آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان می گوید اتاق های بازرگانی، گمرکات و سازمان های امور مالیاتی و دارایی باید هماهنگی بیشتری بین خود ایجاد کنند تا تشخیص صلاحیت و اهلیت متقاضیان تجارت و بازرگانی با دقت بیشتری صورت گیرد.
به گزارش فیدوس: مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان می گوید اتاق های بازرگانی، گمرکات و سازمان های امور مالیاتی و دارایی باید هماهنگی بیشتری بین خود ایجاد کنند تا تشخیص صلاحیت و اهلیت متقاضیان تجارت و بازرگانی با دقت بیشتری صورت گیرد.

سومین نشست کمیته پایش کارت های بازرگانی استان خوزستان با حضور مسئولان استانی و شهرستان های آبادان و خرمشهر در محل اتاق آبادان برگزار شد و بر لزوم تداوم آموزش با هدف جلوگیری از آسیب های احتمالی تاکید شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان در این نشست گفت: در گذشته برخی با سوء استفاده از دارندگان کارت‌های بازرگانی و کرایه آن، بدهی‌های مالیاتی هنگفتی بر عهده صاحب کارت‌های عاریه ای گذاشته اند که همین امر باعث شد تا اتاق‌های سراسر کشور سخت گیری‌های بیشتری برای صدور کارت بازرگانی در پیش بگیرند.
خیاط زاده ادامه داد: لازم است اتاق ها، گمرکات و سازمان های امور مالیاتی و دارایی هماهنگی بیشتری بین خود ایجاد کنند تا تشخیص صلاحیت و اهلیت متقاضیان تجارت و بازرگانی با دقت بیشتری صورت گیرد.
وی با اعلام اینکه مجموع سخت گیری های اتاق ها باعث کاهش صدور کارت های بازرگانی شده است، گفت: عزم ما در مجموعه اتاق های سراسر کشور بر این مهم استوار است که منافع ملی ارجح بر هر کاری است. لذا اتاق‌ها همچنان بر احراز صلاحیت و اهلیت دریافت کنندگان کارت های بازرگانی اصرار می ورزد.
خیاط زاده با اشاره به اقدام سازمان منطقه آزاد اروند در صدور کارت بازرگانی گفت: قبلا نیز اعلام کرده ایم صدور کارت بازرگانی بنا به قانون در اختیار اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی و با مشارکت و تایید گمرک و امور اقتصاد و دارایی است و مجددا اعلام می کنم سازمان منطقه آزاد اروند از ادامه این کار پرهیز کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END