آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
معاون استانداری خوزستان خواستار شد؛
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خوزستان گفت: به دلیل نوسانات نرخ ارز و آثار آن نیاز به بازنگری و تجدیدنظر در طرح های توجیهی مالی طرح های اشتغالزایی داریم.
به گزارش فیدوس: سید علی بحرینی مقدم در دهمین جلسه شورای اشتغال خوزستان با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز اظهار کرد: اعتبارات اشتغالزایی استان امسال سه هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان است که ۵۰ درصد آن در فاز اول اختصاص یافته است.

وی افزود: این اعتبارات برای یک هزار و ۶۸۳ طرح اختصاص یافته که ۷۰۰ میلیارد تومان آن با ۹ هزار و ۲۳۵ فرصت شغلی جدید به بانک ها ارجاع داده شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خوزستان تصریح کرد: تاکنون ۷۶۲ طرح با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و ۸۴۵ نفر بررسی و ۷۰ درصد از سهم ۵۰ درصدی ابتدایی جذب شده که باتوجه به مسائل و مشکلاتی که در سامانه اشتغال داشتیم تخصیص اعتبارات دیر اتفاق افتاد.

بحرینی مقدم عنوان کرد: اقتصاد استان بیش از ۱.۵ برابر اقتصاد سایر استان ها دولتی است که به دلیل اجرای طرح های بزرگ و ملی است و مشاغل خرد کمتر امکان بروز و توسعه پیدا کرده اند.

وی اضافه کرد: به دلیل نوسانات نرخ ارز و آثار آن نیاز به بازنگری و تجدیدنظر در طرح های توجیهی مالی طرح های مصوب و تخصیص تسهیلات تکمیلی به آنها داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خوزستان یادآور شد: افزایش نرخ ارز باعث تجدید نظر در سرمایه در گردش واحدهای اقتصادی شده و سقف ۱۰ درصد جوابگوی نیازشان نیست و از ۳۰ درصد متمرکز باتوجه به اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان طرح داریم انتظار داریم سقف تخصیصی به استان افزایش یابد.

بحرینی مقدم در پایان بیان کرد: تمام توان خود را برای حفظ وضعیت اشتغال موجود گذاشتیم و حفظ اشتغال موجود اولویت نخست معاونت اقتصادی استانداری خوزستان است.
Histats.com START (standard) Histats.com END