آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، نهایتاً تا دو هفته آینده قانون اصلاح شده مالیات بر ارزش افزوده به صحن مجلس خواهد رفت تا مشکلات مالیات در بحث تولید اصلاح شود.
به گزارش فیدوس:  به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، نهایتاً تا دو هفته آینده قانون اصلاح شده مالیات بر ارزش افزوده به صحن مجلس خواهد رفت تا مشکلات مالیات در بحث تولید اصلاح شود.
محمدرضا پورابراهیمی امروز - دوشنبه، ۱۲ شهریور - در نشست شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی اظهار کرد: جایگزینی عملکرد دولت در بخش اقتصادی باید طراحی شود. در شرایط حال حاضر برای دور زدن تحریم‌ها به یاری اتاق بازرگانی نیاز احساس می‌شود. همچنین توافق ما در کمیسیون اقتصادی با وزیر سابق اقتصاد این بود که نرخ مالیات کاهش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه شفافیت مالیات مانع فرار مالیاتی می‌شود، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون به‌واسطه بررسی وضعیت تراکنش‌های بانکی نزدیک ۱۶ هزار میلیارد تومان منابع مالیاتی حق دولت، از کسانی که تاکنون یک ریال هم مالیات پرداختند وصول شده است. همچنین پیشنهاد کاهش نرخ مالیاتی با هماهنگی دولت، وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی می‌تواند پیش ‌رود. علاوه براین موضوع کاهش نرخ مالیاتی در قالب یک طرح دو فوریتی در نیمه دوم امسال در مجلس بررسی خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: ظرف یک تا دو هفته آینده قانون اصلاح‌شدۀ مالیات بر ارزش افزوده به صحن مجلس خواهد آمد تا مشکلات مالیات در بحث تولید اصلاح و توسعه پایه‌های جدید مالیاتی در حال بررسی شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: اعتقاد ما در مجلس بر این است که هر چه نرخ مالیات کاهش یابد، میزان فرار مالیاتی هم در اقتصاد کاهش می‌یابد. با این مفهوم که هرکس مصرف بیشتری دارد، مالیات بیشتری باید بپردازد و هر کس بیشتر تولید می‌کند، مالیات کمتری بپردازد. این موضوع ادبیات توسعه در اقتصاد مقاومتی است.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END