آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۹۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
ثبت‌نام فیلم‌های متقاضی برای حضور در بخش‌های سودای سیمرغ و نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فردا (اول آبان) آغاز می‌شود.
به گزارش فیدوس: ثبت‌نام فیلم‌های متقاضی برای حضور در بخش‌های سودای سیمرغ و نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فردا (اول آبان) آغاز می‌شود.

بنابر فراخوان منتشر شده در 21 مهر، تهیه‌کنندگان حقیقی و حقوقی می‌توانند از فردا با مراجعه به سایت جشنواره مراحل ثبت نام خود را تکمیل و اطلاعات فیلم را به همراه عکس در پرتال جشنواره ثبت کنند.

این مهلت که تا پایان آبان ادامه خواهد داشت، شامل بخش‌های سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) می‌شود.

در فراخوان این دوره جشنواره آمده است: «آثار بلند سینمایی که تا بهمن‌ 1397 در ایران به نمایش درنیامده‌اند (فیلم‌های سینمایی با مدت زمان 75 دقیقه به بالا و فیلم‌های مستند سینمایی 70 دقیقه به بالا) می‌توانند متقاضی شرکت در جشنواره باشند. آثاری که در دوره‌های قبل توسط هیأت انتخاب بازبینی شده نمی‌توانند متقاضی شرکت در این دوره باشند.»

تهیه‌کنندگان حقیقی و حقوقی می‌بایست فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده، حداکثر تا روز چهارشنبه 30 آبان 1397 به همراه نسخه بازبینی هیات انتخاب به صورت DCP یا DVD، عکس‌های‌ صحنه و عکس کارگردان بر روی CD و تیزر و سه دقیقه از فیلم برای استفاده تبلیغاتی به دبیرخانه تحویل دهند.

سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده یک سال تلاش سینمای ایران و اعتلای تولیدات ملی و حمایت از آثار برتر در بهمن همزمان با جشن‌‌های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌‌شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END