آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۸۳۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
جزئیات حمله تروریستی از زبان سخنگوی سپاه و معاون استاندار
شاهدان عینی از تیراندازی به سوی جایگاه رژه در اهواز خبر می دهند. برخی منابع از کشته و زخمی شدن تعدادی خبر داده اند. به گزارش برخی خبرگزاری ها، هم اکنون تعدادی آمبولانس برای انتقال مجروحین به مراکز درمانی در محل حادثه مستقر شده اند
به گزارش فیدوس: شاهدان عینی از تیراندازی به سوی جایگاه رژه در اهواز خبر می دهند. برخی منابع از کشته و زخمی شدن تعدادی خبر داده اند.

به گزارش برخی خبرگزاری ها، هم اکنون تعدادی آمبولانس برای انتقال مجروحین به مراکز درمانی در محل حادثه مستقر شده اند.

 

به گفته شاهدان عینی شماری از مهاجمان مسلح به سمت جایگاه تیراندازی کردند.

  

- گفته می شود، شماری به شهادت رسیده یا زخمی شدند اما آمار دقیقی از تلفات هنوز مخابره نشده است.

 

- به گزارش شبکه خبر، تروریست‌ها از پارک پشت جایگاه به رژه نیروهای مسلح در اهواز تیراندازی کردند.

 

- یک منبع آگاه اعلام کرد: تروریست ها ۴ نفر بوده اند که یک نفر آنها کشته شده است. این منبع آگاه اعلام کرد تعداد شهدا و مجروحین احتمالا ۴ نفر است.

 

10:15/ عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان الاهوازیه هستند

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند وابسته به جریان الاهوازیه هستند.

وی ادامه داد: اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.

وی خاطر نشان کرد: چنین اقداماتی پیش از این هم مسبوق به سابقه است و این جریان به سمت کاروان‌های راهیان نور در سال‌های گذشته تیراندازی کرده است.

 

10:13/  یا ۵ نفر از عوامل حمله کشته شدند

شنید ها حاکی از آن است که ۴ یا ۵ نفر از عوامل حادثه تروریستی در اهواز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شدند.

 

 

10:09/ تاکنون مجروح شدن ۲۰ تن تایید شده است

تاکنون ۲۰ نفر زخمی تایید شده است. یک کودک و یک زن در بین مجروحان دیده می‌شوند.

 

10:07/ محافظ فرمانده سپاه استان خوزستان به شهادت رسید

در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در استان خوزستان، طی یک عملیات مسلحانه، محافظ فرمانده سپاه استان خوزستان به شهادت رسید.

 

 

10:03/ شنیده شدن مجدد صدای شلیک در اهواز

به گزارش خبرگزاری مهر، صدای شلیک گلوله در محل برگزاری رژه در اهواز پس از حادثه اولیه باز هم شنیده می شود.

 

09:45/ مهاجمان حمله به رژه اهواز گریختند

به گزارش انتخاب، تروریست‌ها موفق نشده‌اند که وارد مراسم رژه شوند و صرفا از فاصله دور بسوی مراسم و یگان‌های رژه رونده شلیک کرده‌اند.

 

 اخبار اولیه حاکی از این است که تروریست‌ها جایگاه محل سخنرانی و یگان‌های رژه رونده سپاه را هدف قرار داده‌اند و آمار اولیه از زخمی شدن تعدادی از نیروهای رژه رونده سپاه در این مراسم حکایت دارد.

 

براساس این گزارش، تیم تروریستی پس از تیراندازی به سوی مراسم رژه از محل گریخته‌اند و در حال حاضر نیروهای امنیتی در تعقیب آنها هستند.

 

 

09:59/ مسوولان خوزستان حاضر در رژه نیروهای مسلح اهواز در سلامت هستند

 آیت‌الله جزایری، آیت‌الله حیدری، استاندار خوزستان و فرماندار اهواز از جمله مسوولان حاضر در این مراسم بودند که اکنون در سلامت کامل هستند.

این حمله تروریستی از پشت جایگاه مربوط به سخنرانان صورت گرفت و گزارش‌های اولیه از این حادثه حاکی از این است که شماری به شهادت رسیدند یا زخمی شده‌اند.
در پی این حمله تروریستی سخنگوی سپاه پاسداران  گفت: افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند وابسته به جریان الاهوازیه هستند.

وی با اشاره به اینکه این جریان از عربستان سعودی تغذیه می‌کند، اظهار کرد: اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.

وی همچنین گفت: در این مراسم از مردم هم دعوت شده بود و این عناصر مسلح هم به سمت مردم تیراندازی کردند و هم به سمت نیروهای مسلح حاضر در رژه.

سردار شریف  گفت: چنین اقداماتی پیش از این هم مسبوق به سابقه است و این جریان به سمت کاروان‌های راهیان نور در سال‌های گذشته تیراندازی کرده است.

 این حمله دقایقی پیش در هنگام برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در منطقه لشکر 92 زرهی اهواز صورت گرفت.

 گزارش حاکی است که تیراندازی از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و حاضران برای احتیاط روی زمین افتادند. مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند.

حسین زاده معاون سیاسی استاندار خوزسان اعلام کرد: در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  8  تا 9 نفر از نیروهای نظامی شهید شدند و بیش از  20 نفر مجروح شده‌اند که حال مجروحان وخیم گزارش شده است.

وی ادامه داد: تروریست ها 4 نفر بوده اند که 2 نفر کشته و 2 نفر دستگیر شده اند.

 آیت‌الله جزایری نماینده مردم خوزستان در خبرگان، آیت‌الله حیدری  نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، غلام رضا شریعتی استاندار خوزستان و جمال عالمی نیسی  فرماندار اهواز از جمله مسوولان حاضر در این مراسم بودند که اکنون در سلامت کامل هستند.

ساعتی پس از حمله تروریستی  در محل رژه نیروهای مسلح  به مناسبت هفته دفاع مقدس در اهواز،  آرامش نسبی برقرار شد اما آمبولانس‌ها و ماشین‌های انتظامی در حال تردد به منطقه لشکر 92 زرهی اهواز که صبح امروز مورد حمله تروریستی قرار گرفت، بودند.

۱۱:۲۰ معاون امنیتی استاندار خوزستان:‌ ۱۰ نفر شهید و ۲۱ مجروح در حادثه تروریستی اهواز

علی حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صبح امروز تروریستی اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون بیش از ۲۱ نفر در این حادثه مجروح شده اند و ۱۰ نفر شهید شده اند. 

حسین زاده با بیان اینکه احتمال افزایش شهدا و مجروحان این حادثه وجود دارد، بیان کرد: یک خبرنگار نیز در بین شهدا دیده می شود.

وی همچنین در خصوص افراد مسلح حمله کننده به مراسم نیز بیان کرد: این افراد چهار نفر با لباس نظامی بودند که چهار نفر از آنها کشته اند و دو نفر دستگیر شدند.

ساعت 13 اعلام شد؛ 

معاون سیاسی استاندار خوزستان گفت: تعداد شهدا در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز به 12 نفر رسید و احتمال افزایش آن وجود دارد.

حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:  همچنین تعداد مجروحین در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  به بیش از  30 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: مجروحان حادثه تروریستی در اهواز به بیمارستان نزدیک به این حمله تروریستی همچون بیمارستان آپادانا، آیت الله کرمی و گلستان منتقل شده‌اند و تیم های پزشکی در آماده باش کامل بسر می برند و به وضعیت مجروحین رسیدگی می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از شهدا از اصحاب رسانه بوده و دقیقا مشخص نشده از کدام رسانه است. یک کودک نیز شهید شده و مادر کودک نیز از مجروحان است.

وی پیش از این خبر داده بود: تروریست ها 4 نفر بوده اند که با اقدام به موقع نیروهای مسلح 2 نفر کشته و 2 نفر دستگیر شده‌اند.

۱۷:۵۱ اسامی و محل نگهداری ۲۵ شهید حادثه تروریستی اهواز اعلام شد

اسامی شهدا و بیمارستانی که در آن نگهداری می شوند به شرح زیر اعلام شد:

۱- نبی دریس (بیمارستان آیت‌الله کرمی) 

۲- ابراهیم بنداوی(بیمارستان آیت‌الله کرمی) 

۳- خلیل هاشمی‌فر (بیمارستان آپادانا) 

۴- امید نریمیسایی (بیمارستان آپادانا) 

۵- علی سلمان‌وند (بیمارستان آپادانا) 

۶- حسین فاروق(بیمارستان آپادانا) 

۷- مهران زرافشان (بیمارستان رازی) 

۸- حسین ولایتی‌فر (بیمارستان رازی) 

۹- محمد افشنگی (بیمارستان رازی) 

۱۰- سعید زارع (بیمارستان رازی) 

۱۱- محمد عذاری (بیمارستان امام(ره)

۱۲- یونس پورجلو (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۳- رضا شعیبی (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۴- اسماعیل شفیع‌نژاد (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۵- میلاد جهانگیری (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۶- سعید کریمی (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۷- امید فخری زنگنه (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۸- علی کمایی (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۱۹- علی لویمی (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۲۰- امید حسینی، (بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۲۱- اقدامی، کودک خردسال(بیمارستان شهید نیاکی ارتش) 

۲۲- مجهول‌الهویه (بیمارستان بقایی) 

۲۳- سینا آغاجاری(بیمارستان بقایی) 

۲۴- حسین منجزی(بیمارستان بقایی) 

۲۵- محمد عزاری (بیمارستان بقایی) 


Histats.com START (standard) Histats.com END