آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
ناصر ایمانی: اصولگرایان منتقد دولت هستند نه دشمن
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: امکان دارد طیف خاصی همچون جبهه پایداری را برای جلسه با رئیس جمهور دعوت نکنند که اصلا اهمیت ندارد. معتقدم کسانی به عمد دارند جبهه پایداری را در میان اصولگرایان بزرگنمایی می کنند.
به گزارش فیدوس: شرایط کشور به گونه ای است که هر کسی برای کمک اظهار تمایل کند، مورد استقبال دولت قرار می گیرد. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دو ماه قبل اعلام کرد «دولت برای حل مشکلات کشور دست همه را به گرمی خواهد فشرد و پذیرای گرفتن یاری از همه جریانات سیاسی است». او اخیرا میزبان چهره های شاخص جریان اصلاحات بود و در چند روز آینده نیز قرار است با اصولگرایان به بحث و تبادل نظر بنشیند.

ناصر ایمانی گفت: غالب اصولگرایان تمایل دارند از نزدیک با دولت همکاری کنند. اینقدر فضای منفی جناح طرفدار دولت علیه اصولگرایان ساختند که انگار اصولگرایان تمایل دارند دولت هرچه سریع تر از حیض انتفاع ساقط شود. در حالیکه این طور نیست و بارها شخصیت های اصولگرا به این مسئله را گفتند «ما منتقد دولتیم دشمن دولت نیستیم».

وی افزود: حوزه انتقاد و نقادی با حوزه کارشکنی و تخریب متفاوت است. اتفاقا رئیس دولت در چهارسال نخست منتقدان را مخربان تلقی می کرد و در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 برای چنین تصویرسازی منفی سنگ تمام گذاشت.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: اخیرا آقای روحانی از اصولگرایان دعوت کرد، البته این دعوت باید سالها پیش انجام می شد. حالا به هر تقدیر امروز کشور در شرایط ویژه ای است و همکاری همه جناح ها و جریان ها را می طلبد. مسلما اصولگرایان نیز از همکاری با دولت استقبال می کنند. امیدوارند این جلسات نمایشی و تعارفی نباشد.

وی با بیان اینکه چنین جلساتی باید کاری و کارشناسی باشد و ادامه پیدا کند، ادامه داد: انتظار داریم در جلسه اصولگرایان با رئیس جمهور حرف های خیلی جدی زده شود. اصولگرایان در انتقال مشکلات و راهکارها به رئیس جمهور صراحت از خود نشان دهند و در مقابل رئیس جمهور نیز بیان کند که چه کمکی را از جریان اصولگرا انتظار دارد تا جلسه شکل و قالب شعارگونه نداشته باشد.

ایمانی درباره تنوع حضور سلایق اصولگرا در جلسه مشورتی با رئیس جمهور تأکید کرد: حالا شاید این جلسه براساس دعوت از نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی اصولگرا برگزار نشود کما اینکه درباره اصلاح طلبان نیز همین بود. یعنی از چهره های سلایق مختلف در جلسه اصلاح طلبان با رئیس جمهور حضور داشتند و به اسم چهره شاخش فلان حزب افراد دعوت نبودند.

وی افزود: درباره اصولگرایان هم به همین شکل خواهد بود یعنی تحت عنوان جمنا، ایثارگران، جامعه مهندسین و موتلفه دعوت نمی کنند بلکه افراد مختلفی را دعوت می کنند که نمایندگی فکری همه این ها را داشته باشند. البته امکان دارد طیف خاصی همچون جبهه پایداری را دعوت نکنند که اصلا اهمیت هم ندارد. معتقدم کسانی به عمد دارند جبهه پایداری را در میان اصولگرایان بزرگنمایی می کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: پایداری نیز یکی از سلایق اصولگراست که تفکر خاص خود را دارد، حالا اگر به جلسه رئیس جمهور دعوت نشود، صلمه ای به اصل مسئله وارد نمی کند. یعنی کسانی که در جلسه با رئیس جمهور حضور پیدا می کنند عمده شخصیت های جریان اصولگرایی هستند.

وی افزود: تصور می کنم در این مقطع زمانی و شرایطی که کشور دارد، دولت نیازمند برگزاری یک جلسه جدی با اصولگرایان است و احتمالا نوع دعوت طوری خواهد بود که غاطبه سلایق اصولگرایی در آن حضور داشته باشند تا جلسه شکل نمایشی پیدا نکند. در مجموع وزن جلسه اصولگرایان با رئیس جمهور هموزن جلسه اصلاح طلبان با رئیس جمهور خواهد بود.
منبع: نامه نیوز
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
0
0
رئیس پژوهشکده امنیت ملی:
انقلاب اسلامی ایران با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست
انقلاب اسلامی ایران با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست
اهواز - رئیس پژوهشگده امنیت ملی گفت: انقلاب اسلامی ایران و مولفه های آن با هیچ انقلاب دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست.

سردار سرتیپ امیر حیات مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: وقتی تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی را مرور می کنیم شاهد نقش و حضور اقشار مختلف مردم و جامعه هستیم.

وی، پیروزی انقلاب اسلامی را دارای سه مولفه، شاخص و مهم دانست و گفت: تقریبا همه تحلیل گران بر روی تاثیرگذاری عنصر مردم، رهبری و اسلام در پیروزی این انقلاب اتفاق نظر دارند.

استاندار سابق خوزستان بیان کرد: اسلام موتور محرکی برای انقلاب اسلامی از سال ۴۲ تا سال ۵۷ بود و بر همین اساس نهضت ایران دارای همه ابعاد و مفاهیم ارزشی است.

رئیس پژوهشگده امنیت ملی همچنین رهبری را یکی دیگر از مولفه های پیروزی انقلاب اسلامی خواند و افزود: انقلاب های مهمی در منطقه رخ داد اما در نهایت می بینیم که در میان آنها این نهضت و انقلاب اسلامی است که به نتیجه رسیده است.

حیات مقدم یادآور شد: امام خمینی (ره) با محبوبیت و اقتداری که در جامعه داشت توانست نهضت اسلامی ایران را هدایت و به نتیجه برساند.

وی همچنین یکی دیگر از اضلاع موثر در پیروزی انقلاب را نقش و حضور مردم عنوان کرد و گفت: انقلاب ما ماهیت اسلامی دارد و با رهبری که امام راحل از خود نشان داد نمی توان این نهضت مهم اسلامی را با دیگر انقلاب های کشور مقایسه کرد.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در تاریخ وجود دارد که انقلاب هایی صورت گرفت ولی مردم نقش کم رنگی در آن داشتند و به همین دلیل خیلی زود از بین رفتند.

رئیس پژوهشگده امنیت ملی با اشاره به اینکه امام به نقش مردم اعتقاد داشت و این دیدگاه به هیچ وجه ابزاری نبود بلکه با اعتقاد اصولی و دینی همراه بود، افزود: در مسیر پیروزی انقلاب می دیدیم که بعضی از گروه های مسلح مبارز از جمله منافقین به امام پیشنهاد دادند تا برای سرنگونی شاه به صورت مسلحانه اقدام کنند، اما ایشان هیچ کدام از این پیشنهادات را نمی پذیرفت به این دلیل که امام خمینی (ره) به نقش مردم برای از بین بردن استکبار جهانی و ظلم شاهنشاهی اعتقاد داشت.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی با ایجاد مثلث مکتب اسلام، رهبری و مردم توانست پیروز شود و رژیم ۵۰ ساله پهلوی را سرنگون کند تا در نهایت این جمهوری اسلامی باشد که موازنه قدرت در غرب آسیا را تغییر داده است.

کد خبر 4432583
Histats.com START (standard) Histats.com END