آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
پشت پرده محورهای گفت و گو؛
وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که طی ماه‌های اخیر چندین بار با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده و با وی درباره حفظ برجام صحبت کرده است.

به گزارش فیدوس: وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که طی ماه‌های اخیر چندین بار با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده و با وی درباره حفظ برجام صحبت کرده است.

 "جان کری" وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با یک رادیو گفت که وی طی ماه‌های اخیر سه یا چهار بار با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده است.

کری گفت: در نروژ، مونیخ و دیگر نشست‌های بین المللی با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده و در این دیدار‌ها از دولت کنونی آمریکا انتقاد کرده و تلاش کرده تا به ظریف برای حفظ توافق هسته‌ای با کشور‌های اروپایی کمک کند.

وزیر خارجه سابق آمریکا اضافه کرد: کاری که کردم این بوده که از او بپرسم ایران برای بهبود پویش‌های خاورمیانه مایل به انجام چه کار‌هایی است. (مشکل) یمن را چگونه می‌شود حل کرد، برای رسیدن به صلح در سوریه چه باید کرد؟

کری با بیان اینکه این موضوعات ذهن ظریف را نیز مشغول کرده بود، مدعی شد که با وزیر خارجه ایران بسیار بی پرده گفتگو کرده تا ایران را به محدود کردن نفوذ خود در منطقه ترغیب کند.
منبع: نامه نیوز
برچسب ها: جان کری ، ظریف ، آمریکا ، یمن ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END