آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۶۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت:پیش از انقلاب، خرمشهر و آبادان مانند یک پریز برق اقتصاد دنیا را به کشور متصل می‌کردند.
به گزارش فیدوس: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت:پیش از انقلاب، خرمشهر و آبادان مانند یک پریز برق اقتصاد دنیا را به کشور متصل می‌کردند.

سید مرتضی نعمت زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه پیش از انقلاب، خرمشهر و آبادان مانند یک پریز برق اقتصاد دنیا را به کشور متصل می‌کردندگفت: پس از انقلاب قدرت های جهانی تصمیم گرفتند برق این پریز را قطع کرده و آن را نابود کنند در نتیجه در جنگ ۸ ساله خرمشهر و آبادان صدمات زیادی دیدند.

وی افزود: پس از جنگ لایه کالبدی این شهر ها ترمیم شد اما لایه زیرین ترمیم نشد و اقتصاد این شهر ها رشد نکرد. این لایه نیز بعد ها تا حدی ترمیم شد اما لایه سوم که لایه انسانی بود همچنان مورد توجه واقع نشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سازمان منطقه آزاد اروند در مدیریت جدید، مبنا و اساس خود را بر توسعه انسانی و آموزش در همه ابعاد قرار داد.

نعمت زاده  همچنین افزود: اطلاع رسانی یک نقش بدیهی برای رسانه است و علاوه بر آن رسانه باید جامعه را به سمت توسعه ببرد. امروز مهمترین مسئولیت رسانه توسعه انسانی است.

وی گفت: رسانه یک موضوع بومی، منطقه ای یا ملی نیست و یک پدیده جهانی است و مانند دیگر پدیده های جهانی سرنخ آن می‌تواند خارج از تصمیمات ما قرار گیرد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند افزود:بعد از جنگ، اقتصادی که بر محور نفت و پالایشگاه بود پایان یافت و منطقه آزاد اروند امروز نیاز به محورهای اقتصادی حدید مانند گردشگری دارد و رسانه باید در شکل دهی به آن نقش موثری ایفا کند
منبع: باشگاه خبرنگاران 
Histats.com START (standard) Histats.com END