آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
چندی پیش فرمانده کل سپاه نامه ای را خطاب به ترامپ درخصوص مذاکرات با آمریکا نوشته بود که در آن به عدم مذاکره با شیطان بزرگ تاکید موکد کرده بود. حال علی مطهری نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس خطاب به این مقام نوشته است که تصمیم گیری درباره مذاکره یا عدم مذاکره در اختیار مقامات عالی می باشد و سایرین باید از هر تصمیمی که اخذ می شود اطاعت کنند.
به گزارش فیدوس: چندی پیش فرمانده کل سپاه نامه ای را خطاب به ترامپ درخصوص مذاکرات با آمریکا نوشته بود که در آن به عدم مذاکره با شیطان بزرگ تاکید موکد کرده بود. حال علی مطهری نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس خطاب به این مقام نوشته است که تصمیم گیری درباره مذاکره یا عدم مذاکره در اختیار مقامات عالی می باشد و سایرین باید از هر تصمیمی که اخذ می شود اطاعت کنند.
علی مطهری در نامه ای به فرمانده سپاه بیان داشته است در خصوص مذاکرات با آمریکا مقامات عالی نظام تصمیم گیرنده هستند و همگان باید تابع نظر آنان باشند.

در نامه نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده تهران، آمده است:

سرلشکر محمدعلی جعفری

فرمانده کل محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با اهداء سلام

در نامه‌ای که در پاسخ به اظهارات اخیر آقای ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، منتشر کرده‌اید خطاب به او فرموده‌اید: «بدانید مردم ایران هرگز به مسئولین خود اجازه مذاکره و ملاقات با شیطان بزرگ را نمی‌دهند... شما این آرزو را به گور خواهید برد که مقامات جمهوری اسلامی ایران اجازه ملاقات با شما را از ملتشان دریافت نمایند... این یک آرزویی است که تا پایان دوران ریاست‌جمهوری‌تان با شما همراه خواهد ماند و حتی رؤسای جمهوری بعدی آمریکا هم آن را نخواهند دید.»

چند نکته قابل ذکر است:

۱. این مطلب که در شرایط موجود، مذاکره با آمریکا که از موضع نقض پیمان و اعمال تحریم و تحقیر ملت ایران وارد شده، به صلاح و نفع کشور و انقلاب اسلامی نیست، از نظر اینجانب روشن و بدیهی است اما این که مذاکره با آمریکا همیشه مذموم و نکوهیده است نیاز به دلایل متقن دارد؛ همچنان که از سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار علیهم‌السلام چنین چیزی برنمی‌آید، بلکه خلاف آن مستفاد است.

۲. جناب‌ عالی و سایر برادران مجاهد و خوب ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در موضوعی مانند مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا باید تابع تصمیم مقامات عالی نظام باشید نه این که راساً به عنوان فرمانده کل سپاه اظهار نظر نمایید. علاوه بر این که اعلام چنین نظراتی به نمایندگی از ملت باید توسط نماینده و منتخب ملت یعنی رئیس‌جمهور انجام شود نه هر مقامی.

۳. امام خمینی(ره) بارها نظامیان را از ورود به سیاست نهی کردند چون موجب اختلاف میان آنها می‌شود و از کار اصلی خود بازمی‌مانند. این جمله امام(ره) معروف است که در پاسخ به اظهار نظر یکی از فرماندهان سپاه درباره مسئله‌ای که در مجلس مطرح بود، فرمودند: به سپاه چه مربوط که در مجلس چه می‌گذرد؟

۴. از معضلات کشور ما دخالت نهادها و مقامات مختلف در کار یکدیگر است که ذکر مصادیق آن از حوصله این نامه خارج است. اگر مجلس و دولت و قوه قضائیه و شوراهای عالی امنیت ملی و انقلاب فرهنگی و فضای مجازی و نیروهای مسلح و مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان هر یک کار خود را درست انجام دهند و وارد حوزه دیگر نشوند وضع کشور سامان بهتری می‌یابد.

برای شما و همکاران‌تان توفیق الهی بیشتر مسئلت دارم.

با تقدیم احترام

علی مطهری»

 

منبع:ایسنا 
Histats.com START (standard) Histats.com END