آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
روایت گله‌آمیز بازیکنان استقلال از وضعیت آشفته این باشگاه
رضا افتخاری در بدو حضورش در باشگاه استقلال گفته بود آمده تا ستاره چهارم (!) را به پیراهن این تیم اضافه کند، اما قبل از تحقق این هدف از استقلال خداحافظی کرد.
به گزارش فیدوس: رضا افتخاری در بدو حضورش در باشگاه استقلال گفته بود آمده تا ستاره چهارم (!) را به پیراهن این تیم اضافه کند، اما قبل از تحقق این هدف از استقلال خداحافظی کرد. آن هم بدون هیچ دستاوردی مگر یک قهرمانی حذفی. او در نحس‌ترین روزهای مدیریتش حتی پدر خود راهم از دست داد تا زهر این ناکامی دوچندان شود. مدیرعامل استقلال در متن استعفانامه خود اعلام کرده با اشاره به مشکلات شخصی و بیماری نیاز به ادامه درمان دارد و از همین‌رو نمی‌تواند به حضور در باشگاه استقلال ادامه دهد و از سمت مدیریت باشگاه استقلال استعفا می‌دهد.
بهانه‌هایی که البته همه می‌دانند تنها بهانه‌ای برای حفظ آبروست وگرنه کیست که از حال و روز خراب باشگاه آبی خبر نداشته باشد. امید نورافکن رفت. امید ابراهیمی سر از قطر درآورد و تمام خریدها هم مصدوم هستند. به این مجموعه بلاتکلیفی تیام و جباروف تا لحظه نگارش این گزارش را هم اضافه کنید و این در شرایطی است که تنها یک هفته به شروع لیگ مانده است. آخرین تیر برقلب اعتماد به نفس استقلالی‌ها انصراف از سوپرجام و زخم زبان هواداران حریف بود که با ترجیع‌بند«ترسیدید» برسرشان آوار شد. کار به آنجا کشید که حتی بزرگ‌ترهای باشگاه هم به آن واکنش نشان دادند. مثل پژمان منتظری که با وجود ماندن در استقلال همچنان از وضعیت مدیریت باشگاه گله‌مند است: «چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ مگر ما مرده‌ایم؟ مثل مرد به زمین می‌رفتیم و بازی می‌کردیم، چه بلایی بر سر استقلال آورده‌اند نمی‌دانم. به ما گفتند اصلا قرار نیست سوپرجام کنسل شود و قرار است در تاریخی دیگر برگزار شود.

ما اینجا شبانه ۵-۴ ساعت هم نمی‌خوابیم از بس که فکر و خیال می‌کنیم. این بازیکنان فردا باید پاسخگوی مردم باشند و فکر می‌کنم درنهایت همه اتفاقاتی که رخ می‌دهد باعث می‌شود هوادار و تیم استقلال ضربه بخورد.» او به شدت از فضای حاکم بر باشگاه انتقاد می‌کند: «کاش استقلال محروم بود. حداقل تکلیف‌مان مشخص می‌شد. حداقل آقایان سراغ بازیکنان خودمان می‌رفتند. نمی‌دانم قضیه چرا این‌قدر پیچیده شده است. تیم ما شده پچ‌پچ و خاله‌زنک‌بازی! هر کسی در یک گوشه پچ‌پچ می‌کند و حرف می‌زند. درنهایت دودش به چشم مردم می‌رود. آیا این تیم می‌تواند خودش را جمع‌وجور کند؟ » منتقد دیگر وریا غفوری است که از لفظ «ترکیدن» برای باشگاه استفاده می‌کند: «چطور ممکن است اول فصل پولی نباشد؟ من دو سال از طلبم را نگرفتم و قراردادم را تمدید کردم، پول فصل آینده هم که هیچ. سوال من این است که چطور پول حتی برای بازیکنان خارجی نیست؟ واقعا جای تعجب دارد. تیم‌های دیگر برنامه‌ریزی کرده‌اند، اردوهای‌شان را برگزار کرده، اما استقلال ترکیده است و افتضاح‌ترین وضعیت ممکن را دارد. چه کسی مسوول است؟ وزارت ورزش و جوانان به داد استقلال برسد و جوابگوی هواداران باشد. »

گزینه جایگزین کیست
با توجه به مشکلات موجود وزیر ورزش و جوانان با استعفای افتخاری موافقت کرده و گفته می‌شود قرار است تا روز شنبه سرپرست مدیرعاملی و رئیس هیات‌مدیره جدید آبی‌ها از سوی مجمع و هیات‌رئیسه استقلال معرفی شوند. گفته می‌شود امیرحسین فتحی عضو تازه وارد هیات‌مدیره استقلال شنبه به‌عنوان سرپرست جدید استقلال معرفی خواهد شد. فتحی از مدیران بازنشسته شهرداری بوده و رابطه نزدیکی با افتخاری مدیرعامل مستعفی استقلال و سلطانی‌فر وزیر ورزش دارد و از همین رو با پیشنهاد افتخاری و موافقت وزیر به هیات‌مدیره آبی‌ها راه یافت. نکته جالب اینکه فتحی با حسن کریمی مدیرعامل جدید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیز روابط نزدیکی دارد و دوره‌ای کوتاه نیز به‌عنوان معاون وی با او کار کرده است.

وی در اولین اظهارنظر خود پس از انتخاب به‌عنوان عضو پنجم هیات‌مدیره علت اصلی انتخابش را حل‌وفصل مشکلات مالی این باشگاه دانست. فتحی چندی پیش جایگزین دکتر قریب در هیات‌مدیره باشگاه استقلال شد. در سابقه مدیریتی آقای فتحی، ۵۴ ساله، معاونت حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال، ریاست کمیته انضباطی، کمیته حل اختلاف و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، مدیرعاملی باشگاه‌های فرهنگی - ورزشی بهمن و عقاب و ریاست هیات‌مدیره باشگاه برق تهران، عضو هیات‌مدیره، قائم‌مقام و معاونت اداری و مالی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، دبیر کمیته فنی فدراسیون فوتبال و معاونت حقوقی و بین‌الملل اتحادیه فوتبال باشگاه‌های ایران دیده می‌شود. امیرحسین فتحی فوق‌لیسانس حقوق قضایی از دانشگاه تهران است و با تصمیم مجمع عمومی باشگاه استقلال جایگزین دکتر قریب عضو مستعفی هیات‌مدیره این باشگاه شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END