آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
معاون وزیر ورزش اسامی هفت رئیس فدراسیون که باید به دلیل بازنشستگی صندلی خود را به فرد دیگری تحویل دهند را اعلام کرد، در میان این روسا نامی از مهدی تاج دیده نمی‎شود.
به گزارش فیدوس: معاون وزیر ورزش اسامی هفت رئیس فدراسیون که باید به دلیل بازنشستگی صندلی خود را به فرد دیگری تحویل دهند را اعلام کرد، در میان این روسا نامی از مهدی تاج دیده نمی‎شود.
بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها که ابلاغ رسمی شده است، برخی مدیران ورزش باید ترک پست کنند. در این میان اسامی روسای برخی فدراسیون ها که این قانون شامل حال آنها می شود، مطرح شده اما وزارت ورزش تاکنون هیچ واکنشی نسبت به آن نداشته است. 

البته محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش امروز در گفتگویی که با پایگاه خبری این وزارتخانه داشت، به نام ۷ رئیس فدراسیون اشاره کرده که قانون بازنشستگی شامل حال آنها می شود.

علیرضا رحیمی، محمد درخشان، مصطفی کریم، بهرام شفیع، سردار صبور، خسرو امینی و احمد ضیایی روسایی هستند که داروزنی با اشاره به نام آنها اعلام کرده است: این افراد دوستانی هستند که تجربه بالایی دارند و در هیات رییسه فدراسیون ها می توانند نقش خوبی ایفا کنند و از فکر و تجربه آنها برای پیشرفت ورزش کشور استفاده شود.

در این گفتگو محمدرضا داورزنی که هفته گذشته به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، در مورد آخرین وضعیت خود گفت: خدا را شکر بهبودی حاصل شد اما پزشکان توصیه اکید دارند که از فشارکار شدید و استرس دوری کنم وبا  مراقبت ویژه ای از فشار خون و دیابت  بیش از قبل مراقب سلامتی ام باشم.

وی با اشاره به اینکه دیدار پرسپولیس و السد در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ادامه داد: بازی رفت دو تیم را وقتی دیدم که از آی سی یو به بخش منتقل شده بودم . واقعیت این است که هیجانات مثبت بر خلاف هیجان منفی به بهبود حال انسان کمک می کند. واقعا از اینکه یک تیم ایرانی مردم را خوشحال کرد انرژی مثبت گرفتم و لذت بخش بود.

معاون وزیر ورزش در ادامه در مورد قانون منع به کارگیری بازنشسته ها تصریح کرد: قانون قانون است و قطعا باید اجرا شود و همه فدراسیون های ورزشی هم در برابر قانون منع بکارگیری  یکسان هستند. دولت هم فرصت ۶۰ روزه داده است. از طرفی تصمیم دولت هم نیست چه بسا دولت هم خیلی خوشحال نباشد چرا که بسیاری از  نیروهای با تجربه خود را از دست می دهد اما باید از این دیدگاه بنگریم که اجرای این قانون فرصت مناسبی به جوانان است که آینده سازان کشور هستند.

وی تصریح کرد: از طرفی دولت در این قانون دخالتی ندارد و اجرا خواهد کرد. وقتی هم قانونی اعلام می شود دیگر در قالب قوانین عمومی کشور است و برای یک رشته و یا فدراسیون خاص نیست بنابراین وقتی یک دستگاهی در قانون شمولیت پیدا می کند نمی توان اعمال سلیقه شخصی شود. همه  باید قانون را اجرا کنند و وزارت ورزش و جوانان هم ملزم به اجرای قانون است.

داورزنی تاکید کرد: نهادهای بین المللی در ورزش هم جایگاه خاص خودشان را دارند. وقتی هم که در اساسنامه فدراسیون های ورزشی قوانین داخلی دیده شده است برای دستگاه نظارتی هم ملاک عمل قوانین داخلی است و این موضوع  برای همه دستگاه های اجرایی وجود دارد. از این لحاظ هم مشکلی نیست و دوستان ما در فدراسیون ها تمکین می کنند  و با تعاملی که بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیونها وجود دارد به مشکلی در این زمینه برخورد نخواهیم کرد.

معاون وزیر ورزش یادآور شد: وقتی هدف اصلی منافع ملی است ملزم به اجرای قانون هستیم و در این بخش هم وزارت ورزش و جوانان ملزم به رعایت قانون و اجرای آن است و مطمئن باشید که در فدراسیون های ورزشی هم اجرا خواهد شد.

داورزنی با بیان اینکه فرآیند برگزاری مجامع انتخابات فدراسیون ها بصورت کاملا دموکراتیک و منطبق با قوانین فدراسیون های جهانی برگزار می شود و اعضای مجمع هم تعیین کننده سرنوشت یک فدراسیون هستند، صحبت های خود را ادامه داد و گفت: در این فرآیند قانونی ثبت نام هست، تایید صلاحیت و شرایط احراز و سپس برگزاری انتخابالت آنچه مسلم است بر اساس قوانین عمومی کشور الان یکی از شرایط احراز این است که بازنشسته نمی تواند رییس فدراسیون باشد بنابراین هیچ مشکلی وجود ندارد و با استعفای رییس بازنشسته به رییس مجمع سرپرست جدید معرفی می شود و سپس فرآیند مجدد برگزاری انتخابات ظرف سه ماه مشخص می شود و این اعضای مجمع هستند که تشخیص می دهند چه افرادی می توانند بهترین گزینه برای هدایت یک فدراسیون باشند.

به گفته وی همه کسانی که در حوزه های مدیریت کار کردند و تجربه دارند می توانند خودشان را در معرض آرای مجمع قرار دهند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد. 

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در پایان گفت: آنچه مسلم است در زمینه اجرای قانون هیچ مشکلی وجود ندارد ولی این بدان معنی نیست حالا که آنها نمی توانند رییس فدراسیون باقی بمانند تجربه گرانبهای مدیریتی آنها را کنار بگذاریم. علی رضا رحیمی، محمد درخشان، مصطفی کریمی، بهرام شفیع، سردار صبور، خسرو امینی و ضیایی دوستانی هستند که تجربه بالایی دارند و در هیات رییسه فدراسیون ها می توانند نقش خوبی ایفا کنند و از فکر و تجربه آنها برای پیشرفت ورزش کشور استفاده شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END