آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۸۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
سقوط دلار از روز گذشته در آبادان نیز همچون سایر شهرهای کشور آغاز شده به طوری که نرخ آن صبح امروز به زیر 8 هزار تومان رسید و جالب آنکه برخی از دلالان و صرافی‌ها از خرید دلار امتناع می‌کنند.
به گزارش فیدوس: شکستسقوط دلار از روز گذشته در آبادان و سایر شهرهای کشور آغاز شده و جالب آنکه برخی از دلالان و صرافی‌ها از خرید دلار امتناع می‌کنند.

در داد و ستد صبح امروز دلار در بازار آبادان، دلالان نرخ یک دلار را به قیمت 8 هزارتومان می‌فروختند که  این قیمت بعد از ظهر امروز به حدود 9 هزارتومان رسید و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده با ورود دلارهای خانگی به بازار، نرخ آن کاهش بیشتری داشته باشد.

یکی از بازاریان می‌گوید: صبح امروز قیمت هر صد دلاری به 800 هزار تومان رسید ولی در حال حاضر به یک میلیون 100 رسید؛ برخی از مشتریان عراقی مجبور به فروش دلارهای خود بودند چون برای خرید آمده بودند.

یکی دیگر از شهروندان نیز عنوان می‌کند: امروز دلار با اعلام بانک مرکزی  قیمت نوسانی و سقوط ناگهانی در بازار آزاد ارز آبادان به همراه داشت و قیمت یک دلاری بین  8 تا 9 هزار تومان متغیر بود و این باعث شد خیلی از عراقی‌ها امروز از فروش دلارهایشان صرفه نظر کنند.

فرهانی یکی از کاسبان بازار آبادان در این خصوص می‌گوید: با توجه به رکود دلار، بازاریان عراقی که روزانه و به‌طور عمده از ما خرید می‌کردند امروز با شنیدن این خبر دوباره از مرز شلمچه به کشور خود بازگشتند به‌طوری که بازار امروز نیز راکد بود.

علی بچاری فروشنده آبادانی نیز گفت: در روزهای گذشته به دلیل بالا بودن قیمت دلار خرید اتباع عراقی بسیار بیشتر شده بود به‌طوری که بسیاری از خریدهایشان را از بازار آبادان انجام می‌دادند ولی امروز با سقوط  ارز، خریدشان کاهش یافت. 

به گزارش خبرگزاری فارس، بسیاری از شهروندان اتباع عراق از استان بصره با توجه به حذف روادید در منطقه آزاد اروند و با توجه به بالا بودن قیمت دلار و کاهش ارزش ریال در ایران، برای خرید روزانه خود به بازارهای آبادان و خرمشهر می‌آمدند که این روند تا حدودی افزایش قیمت کالاها در بازار آبادان و خرمشهر را به دنبال داشته است.

آغاز افت قیمت ارز که با ورود بانک مرکزی به بازار و مداخله در عرضه و تقاضا آغاز شد، هجوم دارندگان ارز به بازار را در پی داشت و موجب شد قیمت دلار به سرعت و در از روز گذشته از حدود 17500 تومان به حدود 9 هزار تومان کاهش یابد و خریداران عراقی بازار آبادان نیز کاهش یابند.
برچسب ها: دلار ، بانک مرکزی ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END