آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه تهدید کرد کانادا را از توافق جدید در زمینه تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به «نفتا» کنار می گذارد.
به گزارش فیدوس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه تهدید کرد کانادا را از توافق جدید در زمینه تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به «نفتا» کنار می گذارد.
ترامپ پس از شکست مذاکرات روز جمعه برای تدوین توافقی جدید، اوتاوا را در این زمینه تهدید کرد.

وی در توییتی نوشت: الزام سیاسی برای نگه داشتن کانادا در توافق جدید نفتا وجود ندارد. اگر به توافق منصفانه ای برای آمریکا پس از دهه ها سوء استفاده دست نیابیم، کانادا بیرون رانده خواهد شد.

ترامپ در توییت دیگری یادآور شد که کنگره آمریکا نباید در این مذاکرات مداخله کند، در غیر اینصورت وی به نفتا به طور کامل پایان خواهد داد.

وی نفتا را یکی از توافق های تجاری دانست و گفت که آمریکا مشاغل زیادی را به خاطر این توافق از دست داده است. ترامپ تهدید کرد یا توافقی جدید منعقد می شود و یا آمریکا به دوران قبل از نفتا باز می گردد.

مذاکرات دو کشور آمریکا و کانادا برای تغییر پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا، به شکست انجامیده است.

در پی شکست این مذاکرات، واشنگتن اعلام کرد که توافق جدید را با مکزیک پیش می برد و مذاکرات با اوتاوا را از چهارشنبه آینده از سر می گیرد.

قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) یک سازمان منطقه‌ای است که در ۱۹۹۴ پایه‌ریزی شد، آمریکا، کانادا و مکزیک سه عضو این سازمان اقتصادی هستند. حجم مبادلات تجاری بین آمریکا، کانادا و مکزیک، یک تریلیون دلار در سال است.

ترامپ از زمان به قدرت رسیدن اعلام کرد که خواهان مذاکره در مورد این توافق تجاری و اصلاح آن است.

 منبع: ایرنا
برچسب ها: ترامپ ، کانادا ، مذاکرات ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END