آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶
آبادان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس برای کمک به بهبود معیشت مردم خوزستان، تصویب افزایش حقوق کارکنان استان را گامی موثر در این رابطه دانست.
به گزارش فیدوس: آبادان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس برای کمک به بهبود معیشت مردم خوزستان، تصویب افزایش حقوق کارکنان استان را گامی موثر در این رابطه دانست.

عامر کعبی مشکلات معیشتی و وضعیت اقتصادی مردم را اولویت اصلی مجلس دانست و گفت: مصوبات مجلس باید برای بهبود معیشت مردم باشد و وقت مجلس برای کاهش مشکلات مردم صرف شود.

وی افزود: هنگامی که قانونی تصویب می شود مردم باید بدانند که این قانون چه تاثیری بر بهبود معیشت آنها می گذارد ضمن اینکه بسیاری از قوانین اضافه هستند و یا با یکدیگر تداخل دارند.

کعبی اظهار کرد: ما در خوزستان سال‌ها است انباشت مشکلات داریم؛ بدی آب و هوا، مشکلات آب و محیط زیستی معضل اشتغال و بسیاری از مسایل ریز و درشت دیگر، سبب مهاجرت مردم از استان شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه که در مجلس دهم تصویب شد با توجه به حجم مشکلات منطقه و افزایش انگیزه مردم به ماندن نمایندگان خوزستان اصرار داشتند که افزایش حقوق کارکنان در این استان با توجه به موضوع حق بدی آب و هوا تصویب شود.

کعبی گفت: خوشبختانه در ماده ١١٢ برنامه ششم توسعه که در سال ٩٥ به تصویب مجلس دهم رسید حق بدی آب و هوا را برای کارکنان خوزستان از ٧ تا ٩ درصد به ٢٠ تا ٢٥ درصد افزایش دادیم و این افزایش حقوق از امسال باید توسط دولت اجرایی شود.

وی افزود: در بند دیگری از این مصوبه دولت مکلف شده تا ردیف متمرکزی برای جبران عقب ماندگی ها و ارتقای شاخص های مناطق عملیاتی دفاع مقدس اختصاص دهد، به نحوی که اعتبارات هر سال ١٠ درصد افزایش داشته باشد تا به میزان مطلوب شاخص های برخورداری برسد.
Histats.com START (standard) Histats.com END