ بر کره ماه گام نهاد.
Histats.com START (standard) Histats.com END