آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
استاندار خوزستان گفت: شلمچه تنها مرز کشور است که مجوز تردد کامیون های حامل بار به سمت عراق را دارد.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی ظهر امروز در جران بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار خوبی در مرز شلمچه انجام شده است، افزود: مرز شلمچه آماده ترین مرز ما در کشور است که اقدامات زیرساختی اساسی در آن انجام شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه تامین امنیت ما به طور کامل از ورودی استان تا پایانه های مرزی را برنامه ریزی کردیم و تیم های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کارهای  بسیار موثری را انجام داده اند.

وی تصریح کرد: مشکل خاصی در مرزهای ما وجود ندارد، البته برخی مشکلات جزئی نیوجود داشت که برطرف شد، آب یکی از مشکلاتی بود که مواکب با آن برخورد داشتند که در حال رفع آن هستند بقیه موارد به شکل خوبی و با برنامه ریزی به انجام می رسد.

استاندار خوزستان گفت: مشکلی در مورد تردد کامیون هایی که وسایل مورد نیاز مواکب را به عراق منتقل می کنند وجود داشت که این مشکل از سمت عراقی بود، شلمچه تنها مرزی در کشور است که مجوز تردد کامیون ها در این برهه از زمان را به آن داده اند، با تمهیداتی که با سفارت ایران در عراق داشتیم امروز این مشکل هم حل می شود.

شریعتی افزود: باید هماهنگی هایی در جایی دیگر انجام می شد اما چون مساله ای پیش آمد با دستور وزیر کشور، خود استان مسئولیت اقدام در این باره را عهده دار شد و امروز این کار را انجام دادیم و مساله حل شد.

وی اظهار کرد: تردد زائران روز به روز در حال افزایش است، تاکنون از مرز شلمچه بیش از ۵۰ هزار نفر عبور کردند که ۹ هزار نفرشان از اتباع خارجی هستند.

وی تصریح کرد: امید می رود تا با توجه به تمهیدات و اقدامات زیر ساختی و کارهایی که در بخش های مختلف و برای این راهپیمایی عظیم انجام دادیم مردم بیش از پیش به این سمت حرکت کنند و امیدواریم به حول و قوه الهی آمار بیشتر شود و عزت شیعه و ایران اسلامی به جهان نشان داده شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END