آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
در آستانه اربعین 97 بیش از 11 هزار زائر ایرانی و 2 هزار زائر خارجی از مرز شلمچه عازم کربلای معلی شدند.
به گزارش فیدوس: در آستانه اربعین 97 بیش از 11 هزار زائر ایرانی و 2 هزار زائر خارجی از مرز شلمچه عازم کربلای معلی شدند.
فرماندار ویژه خرمشهر با حضور در استودیوی گفتگوی ویژه خبری گفت: ۴۰ گذرگاه برای زائران ایرانی و ۲۰ گذرگاه برای زائران خارجی در مرز شلمچه برای آسان سازی عبور و مرور زائران تعبیه شده و در صورت افزایش شمار زائران، بیشتر هم می شوند.

ولی اله حیاتی همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران 50 دروازه کنترل روادید در آن سوی مرز در خاک عراق راه اندازی کرده است.

معاون استاندار با اشاره به خدمات رسانی شبانه روزی 450 موکب پذیرایی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت تا مرز شلمچه گفت: شهرها و استان‌های معین با تمامی امکانات و تجهیزات برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به زائران به شلمچه آمده و در مکان‌های خود مستقر شده اند.

حیاتی همچنین از آغاز به کار رسمی واحدهای بهداشتی و درمانی، بیمارستانهای صحرایی و خدمات ایمنی و آتش نشانی در مرز خبر داد و گفت: علاوه بر ناوگان حمل و نقل جاده ای، یازده رام قطار برای نقل و انتقال ریلی زائران به مرز شلمچه فعال شده و چهار فروند کشتی نیز از طریق مرز آبی زائران را از خرمشهر به بصره منتقل می کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت:۱۳۰ هکتار پارکینگ در شلمچه برای پارک خودروها آماده شده و ناوگان حمل و نقل عمومی عراق نیز کار جابجایی زائران به راه آهن بصره و یا شهرهای نجف و کربلا را به انجام می رسانند.

او با اشاره به اینکه مرز شلمچه همچنان مرز انحصاری ورود و خروج اتباع خارجی ۹۱ کشور جهان برای سفر به عتبات عالیات است افزود: اتباع خارجی  به درخواست خودشان ۱۵ موکب پذیرایی و استراحت در شلمچه برپا کرده اند.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: امنیت کامل در دو بخش ایرانی و عراقی برقرار است و زائران می توانند در بستری ایمن و آرام راهی زیارت شوند.

معاون استاندار از زائران خواست بدون ویزا به مرز نیایند و بهتر است ویزا را در شهرهای خود تهیه کنند تا در کمترین زمان ممکن از مرز عبور و راحت و آسان به کربلای معلی عزیمت کنند. 
برچسب ها: شلمچه ، خرمشهر ، کربلا ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END