آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۴۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
استاندار خوزستان گفت: بهره برداری از گام دوم طرح آبرسانی غدیر موجب تامین آب شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان تا افق 1425 شده است.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی روز جمعه در جریان بازدید از طرح آب غدیر 2، در محل تصفیه خانه خرمشهر در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه کار بزرگ آبرسانی در 11 ماه به سرانجام رسید، افزود: آب آشامیدنی این مناطق از چهارشنبه شب از ایستگاه پمپاژ ام الدبس در هویزه درحال پمپاژ است.
وی بیان کرد:هم اکنون به دلیل اینکه آب شرب آبادان از آب غدیر به طور کامل تامین شده، تولید آب از دستگاه آب شیرین کن جزیره مینو کاملا به این جزیره اختصاص یافته و مردم این جزیره از آب با کیفیت بهره مند می شوند.
استاندار خوزستان گفت: آب شرب روستاهای حفارشرقی خرمشهر، ایستگاه های کشتکار و شهرهای مجاور مثل چوئبده و اروندکنار و مناطقی از آبادان که به طرح غدیر وصل نبودند، نیز به زودی از آب غدیر تامین می شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز در این باره گفت: اجرای طرح غدیر 2 موجب شد شوری آب آشامیدنی خرمشهر از هفت هزار میکروموس به 2هزار و 500 میکروموس کاهش یابد.
ولی اله حیاتی افزود: پیشتر میزان آب ورودی به تصفیه خانه خرمشهر از طرح غدیر روزانه 70 هزار متر مکعب بود که با وارد شدن آب از طرح آبرسانی غدیر 2، به روزانه 95 هزار متر مکعب رسیده است.
به گزارش ایرنا استاندار خوزستان به اتفاق هیات همراه ، از تاسیسات آبرسانی و تصفیه خانه خرمشهر و از وصل شدن آب طرح غدیر 2 در تصفیه خانه این شهرستان دیدن کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END