آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۶۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
افتتاح نخستین اسکله ورزش های آبی تفریحی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند
ساخت و راه اندازی اسکله ورزش های آبی تفریحی از جمله جت اسکی و جت بوت در دریاچه تفریحی لاله های اروند با همکاری شرکت پالایش نفت آبادان و اداره کل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند و هیات انجمن های ورزشی اروند و شهرستان آبادان همزمان با حضور ورزشکاران این رشته و مردم علاقمند راه اندازی شد.
به گزارش فیدوس: ساخت و راه اندازی اسکله ورزش های آبی تفریحی از جمله جت اسکی و جت بوت در دریاچه تفریحی لاله های اروند با همکاری شرکت پالایش نفت آبادان و اداره کل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند و هیات انجمن های ورزشی اروند و شهرستان آبادان همزمان با حضور ورزشکاران این رشته و مردم علاقمند راه اندازی شد.

 این اسکله با سرمایه گذاری بخش خصوصی  و هیات انجمن های ورزشی و انجمن جت اسکی و جت بوت با نصب اسکله‌های پهلوگیری شناورهای تفریحی آماده بهره برداری شده است.

احداث اسکله‌های آبی تفریحی به عنوان یکی مهمترین زیرساخت گردشگری آبی  در منطقه آزاد اروند مطرح است که با امکان پهلوگیری جت اسکی و قایق های تفریحی ورزشی در این اسکله، گام مهمی در راستای ایجاد و توسعه گردشگری آبی و ایجاد تفریحات سالم و روحیه نشاط برای اقشار مختلف منطقه بویژه جوانان در این بخش از صنعت گردشگری ورزشی برداشته می‌شود.

پیمان ادیبی مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: منطقه آزاد اروند در عرصه آبی و ساحل دارای ظرفیتی کم‌نظیر است و توسعه ورزش‌های ساحلی و آبی  در منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای جوانان و ورزشکاران منطقه آزاد اروند در رشته‌های مختلف ورزشی، گفت: راه اندازی اسکله های ورزشی و تفریحی فرصت مناسبی برای توسعه ورزش‌های آبی و ورزش‌های ساحلی و همچنین ترویج روحیه نشاط و شادابی در سطح منطقه  است.

مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: برگزاری تورنمنت های داخلی و بین المللی آبی و ساحلی نیز از مهمترین برنامه های ما در آینده خواهد بود و ایجاد مجموعه ورزش‌های آبی  و اسکله اختصاصی قایقرانی با شرایط استاندارد بین‌المللی در منطقه ایجاد می‌شود که توان میزبانی مسابقات مختلف را فراهم خواهد کرد.

پیش از این اسکله تفریحی خرمشهر بر روی رودخانه کارون، سال گذشته توسط معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ساخته و به منظور توسعه ورزش های آبی، افتتاح شده بود.

لازم به ذکر است که مراسم افتتاحیه اسکله ورزش های آبی تفریحی منطقه آزاد اروند با حضور پیمان ادیبی مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند، عبدالله کعبی عضو شورای شهر آبادان، سید غدیر رمضانی رئیس هیات ورزش های آبی اروند با همراهی ورزشکاران و علاقمندان این ورزش پر طرفدار برگزار شد.
منبع: برنا
Histats.com START (standard) Histats.com END