آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۶۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
شهردار خرمشهر با تاکید بر سودآوری سرمایه گذاری برای احداث شهربازی در این شهر، ظرفیت گردشگری ایجاد شده با احداث شهربازی در این شهرستان را هفت میلیون جاذبه سفر اعلام کرد.
به گزارش فیدوس: شهردار خرمشهر با تاکید بر سودآوری سرمایه گذاری برای احداث شهربازی در این شهر، ظرفیت گردشگری ایجاد شده با احداث شهربازی در این شهرستان را هفت میلیون جاذبه سفر اعلام کرد.

 داوود دارابی پیش از ظهر امروز در مراسمی که برای تجلیل از خبرنگاران به مناسبت هفته خبرنگار در شهرداری خرمشهر برگزار شده بود، اظهار کرد: برای احداث شهربازی به دنبال سرمایه گذاری کلان برای احداث فضایی مناسب و در حد مطلوب هستیم و با توجه به جمعیت مردم منطقه و حضور گردشگران برآورد شده است که احداث شهربازی در خرمشهر هفت میلیون جاذبه سفر دارد.

وی، علت احداث نشدن شهربازی را ورود نکردن سرمایه گذار قوی دانست و افزود:  هدف احداث شهربازی با تجهیزاتی به روز و گران قیمت است و مجموعه شهرداری با نصب تجهیزات ابتدایی و ارزان قیمت برای شهربازی مخالف است و تا کنون موفق به متقاعد کردن سرمایه گذار به حجم جاذبه سفر شهربازی نشده است.

شهردار خرمشهر در ادامه از آغاز به کار ۵۰ میلیارد پروژه از محل ۱۰۰ میلیارد اعتبارات اختصاصی سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد و افزود: ۲۰ میلیارد پروژه دیگر نیز در دست بررسی و آماده برای مناقصه است.

وی همچنین از اعلام فراخوان پروژه احداث پل سوم خرمشهر خبر داد و گفت: ۱۷۰ میلیارد تومان برای پروژه پل سوم خرمشهر به فراخوان گذاشته و اسناد آن نیز به فروش رفته است.

اعلام فراخوان پروژه پل منیخ به ارزش ریالی ۹۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر پروژه ای بود که بنا به گفته شهردار خرمشهر با اعلام پیمانکار، اجرایی می شود.

دارابی به اجرای ۱۴۷ میلیارد تومان پروژه از محل تملک دارایی در خرمشهر نیز اشاره و اظهار کرد: ۱۱۷ میلیارد تومان  پروژه از محل تملک دارایی در مرحله تجهیز کارگاه یا فعالیت هستند و ۳۰ میلیارد تومان پروژه نیز در بحث ساحل سازی و محلات از همین محل تامین اعتبار،  در حال اجراست.

وی همچنین از صرف هزینه ۳۰ میلیارد تومانی در ۶ ماه اخیر برای بحث پرداخت مطالبات و بدهی ها نیز خبر داد.

شهردار خرمشهر در ادامه به بحث پارک ها پرداخت و گفت : بحث امنیت پارک های خرمشهر در شورای تامین این شهرستان بررسی شده است و آنچه به شهرداری به عنوان وظیفه محول شده است تامین روشنایی است اما بحث جذاب کردن پارک ها برای استفاده حداکثری شهروندان و نصب موانع برای ممانعت از ورود موتور سیکلت ها به پارک ها نیز در دستور کار قرار دارد.

دارابی همچنین روند پیشرویی پروژه ساحل سازی خرمشهر را ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: ساحل سازی به طول ۸۰۰ متر تعریف شده است و بحث مهار آب و خاک و زیر ساخت ها انجام شده استو پیشرفت ۴۰ درصدی دارد.

وی افزود: مشکلی که برای اجرای پروژه وجود دارد اوراق مشارکت چهار ساله بود که با توجه به تورم به فروش ۴۰ درصد زیر قیمت می انجامید که طی سفر به تهران و دیدار با نوبخت به همرتهن نماینده خرمشهر مدت اوراق به دو سال کاهش یافت و مشکل مرتفع شد.

اجرا پروژه کشتارگاه صنعتی خرمشهر دیگر پروژه ای است که مشمول زمان شده است، شهردار خرمشهر به این پروژه نیز اشاره و بیان کرد: کشتارگاه صنعتی خرمشهر به بهترین کشتارگاه استان تبدیل می شود و صدور گواهینامه های آن در سطح نیوزلند است که در حال حاضر چک لیست نهایی خود را طی می کند و کارهای بسیاری برای پایان طرح باقی نمانده است.

وی در بحث فضای سبز و شوری آب نیز اظهار کرد: برای شوری آب در حال حاضر ازمنبع آب شیرین و با تانکر آبرسانی آبیاری می شود اما جایگزینی گونه های آفتاب دوست و شوری پسند به جای چمن هم در دستور کار قرار دارد.
برچسب ها: خرمشهر ، شهربازی ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END