آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند گفت : به‌طور متوسط ۱۰ تانکر آب در روز برای استفاده موکب‌ها و زائران به کشور عراق می‌فرستیم.


به گزارش فیدوس: دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند گفت : به‌طور متوسط ۱۰ تانکر آب در روز برای استفاده موکب‌ها و زائران به کشور عراق می‌فرستیم.
 حمد نظارت روز گذشته (شنبه) اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند مانند هرسال داربست‌هایی را در نقطه صفر مرزی به‌منظور افزایش نظم در ترددها قرار داده است.

وی بابیان اینکه روشنایی و برق در مرز عراق نیز توسط سازمان آب و برق خوزستان انجام شد، افزود : با توجه به تردد شبانه‌روزی مردم در مرز شلمچه و

عزیمت آن‌ها به زیارت اربعین حسینی لزوم روشن‌سازی این مسیر احساس شد و به همین دلیل اقدام به تقویت روشنایی در مسیر زائران در عراق کردیم.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: در برخی مناطق تجهیزات موردنیاز برای تکمیل برق این منطقه توسط سازمان منطقه آزاد اروند خریداری شد.

وی عنوان کرد : یک دستگاه لجن کش نیز روزانه آماده حرکت به سمت عراق است و به‌طور متوسط ۱۰ تانکر آب در روز برای استفاده مواکب و زائران به کشور عراق می‌فرستیم و روزانه تعدادی یخ  نیز در اختیار مواکب قرار می‌دهیم.

نظارت گفت: ۲۰ دروازه برای چک کردن مدارک زائران در مرز عراق قراردادیم که نیروهای عراقی در آن مستقرشده‌اند و به‌تناسب آن نیز به میزان لازم داربست قرار داده‌شده است.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: داربست‌هایی نیز در طرف ایرانی مرز زده‌شده و بیش از ۴۵ دروازه در مسیر پایانه شلمچه در ایران قرار داده‌شده است.

وی گفت: استقرار نیروهای نظامی، انتظامی گذرنامه و راهور بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند قرارداده شده است و حدود ۸ یگان از سازمان خدمات می‌گیرد

که شامل هنگ مرزی، پلیس راهور، نیروهای انتظامی، امنیتی، یک قرارگاه، مرزبانی و سپاه خرمشهر می‌شود.

نظارت عنوان کرد: یک جاده در حال احداث را نیز در دستور کار داریم تا مسیر جاده اربعین از سال آینده تغییر کند و مسیر تجاری از مسیر مسافری مجزا شود.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: خدمات و امکاناتی را نیز به صداوسیما ارائه می‌کنیم و مجموعاً مسیرهایی که به منطقه ۵۵ هکتاری منتهی می‌شود بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند است و خدمات روزانه دریافت می‌کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END