آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
طرح استفاده از دیوارهای تالار اپرای سیدنی (اپراهاوس) برای تبلیغات یک مسابقه سوارکاری واکنش‌های گسترده‌ای در استرالیا به همراه داشته است.
به گزارش فیدوس: طرح استفاده از دیوارهای تالار اپرای سیدنی (اپراهاوس) برای تبلیغات یک مسابقه سوارکاری واکنش‌های گسترده‌ای در استرالیا به همراه داشته است. 
منتقدان می‌گویند این تصمیم باعث ایجاد تابلوی تبلیغاتی برای مسابقات و قماربازی می‌شود که خلاف مقررات تالار اپرای سیدنی است، اما برخی دیگر از جمله اسکات موریسون نخست‌وزیر استرالیا از این اقدام دفاع کرده‌اند و آن را حرکتی مثبت برای گردشگری و اقتصاد خوانده‌اند.
از روز جمعه به این طرف بیش از ۱۵۰ هزار نفر با امضای طوماری در اینترنت خواهان محافظت از تالار اپرا شده‌اند. تالار اپرای سیدنی که در سال ۱۹۷۳ گشایش یافت از سوی سازمان ملل به‌عنوان شاهکار معماری قرن بیستم شناخته شده و همچنین در سال ۲۰۰۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. هفته گذشته، هیات مدیره تالار اپرای سیدنی پیشنهاد استفاده از دیوارهای این تالار برای نمایش تبلیغات مسابقات سوارکاری جام اورست را رد کرد و گفت: چنین کاری تجارتی کردن نامناسب این مکان است. لوییز هیرون رئیس اجرایی این تالار گفته است: ما مقرراتی برای محافظت از اعتبار میراث‌های جهانی خود داریم. اما گلادیس برجیکلیان، رئیس ایالتی با لغو این تصمیم، مجوز نمایش نسخه تجدیدنظرشده این تبلیغات را برای ۱۰ دقیقه روی دیوارهای این تالار صادر کرد. در نسخه اصلاح شده کلمه اورست و شماره‌های سوارکاری که از طرف تالار اپرا به‌عنوان عناصر تجارتی دسته‌بندی شده بود، نگه داشته شده است. یکی از سخنگویان یونسکو به روزنامه گاردین گفت که این مساله را تحت بررسی دارند اما نمی‌خواهد اظهارنظر فوری در این مورد داشته باشد. هزاران نفر در شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند برای مختل کردن این نمایش قرار است در زمان نمایش با چراغ شرکت کنند. از دیوارهای تالار اپرای سیدنی معمولا برای تبلیغ نمایش‌های هنری و مراسم فرهنگی استفاده می‌شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END