آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
پوتین در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه:
رئیس جمهور روسیه گفت: گروه های تروریستی باقی مانده در منطقه ادلب سوریه جمع شده اند؛ این ترویست ها تلاش دارند تا وضعیت آتش بس را بر هم بزنند.
به گزارش فیدوس: رئیس جمهور روسیه گفت: گروه های تروریستی باقی مانده در منطقه ادلب سوریه جمع شده اند؛ این ترویست ها تلاش دارند تا وضعیت آتش بس را بر هم بزنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز در نشست مشترک روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه اظهار داشت: ما پیشرفت های چشمگیری در زمینه عادی سازی پایدار در سوریه داشته ایم؛ بیش از ۹۰ درصد از سرزمین سوریه آزاد شده است.

وی افزود: گروه های تروریستی باقی مانده در منطقه ادلب جمع شده اند؛ این ترویست ها تلاش دارند تا وضعیت آتش بس را بر هم بزنند و بیش از آن، اقدامات تحریک آمیزی برای استفاده از سلاح های شیمیایی انجام دهند.

پوتین اضافه کرد: در راه حل سیاسی سوریه پیشرفت های خوبی داشتیم. شرایط مهمی برای اینکه سوری ها بتوانند به طور مستقل سرنوشت خود را تعیین کنند، ایجاد شده است. در همین راستا اقدامات بعدی ما برای اجرایی کردن تصمیمات کنگره ملی سوریه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: برای تشکیل و راه اندازی نظارت سازمان ملل برای نیل به عادی سازی ثابت در اوضاع اقتصادی و اجتماعی، باید کمک کرد.

پوتین گفت: در همین زمینه روسیه پیشنهاد کرده تا برنامه ای بین المللی برای بازگشت آوارگان به سوریه اجرا شود. از طرف دوستان ایرانی و ترکی این پیشنهاد مورد استقبال قرار گرفته است.

وی افزود: علاوه بر مرکز آوارگان در دمشق، در موسکو مرکزی برای هماهنگی مستقر شده است. در جریان یک ماه و نیم اخیر بیش از ۱۵هزار نفر به سوریه بازگشته اند.

پوتین گفت: فضا به طور کلی به نظر می رسد که باید اقدامات مشترکی برای بازسازی سوریه انجام شود؛ از این طریق مساعدت شود تا سوری ها به طور جمعی بتوانند به کشور خود بازگردند.

رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: با تلاس های ایران، روسیه و ترکیه، پیشرفت های جدی حاصل شده و امیدوارم که ملاقات امروزمان موثر باشد و به راه حل نهایی بحران سوریه کمک کند.  
Histats.com START (standard) Histats.com END