آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۵۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
قول مساعد اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در رفع موانع پیش روی شهرداری آبادان
حسین حمیدپور گفت: مقرر شد درخواست های ما و نتایج پیگیری موضوعات بیان شده در روزهای آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به صورت تخصصی مطرح و تصمیمات نهایی برای حصول نتیجه گرفته شود.
به گزارش فیدوس: حسین حمیدپور شهردار آبادان در تشریح سفر کاری خود همزمان با سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به مشهد، با تاکید بر اینکه دسترسی به کمیسیون های تخصصی و فرصت دیدار با اعضای آنها در مجلس به سادگی میسر نیست، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی دکتر عامر کعبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی فرصتی مهیا شد تا از نزدیک با این کمیسیون تخصصی در خصوص موارد و موانع بر سر راه شهرداری آبادان به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

وی گفت: در فرصت پیش آمده به همراه سید شریف موسوی عضو شورای شهر آبادان، دکتر پور ابراهیمی ریاست و همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس را در جریان وضعیت شهرداری آبادان قرار دادیم و خواسته های خود را در رفع موانع و ایجاد فرصت هایی برای شهرداری آبادان از این کمیسیون تاثیر گذار، خواستار شدیم.

حمیدپور کاهش درآمدهای آلایندگی با تغییر قانون را یکی از مشکلات فعلی شهرداری آبادان دانست و با عنوان اینکه تا سال 94 حق آلایندگی که به شهرداری اختصاص داده می شد 90 میلیارد ریال بود که اکنون این مبلغ به 45 میلیارد ریال کاهش یافته است و این تقلیل به ناحق در مورد شهرداری آبادان اعمال شده است، افزود: در این میان سابقه  و میزان ارزش افزوده و حق آلایندگی که به آبادان تعلق می‌گرفت و در حال حاضر تقلیل یافته را به اطلاع اعضای این کمیسیون رساندم و مقرر شد در روزهای آتی مستندات لازمه در دفاع از این حق را تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس کنیم تا مورد بررسی تخصصی مجدد قرار گیرد و نتیجه حاصله را متعاقبا به این شهرداری اعلام کنند.

وی با عنوان اینکه آبادان سومین شهر دارای بافت فرسوده خوزستان است در حالی که استان خوزستان دومین استان دارای بافت فرسوده کشور می باشد، توضیح داد: موضوع دوم در خواست ما از کمیسیون اقتصادی مجلس، تسهیل و ارائه راهکارهایی که منجرب به استفاده از تسهیلات بانکی به صورت اوراق مشارکت برای جذب همکاری بهتر و بیشتر سرمایه گذاران و انجام پروژه های عمرانی و پروژه هایی که تاثیر به سزایی در ایجاد و افزایش درآمدهای پایدار شهرداری آبادان دارد، با توجه به میزان تسهیلات و سود وامی که تعلق می‌گیرد، داشته باشند که این موضوع نیز مورد استقبال اعضای کمیسیون قرار گرفت و به جلسه تخصصی در روزهای آینده در محل مجلس شورای اسلامی با حضور مدیران بانک های مربوطه موکول شد.

حمید پور با عنوان اینکه شرکت پاسارگاد در آبادان در حال فعالیت است و هیچ گونه حق آلایندگی یا تخفیفی در ارائه محصول به این شهرستان نمی‌دهد، توضیح داد: موضوع دیگری مورد درخواست ما از اعضای کمیسیون اقتصادی در خصوص تامین قیر برای شهرداری آبادان بود که با راهکارهای ارائه شده در این جلسه مقرر شد، از طریق وزارت کشور پیگیری لازم تا حصول نتیجه به انجام برسد.

وی با تشریح بدهی دو هزارمیلیارد و پانصد میلیون ریالی شهرداری آبادان به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد: موضوع بعدی وضعیت خاص شهرستان آبادان و شهرداری آبادان به دلیل مطالبات کارمندی و پیمانکاری قبل مطرح شد و بعد از تبادل نظر تصمیم بر آن شد تا با همراهی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی راهکارهای پیشنهادی را از طریق نهادهای مربوطه پیگیری کنیم و در این خصوص کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت های لازم را در نظر بگیرد.

حمیدپور خاطر نشان کرد: مقرر شد در خواست های ما و نتایج پیگیری موضوعات عنوان شده در روزهای آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح و در این خصوص با مدیران و مسئولین نهادها و بانک های مربوطه در قالب یک نشست تخصصی تصمیمات نهایی برای حصول نتیجه گرفته شود.

شهردار آبادان در مورد پیگیری‌های وی و رصد مدیران مربوطه در خصوص مشکلات شهرداری آبادان گفت: از هیچ فرصتی نباید گذر کرد. این وظیفه من شهردار و اعضای شورای شهر است تا با پیگیری‌های مستمر از طریق هر ارگان و یا مقامی در هر کجای استان و کشور نسبت به رفع تهدیدات و ایجاد فرصت های لازم برای شهرداری آبادان از هیچ تلاشی فرو نگذاریم. در این میان از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی که هر کدام با ایجاد فرصت هایی و به طُرق مختلف در تسهیل امور یارای ما هستند، سپاسگذارم.

در همین راستا، هفته گذشته نیز شهردار آبادان طی یک سفر کاری به اصفهان پیگیر موضوعات حوزه شهری شهرداری آبادان بود.

لازم به ذکر است که، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران بانک مرکزی در سفری سه روزه در خصوص بررسی طرح«قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران» و احکام مرتبط با تشکیل«بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران» به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

 منبع: برنا
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END