آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
طبق قانون، مدیران بازنشسته که در نهاد‌های دولتی و نیمه‌دولتی حضور دارند باید تا مدتی دیگر از سمت خود استعفا دهند. این قانون شامل حال برخی از مدیران فدراسیون‌های ورزشی کشور نیز شده و بحث در مورد کناره‌‌گیری آنها مدت‌ها است که در رسانه‌ها ادامه دارد.
به گزارش فیدوس: طبق قانون، مدیران بازنشسته که در نهاد‌های دولتی و نیمه‌دولتی حضور دارند باید تا مدتی دیگر از سمت خود استعفا دهند. این قانون شامل حال برخی از مدیران فدراسیون‌های ورزشی کشور نیز شده و بحث در مورد کناره‌‌گیری آنها مدت‌ها است که در رسانه‌ها ادامه دارد.
در این میان برخی از این مدیران نسبت به این موضوع مقاومت می‌کنند که به‌نظر می‌رسد رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان یکی از آنها است. طبق قانون، مدیرانی که دارای سوابق ایثارگری به میزان لازم باشند از این قانون مبرا می‌شوند و مهدی تاج هم به‌دنبال تایید و ارائه میزان ایثارگری خود است تا به ریاست خود در این فدراسیون ادامه دهد. در همین حال دیروز مدیرکل دفتر مشترک امور فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد ارائه ایثارگری آخرین شانس تاج برای حضور در فدراسیون است و اگر این موضوع تایید نشود وی باید از سمت خود استعفا دهد. محمدشروین اسبقیان در این خصوص به «ایسنا» گفت: «در وزارت ورزش و جوانان کمیسیونی شکل گرفته تا سوابق و پرونده‌های مربوط به روسای فدراسیون‌ها را مورد بررسی قرار دهد تا اگر رئیس فدراسیونی مشمول قانون بازنشستگی باشد قبل از ۲۴ آبان ماه تعیین تکلیف شود. وزیر ورزش و جوانان در روزهای گذشته حکم سرپرست چهار فدراسیون را صادر کردند تا براساس آن سرپرستان فدراسیون‌های ناشنوایان، قایقرانی، ‌هاکی و چوگان مشخص شود. طی هفته‌های آینده سرپرستان ۶ تا ۸ فدراسیون نیز توسط وزیر ورزش معرفی خواهند شد تا تعیین تکلیف نهایی در این زمینه به برگزاری مجامع و انتخاب روسای فدراسیون‌های جدید منجر شود. رئیس فدراسیون فوتبال سوابق ایثارگری دارد و مدارک او درحال بررسی است و اگر مشمول قانون بازنشستگی شود، باید میز خود را ترک کند.»
Histats.com START (standard) Histats.com END