آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۴۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
از زبان مردم، آبفا و نماینده آبادان مورد بررسی قرار گرفت؛
آب شرب در حال حاضر و پس از بهره برداری از خط غدیر 2 در بعضی مناطق آبادان و خرمشهر کاملا بهبود یافته و در برخی مناطق تنها از حالت قبلی خارج شده است و همچنان شور است البته شوری آن کمتر شده است.
به گزارش فیدوس: مردم و مسوولان از آخرین وضعیت آب شرب خرمشهر و آبادان خبر دادند.

 کمبود و شوری آب خرمشهر و آبادان که منجر به اعتراضات گسترده مردمی شده بود با قول مساعد استاندار برای بهره برداری خط آب رسانی غدیر 2 آرام شد و اقداماتی نظیر آبرسانی با تانکر و یا آب معدنی برای تامین آب مصرفی مردم صورت گرفت و در نهایت این خط آبرسانی به طول 90 کیلومتر در شامگاه 15 تیر با همت قرارگاه خاتم و حضور وزیر نیرو و مسوولین این حوزه به بهره برداری رسید.
آب شرب در حال حاضر و پس از بهره برداری از خط غدیر 2 در بعضی مناطق آبادان و خرمشهر کاملا بهبود یافته و در برخی  مناطق تنها از حالت قبلی خارج شده است و همچنان شور است البته شوری آن کمتر شده است.

یکی از ساکنان محلی به خبرنگار برنا گفت: « فعلا آب مصرفی ما شور نیست و مشکل شوری آن حل شد.»

دیگر ساکنان محلی گفت: « دیشب و پریشب آب شور نبود و کاملا مشکلش حل شده بود ولی امروز صبح کمی شوری داشت ولی مثل قبل نیست و از قبل خیلی بهتر شده است.»

یکی دیگر از مردم ساکن در آبادان به ما گفت: « امروز صبح درصد شوری آب بالا رفت. در چند روز گذشته آب خوب بود ولی امروز کمی شور شد.»

 

درصد شوری آب بسیار پایین آمد

روابط عمومی آبفا خوزستان در خصوص آخرین وضعیت آب آبادان و خرمشهر به برنا گفت: « در حال حاضر وضعیت آب و شوری آن بسیار بهبود یافته است اما باید گفت که آب خوزستان اصولا شور است و با تصفیه خانه های خانگی درصد شوری آب کم شده و قابل شرب می شود.»

او در خصوص تغییرات آب شرب بعد از افتتاح خط غدیر گفت: « بعد از راه اندازی خط غدیر درصد شوری آب بسیار پایین آمد و در حال حاضر می توان گفت آب خوزستان با تصفیه های خانگی قابل شرب است و در حال حاضر مشکلی ندارد.»

آب شهرهای آبادان و خرمشهر هنوز قابل شرب نیست

همچنین نماینده مردم شهر آبادان، غلامرضا شرفی در خصوص آخرین وضعیت آب آبادان و خرمشهر گفت: « آب شهرهای آبادان و خرمشهر هنوز طعم دار است و قابل شرب نیست. در روستاها هم همچنان با آب معدنی از مردم پذیرایی می کنیم که به دلیل گرمی هوا این کار با مشقت های زیادی همراه است. خوشبختانه حجم آب مورد نیاز مردم در شهرهای شادگان و خرمشهر  تامین شده است و البته برای تامین آب مورد نیاز در برخی مناطق روستایی  آبادان کمی مشکل وجود دارد که آن هم نظر با سرعتی که این طرح پیش می رود امید است با تکمیل طرح غدیر 2 حجم مورد نیاز کاملا تامین خواهد شد که  با عنایت به همکاری مسوولان و دست اندرکاران طرح تا 2 هفته دیگر تکمیل خواهد شد و آب مورد نیاز روستاها نیز تامین می شود.»

وی در خصوص تغییراتی که بعد از راه اندازی طرح غدیر 2 در آب شرب آبادان و خرمشهر پدید آمد گفت: « در حال حاضر حجم آب مورد نیاز مردم تامین شده است. البته باید گفت آبی ه از رودخانه های کرخه وسد دز به آبادان انتقال می یابد بسیار شیرین است اما آب رودخانه بهمن شیر که با این آب ترکیب می شود بسیار شور است و باعث شور شدن آب می شود.  با افتتاح این طرح، درصد شوری آب رودخانه بهمن شیر بسیار کم شده است . در بعضی مناطق خصوصا مناطق بالادست کیفیت آب مطلوب است اما  در بعضی مناطق هنوز درصد شوری آب با حد مطلوب قدری فاصله دارد و برای  به حد مطلوب رساندن آن در تمامی مناطق کار بیشتری لازم است که با عنایت به همکاری مسوولان این کار انیز به محو احسن انجام خواهد شد.»
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END