آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
عدنان محمد نصاری گفت: در شهرستان آبادان مشکل آب شرب تا حدودی مرتفع شده است؛ ولی در روستاها هم برای مصرف آب شرب و هم برای کشاورزی مشکلات همچنان باقی است.
به گزارش فیدوس: عدنان محمد نصاری گفت: در شهرستان آبادان مشکل آب شرب تا حدودی مرتفع شده است؛ ولی در روستاها هم برای مصرف آب شرب و هم برای کشاورزی مشکلات همچنان باقی است.


عدنان محمد نصاری نماینده استان خوزستان در شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره وضعیت آب شرب استان متبوعش اظهارداشت: در شهرستان آبادان مشکل آب شرب تا حدودی مرتفع شده است؛ ولی در روستاها هم برای مصرف آب شرب و هم برای کشاورزی مشکلات همچنان باقی است.
وی با اشاره به قول استاندار محترم در برنامه زنده تلویزیونی مبنی بر اینکه ۱۰ مرداد ماه مشکل آب روستایی نیز حل خواهد شد گفت: تاکنون هیچ اتفاقی نیافتاده است. از استاندار خوزستان درخواست داریم به وعده خود عمل کند.
نماینده خوزستان در شورای عالی استانها افزود: مردم روستاها دست به دامان مسئولین شده‌اند. نباید مردم قربانی اختلافات بین مسئولین شوند. وزیر محترم کشور درخواست می‌کنم وارد عمل شود که اختلافات بین مسئولان استان را حل کند تا آب شیرین به روستاییان استان خوزستان برسد.محمدنصاری با بیان اینکه منطقه آزاد اروند به تعهدات خود در مقابل آب روستایی عمل کند تاکید کرد: تا کی مردم می‌توانند این وضعیت را تحمل کنند؟ هم آب کشاورزی و هم آب خانگی روستاییان قابل استفاده نیست. با این وضعیت سکوت محیط زیست و بهداشت و درمان قابل قبول نیست. 
وی عمده ترین مشکل آب روستایی را وجود اختلاف بین مسئولین شهرستانی و استانی دانست و بیان کرد: به گفته آقای حسینی رئیس آبفار روستایی شهرستان آبادان مشکل اساسی اختلاف بین مسئولان است از مسئولین محترم درخواست می شود برای حل مشکل آب روستاییان شهرستان آبادان وارد عمل شوند. مردم واقعا مشکل دارند و بایستی مشکلشان مرتفع شود.

از مدیر کل آب و برق خوزستان خواستاریم که دستور تکمیل آب غدیر و انتقال آن به بخش روستایی را صادرکند. این مهم بخش زیادی از مشکلات آب روستایی را مرتفع خواهد کرد. 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها
Histats.com START (standard) Histats.com END