آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۶۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
استاندارخوزستان از دستور رئیس جمهور برای پیگیری مهار آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد.
به گزارش فیدوس: استاندارخوزستان از دستور رئیس جمهور برای پیگیری مهار آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد.

غلامرضا شریعتی با اشاره به وضعیت آتش سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم، اظهار کرد: از تیرماه تاکنون چندین بار با آتش سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم مواجه شده ایم. در یک مرحله توسط هلیکوپترهای آبپاش عملیات اطفای حریق انجام شد که موفق به مهار آتش سوزی شدیم اما مجددا آتش شعله ور شد.

وی تصریح کرد: مجددا توسط بالگردها و هواپیمای آبپاش توانستیم آتش سوزی را کنترل کنیم اما مهار این حریق نیاز به عزم جدی دارد.

استاندار خوزستان با اشاره به عدم همکاری طرف عراقی در اطفای آتش سوزی هورالعظیم عنوان کرد: برای مهار حریق در بخش عراقی هورالعظیم حتی برای اخذ مجوز پرواز نیز با کشور عراق مشکل داشتیم. در مرحله نخست عملیات اطفای حریق، حدود 12 روز و در مرحله دوم هفت روز طول کشید تا مجوز ورود و انجام عملیات اطفای حریق را از کشور عراق دریافت کردیم.

شریعتی گفت: در این راستا با وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست کشور مکاتباتی داشتیم. همچنین پس از پیگیری وزارت کشور، وزارت امور خارجه و سازمان مدیریت بحران کشور در آخرین جلسه که چند روز پیش برگزار شد، مصوب شد که وزارت امور خارجه در این زمینه اقدام کند.

وی گفت: آتش سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم به حدی رسیده است که رئیس جمهور دستور دادند که این مساله رفع و اقدامات مشترکی از سوی دو کشور عراق و ایران برای کنترل و مدیریت آتش سوزی انجام شود که امیداواریم با این دستور صریح رئیس جمهور بتوانیم این مساله را به طور جدی تر پیگیری و مدیریت کنیم. 
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END