آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
فوری / ترامپ: هیلی ۶ ماه پیش به من خبر داد که آخر سال ۲۰۱۸ می‌رود
نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد استعفا کرده است. ترامپ در واکنش به این خبر گفت: نیکی هیلی شش ماه پیش به او خبر داده که می‌خواهد در پایان سال میلادی و بعد از دو سال نمایندگی آمریکا در سازمان ملل از این کار کنار برود.

به گزارش فیدوس: رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در توئیتر خود اعلام کرد به همراه «دوست» خود، یعنی نیکی هیلی خبر مهمی را اعلام می‌کند. به محض اعلام موافقت دونالد ترامپ، گمانه‌زنی‌‌ها در مورد یک برنامه تغییر بنیادین در دولت آمریکا آغاز شد.

هیلی قرار است به زودی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

برخی منابع آمریکایی می‏‎گویند که قرار است ترامپ و هیلی در نشست خبری مشترکی درباره این استعفا توضیحاتی ارائه دهند.

کاخ سفید هنوز رسما استعفای خانم هیلی را تایید نکرده است اما گفت امروز (سه شنبه) خانم هیلی با آقای ترامپ جلسه داشته است.

هیلی در حالیکه صبح روز سه‌شنبه از کنار خبرنگاران در کاخ سفید عبور کرد در این مورد هیچ اظهارنظری نداشت.

منابع آگاه از رویترز و سی ان ان و سایت Axios اعلام کردند که هیلی طی هفته گذشته درخصوص این مساله با ترامپ صحبت کرد و امروز سه شنبه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور نمود و وی نیز این استعفا را پذیرفت.

ترامپ: هیلی آخر سال ۲۰۱۸ می‌رود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، آخر سال ۲۰۱۸ از این سمت کنار می‌رود. پیشتر رسانه‌های آمریکایی از استعفای خانم هیلی خبر داده بودند.

ترامپ گفته است که نیکی هیلی شش ماه پیش به او خبر داده که می‌خواهد در پایان سال میلادی و بعد از دو سال نمایندگی آمریکا در سازمان ملل از این کار کنار برود. ترامپ گفت که هیلی به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل "فوق‌العاده" عمل کرده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END