آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۵۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
بانک مرکزی کانادا اعلام کرد: استفاده از بیت کوین در کانادا افزایش یافته است اما مردم بیشتر به دلیل سرمایه گذاری، بیت‌کوین می‌خرند.
به گزارش فیدوس: یکی از دلایل افزایش اقبال عمومی به بیت کوین افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این ارز دیجیتالی عنوان شده است. طبق این تحقیق، چهار دلیل مهم افزایش استفاده از بیت کوین در کانادا موارد زیر بوده است:

خرید بیت کوین به منظور سرمایه گذاری که مهمترین دلیل بوده است و ۵۸ درصد پاسخ دهندگان، سرمایه گذاری را دلیل خریدن بیت کوین عنوان کرده اند، علاقه مند شدن به تکنولوژی جدید بلاک چین، خرید بیت کوین به توصیه دوستان و آشنایان و در نهایت خرید کالا و خدمات در اینترنت.

بر اساس این مطالعه، همچنین تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۸۵ درصد مردم کانادا با بیت کوین آشنا شده اند که در مقایسه با ۶۴ درصد سال ۲۰۱۶ حاکی از افزایشی چشم‌گیر است.

این برای دومین سال است که بانک مرکزی کانادا چنین تحقیقی را انجام می دهد. دو سال پیش حدود یک میلیون کانادایی دست کم یک بار اقدام به خرید و فروش بیت کوین کرده بودند که انگیزه اصلی آن ها تراکنش های مالی بوده است در حالی که سال گذشته ۱.۸ میلیون نفر این کار را انجام داده اند.

بیت کوین محبوب ترین ارز مجازی در بین جوانان کانادایی ۱۸ تا ۳۴ بوده است. همچنین آگاهی از عملکرد ارزهای مجازی در گروه سنی ۴۵ تا ۵۴ سال به نسبت سال ۲۹۱۶ حدود چهار برابر افزایش یافته است. بیت کوین هم چنین محبوب ترین ارز مجازی افراد ثروتمند با درآمد ۷۰ هزار دلار و بالاتر در سال عنوان شده است.

استان بریتیش کلمبیا بیشترین میزان مالکیت و آگاهی ارزهای مجازی را در بین استان های کانادا دارد. پیش‌تر نیز گزارش شده بود ونکوور - مرکز این استان - یکی از ۱۰ شهر جهان است که بیت کوین در آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. بیشترین میزان افزایش در آگاهی و استفاده از ارزهای مجازی نیز متعلق به استان کبک بوده است.

بانک مرکزی کانادا اعلام کرد در نظر دارد به منظور بررسی دقیق آثار ارزهای مجازی بر سیستم مالی کانادا، کار مطالعه و تجزیه و تحلیل بیت کوین را ادامه خواهد داد.
Histats.com START (standard) Histats.com END