آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۴۹۰۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
وزیر ورزش و جوانان می‌گوید جای موفقیت‌های تیم ملی امید و صعود این تیم به المپیک در کلکسیون موفقیت‌های اخیر فوتبال ایران خالی است.
به گزارش فیدوس: وزیر ورزش و جوانان می‌گوید جای موفقیت‌های تیم ملی امید و صعود این تیم به المپیک در کلکسیون موفقیت‌های اخیر فوتبال ایران خالی است.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان بعد از حضورش در تمرین تیم ملی امید اظهار کرد: امروز به محل تمرین تیم‌های ملی آمدم تا از نزدیک شاهد تمرین‌های تیم ملی امید باشم. ما خیلی به این تیم امیدواریم. ما فکر می‌کنیم ان‌شاءالله در استمرار موفقیت‌هایی که در طول یکی دو سال گذشته در رشته‌های مختلف از جمله فوتبال داشته‌ایم، بتوانیم در تیم ملی امید هم این موفقیت‌ها را شاهد باشیم. همان طور که تیم ملی‌مان به جام جهانی صعود کرد و نتایج تاریخی و افتخارآمیزی که تیم ملی در جام جهانی گرفت و یا نتایجی که تیم ملی فوتسال و فوتبال ساحلی‌مان گرفتند. در کلکسیون موفقیت‌ها و دستاوردها، جای موفقیت‌های تیم ملی امید و صعودش به المپیک خالی است چرا که آخرین صعودی که داشته‌ایم ۱۹۷۶ مونترال بوده است.

وی ادامه داد: ۴۲ سال تا به امروز به المپیک صعود نکرده‌ایم و تا المپیک بعدی این زمان به ۴۴ سال می‌رسد. البته تیم‌های امید ما در بازی‌های آسیایی دستاوردهای خوبی داشته‌اند و به قهرمانی رسیده‌اند و من فکر می‌کنم با تدابیری که توسط فدراسیون و وزارت ورزش اتخاذ شده است و هماهنگی خوبی که بین همه مجموعه از جمله کمیته ملی المپیک به دست آوردیم در حال حاضر همه ظرفیت‌هایمان را برای رشد و توسعه ورزش در کنار هم قرار داده‌ایم. ان‌شاءالله روندی که الان در ورزش دنبال می‌کنیم که دور بودن از حاشیه‌ها و ایجاد یک فضای آرامش است، به دست بیاوریم تا موفقیت‌ها در ابعاد مختلف چه در ورزش همگانی و چه در ورزش‌های قهرمانی به دست بیاوریم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: این روزها شما در رشته‌های کشتی، ووشو و وزنه‌برداری، در کاراته، ‌والیبال نشسته مرتب خبرهای خوش، دستاورد، موفقیت و قهرمانی می‌بینید که این‌ها ناشی از این هم‌گرایی و هم‌افزایی امروز بین همه بخش‌های دست‌اندرکار ورزش وجود دارد. ما با سیاست‌ها و رویکردی که دولت دارد، سعی می‌کنیم این روند را ادامه دهیم که بتوانیم با ایجاد ثبات و آرامش و دور بودن از حاشیه‌ها و ایجاد هم‌افزایی و هم‌گرایی بین همه عوامل دست‌اندرکار ورزش، بتوانیم موفقیت‌های تیم‌های ملی را بیشتر و به تبع آن شادی بیشتر ملت را فراهم کنیم.

سلطانی فر در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان این که به تیم ملی امید، امیدوار است گفت:‌ تدارک خوبی فدراسیون فوتبال برای تیم ملی امید انجام داده و کادر مربی‌گری خوبی این تیم در اختیار دارد. بازیکنان هم با انگیزه و پرانرژی در تیم هستند که به خاطر این‌ها فکر می‌کنم درخشش خوبی در بازی‌های آسیایی داشته باشیم. این تیم همه به لحاظ سنی طوری جمع و سازماندهی شده‌اند که این افراد تا ۲۰۲۰ بتوانند در تیم ملی امید بازی کنند. ان‌شاءالله در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو با همین مجموعه به المپیک صعود کنند و همان طور که تیم ملی بزرگسالان ما که در جام جهانی در گروه مرگ قرار داشت بر خلاف تصور همه که فکر می‌کردند ما زنگ تفریح می‌شویم رفتند و سلحشورانه جنگیدند و درخشیدند و باعث عزت و افتخار ملت شدند ان‌شاءالله بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ هم نتایج خوبی بگیریم و در ادامه این تیم بتواند استخوان‌بندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه باشگاه‌های لیگ برتری بازیکن در اختیار تیم ملی امید قرار نمی‌دهند هم گفت: من می‌دانم فدراسیون با جدیت این مسائل را دنبال می‌کند. باشگاه‌ها هم تا حدودی با توجه به اینکه لیگ آغاز می‌شود ملاحظاتی دارند اما اولویت با تیم‌های ملی است. اولویت با تیم ملی امید است و همین طور تیم ملی جوانان است. ما باید همکاری کنیم تیم‌های ملی کشورمان نتیجه بگیرند ریاست محترم فدراسیون و دیگر اعضای محترم هیات رییسه هم این موضوع را پیگیری می‌کنند تا مشکل را حل کنند.

او در پاسخ به این سوال که مشکل بازیکنان سرباز چه شد گفت:‌همان طور که تا الان مشکلات‌شان حل شده ان‌شاءالله از این به بعد هم حل خواهد شد.

سلطانی فر در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تمدید قرارداد کی‌روش به کجا رسید و آیا وزارت ورزش و جوانان این موضوع را پیگیری می‌کند یا خیر گفت: این موضوعی است که توسط خود فدراسیون فوتبال و ریاست محترم این فدراسیون پیگیری و مدیریت می‌شود. ان‌شاءالله اخبار و اطلاعاتش را از زبان ایشان بشنویم. این مسائل مربوط به فدراسیون فوتبال است.

به گزارش ایسنا، همچنین وزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان و کادر فنی تیم ملی گفت: سازمان تیم‌های ملی، کادر فنی و بازیکنان زحمت زیادی را برای موفقیت این تیم می‌کشند. تیم ملی بزرگسالان فوتبال ما در فاصله دو هفته مانده به بازی‌ها توانست مقتدرانه به جام جهانی صعود کند و سپس در این مسابقه‌ها با کسب نتایج درخشان، ایران را سربلند کرد.

وی افزود: مقام‌هایی که ما در رده جوانان، نوجوانان، فوتسال و فوتبال ساحلی کسب کردیم و در تکمیل آن نتایج درخشانی که دو تیم بزرگ ما یعنی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا گرفتند. اینکه برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس توانستند به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کنند و جزو ۸ تیم برتر آسیا هستند. این نخستین بار است که این دو تیم با سرافرازی و سربلندی در جمع ۸ تیم برتر آسیا هستند و این عملکردها نشان می‌دهد که کارنامه فوتبال ما بسیار خوب است.

سلطانی‌فر ادامه داد: ما در این کلکسیون درخشش تیم ملی امید را کم داریم من شخصا به اینجا آمده‌ام تا این را از مسئولان فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی که در آینده جای آن‌ها در تیم‌های بزرگ داخلی و خارجی است، بخواهم و به آن‌ها بگویم که ما موفقیت‌های خوبی در یکی دو سال گذشته داشتیم و به تعبیر اینفانتینو رییس فیفا، تنها فدراسیون ۵ ستاره بودیم و توانستیم در هر ۵ رده‌ سنی به مسابقه‌های جهانی صعود کنیم و استثنایی‌ترین و تاریخی‌ترین نتیجه را در جام جهانی به دست بیاوریم.

وزیر ورزش همچنین گفت: این در حالی بود که در گروه مرگ جام جهانی قرار داشتیم و خیلی‌ها فکر می‌کردند که ما در آنجا زنگ تفریح اسپانیا و پرتغال می‌شویم اما دیدید که بازیکنان ما با چه جرات و جسارتی جنگیدند و موجب عزت ایران و ایرانی و ورزش و فوتبال کشور شدند. من انتظار دارم که تیم ملی امید با تدابیر فدراسیون فوتبال و حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک با همان روحیه جنگندگی تیم ملی بزرگسال، استارت خوبی در بازی‌های آسیایی جاکارتا بزنند و بتوانیم مدال طلا این مسابقه‌ها را کسب کنیم. پس از آن نیز بعد از المپیک ۱۹۷۶ که آخرین حضور ما در مسابقه‌های المپیک بود، در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن حاضر شویم و از حیثیت فوتبال و ورزش کشور دفاع کنیم.

سلطانی فر درباره استعدادهای ورزش ایران نیز گفت: ایران سرشار از استعدادهای فراوان است. یکی از مهم‌ترین وظایف ما این است که با گسترش پایگاه‌های استعدادیابی، هزاران نوجوان و جوانی که سرشار از اراده، انگیزه و انرژی هستند، بیایند و در عرصه‌های مناسب‌تر و میادین بزرگتر بدرخشند. ما وظیفه خود می‌دانیم که این کار را انجام دهیم. به همه ادارات کل و بخش‌های مختلف این قضیه را تاکید کردیم تا زمینه ورود و ظهور این استعدادها و خلاقیت‌ها را فراهم کنند. ما در موفقیت‌های فوتبالی‌مان صعود به المپیک و موفقیت در بازی‌های آسیایی جاکارتا را کم داریم که امیدواریم این قضیه تحقق پیدا کند. همان طور که با پیروزی‌های تیم‌های دیگرمان باعث ایجاد غرور ملی در مردم و همچنین انسجام بین مردم شدیم که حمایت همه مسئولان را به دنبال داشت، ما برای اولین بار بود که می‌دیدیم مقام معظم رهبری در یک مسابقه ما شکست می‌خوریم اما ایشان تقدیر می‌کنند. به این دلیل که ایشان دیدند بازیکنان با دلاوری و سلحشوری ویژه‌ای جنگیدند و از حیثیت ورزش و ملت ایران دفاع کردند. همین مساله باعث شد بازیکنان در دیدار با پرتغال بجنگند و حتی در آستانه پیروزی و صعود به مرحله حذفی نیز قرار بگیرند. ان‌شاءالله در جام جهانی بعد بتوانیم از مرحله گروهی صعود کنیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END