آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: خانوارهای تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی یارانه حمایتی خود را به زودی در قالب کوپن الکترونیک دریافت می‌کنند که سقف آن برای خانواده پنج نفره 150 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش فیدوس: معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: خانوارهای تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی یارانه حمایتی خود را به زودی در قالب کوپن الکترونیک دریافت می‌کنند که سقف آن برای خانواده پنج نفره 150 هزار تومان خواهد بود.

«احمد میدری» افزود: طرح کوپن الکترونیک که زیرساخت های آن از مدتها قبل با همراهی بانک مرکزی آماده شده است، به زودی وارد مرحله اجرا می شود.
وی ادامه داد: بر اساس این طرح، افراد تحت پوشش این سازمان های حمایتی در قالب کارت بانکی که در اختیار دارند، می توانند از سهمیه خرید از فروشگاههای خاص برخوردار شوند.
معاون وزیر تعاون یادآور شد: برای خانوار پنج نفره که تحت پوشش یکی از این سازمانهای یادشده باشد، شارژ خرید به مبلغ 150 هزار تومان در نظر گرفته شده و این رقم برای هر فرد 40 هزار تومان است.
وی افزود: پس از اعلام زمان اجرای این طرح، این افراد می توانند به فروشگاههای خاص مراجعه کرده و اقلام مورد نیاز خود را تامین کنند.
میدری تصریح کرد: طرح کوپن الکترونیک، برای 10 میلیون نفری که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، به اجرا در می آید و شامل سایر دهک ها و افراد جامعه نمی شود.
وی گفت: هرچند به دنبال نوسان های نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم قرار است از اقشار دیگر نیز در قالب بسته های کالایی حمایت شود اما هنوز دولت در خصوص جزئیات این شیوه حمایتی به نتیجه نرسیده است.
دولت با درخواست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد برای خرید کالاهای اساسی به مردم کوپن الکترونیکی ارائه کند و طرحی در این خصوص از سوی این وزارتخانه به دفتر معاون اول رییس‌جمهوری ارسال ‌شده و در حال بررسی است.
همین امر سبب شد تا در هفته های اخیر، برخی اعلام کنند که این سبد حمایتی برای دهک های مختلف جامعه باشد اما اکنون مشخص شد که کوپن الکترونیک با همکاری بانک مرکزی برای اقشار آسیب پذیر تحت پوشش سازمان های حمایتی طراحی شده است.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END