آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۵۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
فرماندار آبادان گفت: اگر چه منطقه آزاد اروند بخش عمده ای از شهرستان آبادان را شامل می شود اما ۵۸ روستای این شهرستان خارج از محدوده این منطقه اند که باید برای رسیدن کمک‌های منطقه آزاد به این روستها نیز کوشید.
به گزارش فیدوس: فرماندار آبادان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید برای انجام امور محوله به آنها، توپ را در زمین یکدیگر بیندازند و باید با همراهی و همگامی با یکدیگر کارهای مردم را از پیش ببریم.

عزیزاله شهبازی ضمن قدردانی از صبوری مردم آبادان، هم افزایی و همراهی ائمه جمعه با مردم و مسئولان در ایام گذشته افزود: در بحث آب اقدامات زیادی انجام شد، خط انتقال کشتکار و طرح غدیر ۲، طرحی آرمانی بود که پس از سال‌ها به بار نشست و مردم از ثمره این تلاش‌های شبانه روزی بهره مند شدند.

وی اظهار کرد: خط هزار مربوط به طرح غدیر یک که پیشتر انجام شد از سال ۸۷ به دلیل وجود معارض از سوی پیمانکار مربوطه رها شده بود این طرح ۱۳ کیلومتری با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان  انجام شده بود.

فرماندار آبادان در بخش دیکری از سخنان خود با اشاره به اقدامالت انجام شده برای آبرسانی به روستاهای شهرستان آبدان در قالب اجرای خط انتقال شهید کشتکار تصریح کرد: در موضوع آبرسانی به روستاها یک عزم جدی و یک اقدام عمومی انجام شد، در زمان حاضر در ۸ جبهه برای تکمیل طرح کشتکار فعالیت شبانه روزی انجام می شود تا با تکمیل آن مشکلی در حوزه آب روستایی نداشته باشیم.

شهبازی میزان کنونی شوری آب آبادان را یک هزار و ۵۰۰ میکروموس عنوان کرد که به گفته وی این مورد را در هیچ دورانی نداشته ایم؛ در حال حاضر ۱۲۴ هزار متر مکعب آب در طول شبانه روز از طرح غدیر به آبادان منتقل می شود.

به گفته وی افت فشار آب در اروندکنار و چوئبده با نصب آب شیرین کن ها برطرف می شود.

فرماندار آبادان گفت: فاز نخست آبرسانی به نخیلات حوزه روستایی انجام شد و پیگیر آنیم تا سهمیه دوباره آب به نخلستانها برسد.

وجود ۵۸ روستای آبادان خارج از محدوده منطقه آزاد اروند

وی افزود: اگر چه منطقه آزاد اروند بخش عمده ای از شهرستان آبادان را شامل می شود اما ۵۸ روستای این شهرستان خارج از محدوده این منطقه اند که باید برای رسیدن کمک‌های منطقه آزاد به این روستها نیز کوشید.

فرماندار آبادان اظهار کرد: همه شانه به شانه جهاد کشاورزی در تلاش هستند تا آب با کیفیت به روستاها برسد و در این هفته برنامه های بهتری در راه است.

شهبازی تصریح کرد: بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت آبادان خارج از محدوده منطقه آزاد اروند است و برنامه ما آن است که ۷۰ درصد از بودجه ۴۰ میلیارد تومانی آبادان را در حاشیه ها هزینه کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر از سوی دولت، ۲۰ میلیارد تومان در شهر آبادان در حوزه فاضلاب و اصلاح شبکه کار در دست انجام است ضمن آنکه ۵۰ میلیارد تومان هم منطقه آزاد اروند و ۱۵۰میلیارد تومان هم از سوی صندوق توسعه و سایر کمک‌ها در این باره انجام شد.

فرماندار آبادان در بخش دیگری از سخنان خود از گفتگو با مردم به عنوان راهبرد نظام و دولت نام برد و گفت: دولت کارگزار و مردم کارفرما هستند و این اصل جزء باور ما است ما خدمتگذار مردم هستیم.  در اعتراضات مردمی اخیر که به دلیل شوری آب رخ داد مردم فهیم آبادان با حضور در سالن الغدیر فرمانداری حرفهایی خود را زدند و به حرف‌های خدمتگزاران خود نیز گوش دادند، اعتراضات مردمی بدون هیچ حاشیه و یا بروز اتفاق ناخوشایندی انجام و خاتمه یافت.

شهبازی با بیان اینکه طبق نظر شورای تامین کشور محل هایی برای تجمعات مردم در شهرها پیش بینی شده، افزود: به طور حتم تجمعات غیر مسلحانه بسیار هم قابل پذیرش و بررسی است، نظام جمهوری اسلامی از خواسته ها و تجمعات قانونی مردم که مخل آسایش دیگران نباشد، استقبال می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه هیچ دولتی پایدار نیست و بایستی پاسخگوی مردم باشد از فضای مجازی به عنوان محل اعترافات شیشه ای مردم نام برد و اظهار کرد: مطالبه گری بایستی به شیوه درست خودش انجام شود.

وی تاکید کرد: فضای مجازی از ابزارهای وحدت سیاسی است و لذا مسئولان ادارات بایستی تکالیف روشن خود را بدانند و پاسخگوی آنچه که مردم آنها را در فضای مجازی مطرح می کنند، باشند، بایستی امور مربوط به هر اداره ای توسط مدیران مربوطه کنترل شود تا سطح رضایتمندی مردم ارتقاء یابد.

فرماندار آبادان گفت: باید مردم دار بود و لذا کسانی که دم در ادارات و سازمان‌ها برای پاسخگویی به مردم به کار گرفته می شوند می شوند باید رفتار و منش خوبی در مواجه با مردم از خود نشان دهند. شهبازی همچنین از سربازان به عنوان زینت مملکت نام برد و افزود: یک سرباز نباید خم شود و در را برای یک فرمانده باز کند این در خور شان نیست، ماموران انتظامی باید مرتب و منظم با دیسیپرین خاص خود به انجام امور محوله شان بپردازند، درست نیست که ماموری در دستگاهی در باز کند یا ببندد.

لزوم تقویت نظام اطلاع رسانی بخشنامه ها در ادارات

وی اظهار کرد: نظام اطلاع رسانی از بخشنامه ها باید در ادارات تقویت شود و در جلسات مسئولان دستگاه‌های اجرایی راسا حضور داشته باشند، مدیری که مسئولیت می گیرد این مسئولیت مربوط به آبادان است و لذا باید در مورد هرآنچه به این شهر مرتبط است ورود کند.

وی با قدردانی از بخشداران و دهیاران در امر مسئولیت پذیری، نظارت و اجرا تصریح کرد: خوشبختانه وحدت و همگرایی در حوزه مسئولیت پذیری و اجرا در آبادان وجود دارد و هر کسی باید باندازه مسئولیتی که برایش پیش بینی شده نقش خود را ایفا کند.

فرماندار آبادان یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید در راستای انجام امور محوله شان توپ را در زمین یگدیگر بیندازند بلکه باید با همراهی و همگامی با یکدیگر کارهای مردم را از پیش ببریم.

با گفتن نداریم و نمی شود، شهر اداره نمی شود

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت سنگین شهرداریها و شوراهای اسلامی شهر و روستاها، شهرداری آبادان را مخاطب خود قرار داد و گفت: مردم امکانات تفریحی، رفاهی و خدماتی می خواهند و باید با تلاش و جدیت در ایجاد امکانات مورد نیاز مردم کوشید، با گفتن نمی شود و نداریم؛  نمی توان مجموعه ای را اداره کرد، حکومت وظیفه  مهمی را بر عهده شوراها گذاشته و انتظار می رود شورها این وظیفه را به نحو مطلوبی به انجام برسانند.

وی افزود: خواسته های کارکنان شهرداری به حق است و بایستی به آنها توجه و رسیدگی شود اما حقوق کارکنان شهرداری نباید بهانه ای شود برای آنکه شهرداری از انجام دیگر مسئولیت های خود فاصله بگیرد؛ مردم امکانات تفریحی و رفاهی و خدماتی در شهر می خواهند که وظیفه تهیه و تامین آن با شهرداری است.

وی با بیان اینکه آبادان ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و باید برنامه ریزی درستی برای آنها انجام شود اظهار کرد: انتظار می رود تا مدیران خدمت صادقانه ای برای مردم داشته باشند.
Histats.com START (standard) Histats.com END