آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید تمرکز باشگاه و کادر فنی معطوف این است که بازیکنان دچار غرور کاذب نشوند.
به گزارش فیدوس: سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید تمرکز باشگاه و کادر فنی معطوف این است که بازیکنان دچار غرور کاذب نشوند.

حمیدرضا گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره دیدار برگشت تیمش مقابل السد، اظهار کرد: تیم السد که هشت گل در مقابل الریان دریافت کرد، تیم اصلی نماینده قطر نبود و با بازیکنان ذخیره‌اش به میدان رفت. این تیم تمام انرژی‌اش را برای بازی برگشت ذخیره کرده است.

وی درباره وضعیت پرسپولیس گفت‌: خوشبختانه تمام حواس و تمرکز ما معطوف این دیدار است تا تیم دچار غرور کاذب نشود. بازیکنان تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارند. تمام رسانه‌ها  در این مقطع از پرسپولیس حمایت می‌کنند و از یکی، دو رسانه خاص نیز می‌خواهیم در این مقطع حساس حامی تیم باشند و حداقل واقعیت‌ها را بنویسند تا تیم دچار چالش و حاشیه نشود. مراقبیم این حاشیه‌ها تیم را تحت تاثیر قرار ندهد و یکم آبان بتوانیم با حمایت هواداران که سرمایه باشگاه هستند از این مرحله عبور کنیم.

گرشاسبی در گفت‌وگو با برنامه "تهران ورزشی" رادیو تهران درباره این که آیا پرسپولیس به دلیل حاشیه‌های رخ داده در لیگ نوجوانان از استقلال شکایت کرده است، اظهار کرد: خیر. ما از استقلال شکایتی نداریم. کار خود را انجام می‌دهیم و به دنبال خوشحال کردن هوادارانمان هستیم. نمی‌خواهیم پرسپولیس به هیچ وجه وارد حاشیه شود و به صورت فنی کار خود را انجام دهد. پیگیری این شکایت و شکایت کشی باعث می‌شود که ما از هدف اصلی خودمان دور شویم لذا اعتقادی به این روش‌ها و کارها نداریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره بازسازی ورزشگاه آزادی و مسئولیت این کار گفت‌: مسئولیت این کار با وزارت ورزش و جوانان است. شخص وزیر ورزش و جوانان کمیته‌ای که تشکیل دادند که این موضوع را بررسی کنند. خدا را شکر قرار است اتفاقات خوبی برای این مساله بیفتد تا ما بتوانیم یک میزبانی شایسته داشته باشیم.

وی افزود: این مساله که قرار بود هزینه‌های بازسازی ورزشگاه آزادی بر گردن پرسپولیس باشد، صحت ندارد. قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد و نمی‌دانم که ناگهان چه اتفاقی افتاد که صحبت‌هایی در این باره مطرح شد. این مساله اصلا منطقی نیست. استادیوم آزادی برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است و نوعی مدیریت حاکمیتی دارد. این ورزشگاه متعلق به هیچ شخص و باشگاهی نیست و حساسیت بالایی دارد و همین مساله باعث شد که وزیر شخصا به این مساله ورود کند. وزارت ورزش و جوانان قرار است به کمک شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور این بازسازی را انجام دهند و مهندس کریمی، ریاست این شرکت شخصا در میدان کار می‌کند.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که برای دو دیدار باقی‌ مانده که قرار است در ورزشگاه آزادی برگزار شود (دیدار برگشت با السد و فینال احتمالی) پرسپولیس چه مهمان‌هایی دارد، تصریح کرد: حدود ۲۰۰ نفر مهمان خارجی به جز خبرنگارانی که تعداد ۳۰۰ نفر خواهد بود، خواهیم داشت. این مهمانان از فیفا، AFC و تعدادی نیز مهمانان ویژه‌ای از کشورهای مختلف خواهد بود. همچنین قرار است سمیناری برگزار شود و جلساتی در تهران قرار است صورت بگیرد.

او درباره آرامش کادر فنی برای بازی پیش روی پرسپولیس، تصریح کرد: خدا را شکر تا این لحظه موردی نبوده که آرامش تیم را بر هم زده باشد. بازیکنان کار خود را به خوبی پیش برده اند و در تمرینات پیگیر هستند. این باعث شده که هیچ نگرانی در باشگاه پرسپولیس شاهد نباشیم و تنها دغدغه‌ ما حمایت هواداران و اصحاب رسانه باشد.  

 سرپرست باشگاه پرسپولیس  درباره پرونده‌های نیلسون و همامی، تصریح کرد: پرونده‌های ما تقریبا بسته شده‌اند. ما ۳۲ پرونده خارجی داشته‌ایم که در یک مورد آن اعتراضیه‌ای را ارسال کردیم و یک سال به ما فرصت داده شد تا دادگاه CAS آن را بررسی کند و خطری ما را تهدید نمی‌کند. در سه، چهار مورد داخلی نیز مواردی است که باید اثبات شوند. مثلا افرادی هستند که از دادگاه مبنی بر داشتن طلب از باشگاه پرسپولیس دارند اما در همان نامه آمده است که تا دادگاه اعلام نکند باشگاه ملزم به پرداخت آن نیست. بقیه پرونده‌ها تسویه شده و نامه پرسپولیس از بدهی‌ها پاک است.

وی درباره حضور شخصی از باشگاه پرسپولیس در مراسم ختم  مادر بشار رسن، بازیکن این باشگاه در عراق، توضیح داد: به خاطر اخلاق مداری و دوست داشتنی بودن بشار رسن، من و دو تن از اعضای باشگاه، فردا (دوشنبه) عازم عراق هستیم تا در مراسم ختم مادر این بازیکن شرکت کنیم و بلافاصله به تهران بازمی‌گردیم.

گرشاسبی درباره لغو شدن دو بازی پرسپولیس در لیگ در صورت صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا، توضیح داد: خوشبختانه در این مدت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به پرسپولیس کمک کردند و مسابقات ما را جابجا کردند. پس از این نیز در صورت صعود ما به فینال طبیعی است که بازی‌ها جابجا شود زیرا جدول تغییرات زیادی خواهد کرد. ان‌شاء‌الله این اتفاق هم می‌افتد تا ما آسیب زیادی نبینیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره همت مدیران ورزشی برای صعود پرسپولیس به فینال و همچنین قهرمانی در آسیا، اذعان‌ کرد: ۱۰۰ درصد این طور است و همه پیگیر این موضوع هستند. روزانه وزیر ورزش و جوانان و داورزنی و در بخش مالی خانم فرامرزیان دنبال کارهای ما هستند تا دغدغه‌های ما کمتر باشد و با خیال راحت‌تری مسابقات ما برگزار شود. ظرف امروز و فردا نیز بخش عمده‌ای از مشکلات ارزی ما برطرف خواهد شد تا حقوق کادر فنی و بازیکنان خارجی پرداخت شود و قبل از بازی با السد هیچ گونه دلشوره‌ای در اعضای تیم باقی نماند. بدهی‌ها و پرداختی‌های ما به بازیکنان و مربیان خارجی بالاست. در این مرحله ۵۰۰ هزار یورو به حساب ما تعلق گرفته که می‌توانیم با ارز ثانویه آن را دریافت کنیم و بین مربیان و بازیکنان خارجی خودمان تقسیم کنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END