آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۴۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران گفت: تا زمانی که بانک مرکزی به عنوان صندوق برای تأمین هزینه های دولت و دیگر قوا به حساب آید، مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی، مدیریت و کنترل نخواهند شد.
به گزارش فیدوس: امام جمعه موقت تهران گفت: تا زمانی که بانک مرکزی به عنوان صندوق برای تأمین هزینه های دولت و دیگر قوا به حساب آید، مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی، مدیریت و کنترل نخواهند شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران پیرامون یکی از خطبه های حضرت علی(ع) در نهج البلاغه اظهار داشت: فهم آموزه های دین و آراستگی به آن به معنای حرکت در مسیری است که خداوند تبیین کرده است. آراستگی عملی مورد تایید وحی و عقل است و امام علی(ع) هم دراین کلام بلند بر عمل تکیه می‌کند.

وی گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند آنچه رمز سعادت دنیا و آخرت است عمل صالح است، آیات فراوانی در قرآن کریم هم بر این حقیقت تاکید دارد.

ابوترابی فرد افزود: خانه و خانواده ما محصول عمل و رفتار ماست، اگر می خواهیم با یک تحول و دگرگونی، در حیات فردی، خانوادگی، سیاسی و اقتصادی در دنیا و آخرت روبرو شویم باید عمل خود را اصلاح کنیم. تصمیم های درست و عمل به آنچه که درست است از نظر عقل و دین راه سعادت را تبیین می کند.

خطیب نماز جمعه تصریح کرد: دولتمردان اگر می خواند مشکلات پیش‌رو را حل کنند راهی جز عمل صالح نخواهند داشت، خوشبختانه سیاست های کلان رهبرمعظم انقلاب در این جهت کلیه سیاست های لازم و صحیح را تبیین کرده است. بهترین عمل آن عملی است که دوام داشته باشد، هر چند محدود و کوچک باشد، تداوم در عمل صالح تحول آفرین و موجب سعادت می شود، بنابراین باید عمل صحیح و اقدام مبتنی بر اصول باشد. 

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات فرا روی مدیریت کشور تصمیماتی است که دوام ندارند، چرا که اصولی اتخاذ نشده است. یکی از مشکلات ما در حوزه تقنین، قوانینی است که فاقد ثبات است، ما نیاز به قوانین پایدار و با ثبات هستیم و این راه تحول را هموار می کند. 

ابوترابی فرد با اشاره به اقتدار سیاسی و امنیتی غرور آفرینی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، گفت: ایجاد جبهه مقاومت در کشورهای منطقه و پیروزی های به دست آمده، همگی در سایه صبر بر فراز و نشیب ها حاصل شده که این صبر و استقامت از توصیه های امام علی (ع) و سایر پیشوایان ما بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ما نیازمند به استقامت هستیم. چرا که بدون استقامت هیچ ملتی به موفقیت و پیروزی نرسیده و این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که در تحولات اجتماعی صرفاً استقامت رهبران کافی نیست.

وی تصریح کرد: حتی در زمانی که مدیریت جامعه در دستان باکفایت امیرالمومنین علی (ع)، بعنوان نماد صبر و پایداری، بود دیدیم که اگر جامعه در کنار امیرالمومنین صابر نباشد، پیروز صحنه معاویه خواهد بود. بنابراین استقامت رهبران صالح و امت های وفادار به حق همواره عزت آفرین خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: امروز سرمایه های بزرگی که در دست داریم حاصل عمل صالح و صبر و پایداری است وپیروزی های بعدی نیز در گرو پیمودن این راه است.

وی با بیان اینکه ملتی رستگار است که نگاهش به قله معطوف باشد و افق های بلندمدت را مدنظر قرار دهد، تأکید کرد: مدیران اقتصادی کشور بدانند که ایران باید به یک قدرت بالنده اقتصادی در آسیا و نقش آفرین در سطح جهان بدل شود و این هدف والای ما است که نقشه راه را تبیین کنیم؛ نگاه های خرد را کنار بگذاریم که بعضاً همین نوع نگاه ها، بدون توجه به سیاست های کلی نظام، چالش های اقتصادی را برای کشور ایجاد می کند.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در ۲۰۰ سال گذشته بیش از ۵۰ درصد جغرافیای ایران تجزیه شد اما چه شد که این ملت امروز به نماد قدرت اسلام بدل شده است. جز این نیست که ملت در سایه پیوند آموزه های دین برای انتخاب رهبری صالح در جهت اداره جامعه قدم برداشته است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: کشوری که سالهاست بودجه سالانه آن به درآمدهای نفتی گره خورده، اگر می خواهد تحولی را تجربه و راه را برای خلق قدرت فراهم کند و اگر می خواهد با الهام از سیاست های ابلاغی رهبری انقلاب وابستگی به نفت را به صفر کاهش دهد، نیازمند به یک عزم، تصمیم صحیح، کاهش هزینه ها و ارتقای بهره وری است و این مهم صورت نخواهد گرفت مگر اینکه در میان همه مسئولین و مردم کشور اجماع باشد.

وی تصریح کرد: باید خطاهای گذشته خود را در مسیری صحیح اصلاح کرد و به طور مثال مسئولین اعلام کنند که در بودجه سال ۹۸ اشتباهات گذشته را نخواهند داشت و تصمیم گرفته اند که هزینه های غیر منطقی که بار سنگینی را به ملت تحمیل می کند کنار گذاشته و برای اداره کشور دیگر دست نیاز به سوی بانک مرکزی دراز نخواهند کرد. این تصمیمات می تواند راه نجات کشور باشد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در آستانه تغییر رئیس کل بانک مرکزی کشور قرار داریم، گفت: پیشنهاد می کنم رئیس جمهور برای استقلال بانک مرکزی اقدام کرده و با انتخاب رئیس کلی که مورد تأیید دیگر روسای قوا و چهره های تأثیرگذار اقتصادی نظام باشد، بتواند با استقلال کامل سیاست های پولی و ارزی کشور را اتخاذ کند. تا زمانی که بانک مرکزی به عنوان صندوق برای تأمین هزینه های دولت و دیگر قوا به حساب آید بدانید که مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی، مدیریت و کنترل نخواهند شد.

 ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: دنیا و مثلث شوم ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو می دانند که قدرت جمهوری اسلامی ایران، قدرت بالنده و پرشتابی است که راه را برای حرکت رو به جلوی نیروهای مقاومت در منطقه فراهم آورده و هر روز قله جدیدی را فتح می کند.

وی در پایان یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران پس از ۴ دهه با مدیریتی هوشمند و مناسب خواهد توانست با بهره برداری از مولفه های قدرت خود از جمله ثبات سیاسی، امنیت مثال زدنی، قدرت علمی پرشتاب، ذخایر عظیم مادی و انسانی کشور و دیگر مولفه های قدرت خود به جایگاه و قدرتی به مراتب بالاتر و بدیع تر از آنچه که امروز در آن قرار دارد دست پیدا کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END