آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۹۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
دبیر ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد؛
دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: به هر میزان که قیمت ارز کاهش یابد، مابه‌التفاوت آن به زائران پرداخت می‌شود.
به گزارش فیدوس: شهریار حیدری افزود: برای ثبت‌ نام زائران در سامانه سماح، نیازی به پرداخت ارز نیست و ۳۷۱ هزار تومان برای هزینه‌های سفر شامل روادید، بیمه، خدمات درمانی و دیگر هزینه‌ها دریافت می‌شود.

دبیر ستاد اربعین از تلاش برای گشایش مرز خسروی در اربعین خبر داد و گفت: مقامات عراقی تا یکشنبه اعلام نظر می کنند.

حیدری اظهار کرد: تفاهم نامه وزیر کشور با مسئول عتبات عراق موضوع هزینه های ویزای زایرین را مشخص کردیم. علاوه بر هماهنگی با طرف های عراقی با بانک مرکزی هم توافق کردیم تا در قالب ارز ثانویه هزینه ۳۸۶ هزار تومان ثبت کنیم و امروز ۱۴ هزار تومان هم از این هزینه کم شد.

حیدری دبیر ستاد اربعین از برگزاری همایش اربعین در تهران خبر داد و گفت: همه کمیته ها در این همایش فعال شدند و سال گذشته نیز در این همایش جهانی از ۹۲ کشور شرکت کردند.

وی همچنین گفت: مرزهای تردد زائرین همان مرزهای سال قبل است و تردد هوایی از نظر قیمت در نوسان است و به صورت ثابت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرواز تهران به نجف و برگشت است و از مشهد ۲ میلیون و هشتصد هزار تومان است.

دبیر ستاد اربعین در مورد مرزهای زمینی بیان کرد: برای گشایش مرز خسروی رایزنی کردیم و گزارشی به دولت عراق ارسال کردیم و برای بازگشایی دولت مرکزی عراق باید تصمیم بگیرد و ابلاغ کند.

حیدری تصریح کرد: تلاش ما برای بازگشایی مرز خسروی محدود به اربعین نیست و خواستار گشایش این مرز در تمام ایام سال هستیم و دولت عراق یکشنبه تصمیم گیری می کند.

پلارک دبیر اسکان و تغذیه اربعین نیز در ارتباط با برنامه اظهار کرد: سال گذشته ۱۵۰۰ موکب ایرانی داشتیم و امسال به ۲۵۰۰ موکب افزایش یافت.
Histats.com START (standard) Histats.com END