آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۷۱۷۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
سرپرست فرمانداری ویژه آبادان خواستار شد:
سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: ناوگان عمومی شهری باید پلاک اروندی شود؛ هزینه اش را باید پالایشگاه، منطقه آزاد، اداره بندر و شهرک های صنعتی تامین کنند؛ همچنین باید آیین نامه ها وقوانین منطقه آزاد در آبادان اجرا شود تا مردم طعم تسهیلات را بالاخره بچشند.
به گزارش فیدوس: سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: ناوگان عمومی شهری باید پلاک اروندی شود؛ هزینه اش را باید پالایشگاه، منطقه آزاد، اداره بندر و شهرک های صنعتی تامین کنند.

سید زین العابدین موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان آبادان، با عنوان این که "بنده در هر روز قصد دارم به تأسی از استاندار جهادگر  ١٥ ساعت کار کنم"، بیان داشت: همه شما مسئولین باید در این ١٥ ساعت در خدمت به مردم در کنارم تشریف داشته باشید؛ باید به الگوی جهادی بپیوندیم چیزی را که سالهاست فراموش کرده ایم.

رئیس شورای ادری شهرستات آبادان خطاب به مدیران گفت: دولت فرصت خدمت را به شما داده ثابت کنید شایستگی دارید.

موسوی با یادآوری این که در عملکردها باید تجدیدنظر جدی شود، تصریح کرد: بخاطر انتخاب شما مسئولین فرصت خدمت از دیگران که شاید توانمندتر باشند گرفته شده است.

وی در این خصوص افزود: جوانان دیارمان آمادگی کار شبانه روزی ٢٠ ساعت را دارند، اگر ما نمی توانیم این فرصت را به جوانان مان بدهیم.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: درمقابل خدا و مردم مسئولیم؛ پذیرفتنی نیست رودهای بزرگ ایران در کنار تشنگی و مرگ  نخیلات آبادان به دریا بریزد ومسئولی درست برنامه ریزی و پایش نکرده باشد.

وی ادامه داد: واحد شمارش نخل نفر است آبادان با نخلهایش ٩ میلیون نفر جمعیت داشت؛ ٤میلیون نفر نخل در جنگ تحمیلی شهید شدند ٢ میلیون نخل در بعد از جنگ نابود شدند؛ اکنون ٢ میلیون نفر بخاطر تشنگی در کُما هستند.

موسوی خاطر نشان کرد: ما در حال دفن نخیلاتمان هستیم آنوقت دریایی از آب در١٠ متری نخیلات به دریا می ریزد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آبادان گفت: کیفیت آب شرب و آب کشاورزی با تعبیه آب شیرین کن ها در رودخانه خرم و اروند و بهمن شیر در آینده ای نزدیک به صورت پایدار تأمین خواهد شد.

موسوی اعلام کرد: تا رفع این مشکل محل کار فرماندار در شلهه ثوامر و امام حسن (ع) تعیین میگردد.

وی افزود: من فقط برای جلسات ضروری به فرمانداری مراجعه خواهم کرد، هر مسئولی با بنده کار دارد روانه بخش مرکزی در شلهه ها شود.

رئیس شورای اداری شهرستات آبادان در ادامه گفت: پذیرفتنی نیست جوانی برای دریافت وام بیش از ٢ روز بدود، فرایندها باید سریعا اصلاح شوند.

وی تأکید کرد: همه نامه ها و تقاضاها و در خواست ها باید در سیستم اتوماسیون ثبت شود تا مدیری که نامه ای را یک ماه در کشوی میزش می گذارد، شناسایی شود.

موسوی تصریح کرد: منطقه آزاد باید تکلیف موازی کاری دستگاه ها را سریعاً روشن کند، نمی شود یک شهر و دو قانون وجود داشته باشد.

وی گفت: ناوگان عمومی شهری باید پلاک اروندی شود؛ هزینه اش را باید پالایشگاه، منطقه آزاد، اداره بندر و شهرک های صنعتی تامین کنند.

موسوی در خصوص خدمات عمرانی و شهری اظهار کرد: شهرداری باید از روزمرگی خارج شود، تامین فقط حقوق ماهیانه کارکنانش هنر نیست، هنر آن است که انقلاب عمرانی در آبادان رخ دهد.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: بیکاری تا این حد در آبادانی که اطرافش پالایشگاه نفت و منطقه آزاد و بندر و شهرک صنعتی و فرودگاه بین المللی و فولاد و....است پذیرفتنی نیست؛ این وضعیت در شان مردم شریف آبادان و شایسته آنان نمی باشد.

وی پیشنهاد کرد: باید آیین نامه ها وقوانین منطقه آزاد در آبادان اجرا شود تا مردم طعم تسهیلات را بالاخره بچشند.

موسوی افزود: گمرک باید از خرمشهر خارج شود تا حقوق مردم آبادان محقق شود؛ آبادان باید صرفاً وجب به وجبش بارانداز کالا باشد، معنی ندارد در آبادانی که منطقه آزاد است اسم قاچاق بر زبان بیاید قاچاق در خروجی آبادان به سرزمین اصلی معنا دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان آبادان تأکید کرد: هر مسئولی که در آبادان یا اروندکنار یا چوئبده مسئولیت دارد باید خانه و زندگی اش صرفا در همان شهر باشد، اگر نمی تواند مختار است به شهر دلخواهش برود و مسئولیت را به جوان آبادانی واگذار کند.

موسوی خطاب به مدیران دولتی افزود: مدیران محترم دولتی مسئولیت پذیری و پاسخگویی و شفافیت و حاکمیت قانون و مبارزه با فساد و فقر را از امروز سرلوحه کار قرار دهند.

وی اعلام کرد: در روزهای آینده ٢٠ کارگروه تخصصی برای اجرایی کردن برنامه های دوره جدید مسئولیت شهرستان آبادان تشکیل خواهد شد.

وی افزود: این کارگروه ها متشکل از مشاورین تخصصی بی مزد ومنت از جوانان صرفا آبادانی، و با کمک وهمکاری جوانان ومتخصصان آبادانی، آبادان عزیز را با همان اقتدار بازخواهیم گرداند.

وی یادآورشد: در صورت اجرایی شدن برنامه ها، ما بیکار نخواهیم داشت، بازارمان ملی می شود و  آبادانی ها به شهر خودشان باز خواهند گشتِ

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان در این خصوص افزود: بر این اساس، عملکرد همه ما توسط کارگروه ها پایش خواهد شد و نتیجه اش به استاندار و دولت تقدیم می شود.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
درود برشما برادرعزیزجهادگر. با این صحبتها نور امید دردلمان روشن کردید انشاا.. که بیانات شما درحد حرف باقی نماند وشاهد شکوفایی ابادان عزیزباشیم ومن الله توفیق.
حسین نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
درود برشما برادرعزیزجهادگر. با این صحبتها نور امید دردلمان روشن کردید انشاا.. که بیانات شما درحد حرف باقی نماند وشاهد شکوفایی ابادان عزیزباشیم ومن الله توفیق.
Histats.com START (standard) Histats.com END