آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
پس از درگیری های شب گذشته؛
فرماندار خرمشهر گفت: در پی شور شدن آب در شهرهای خرمشهر و آبادان گروهی از مردم خرمشهر شنبه شب در شهر تجمع کرده و نسبت به این موضوع اعتراض خود را اعلام کردند ولی هم اکنون اوضاع شهر خرمشهر پس از درگیری‌های شب گذشته آرام شده است.
به گزارش فیدوس: فرماندار خرمشهر گفت: اوضاع شهر خرمشهر پس از درگیری‌های شب گذشته آرام شده است.

ولی الله حیاتی اظهار کرد: هم اینک هیچ مشکلی در شهر خرمشهر وجود ندارد.

 آب شرب آبادان و خرمشهر به دلیل کاهش دبی آب شیرین کارون و پیشروی آب دریا، شور شده و شهروندان در مصرف آن با مشکل مواجه شده بودند. هم اینک بر اساس گفته برخی شهروندان آبادان و خرمشهر شوری آب کاهش یافته است و علاوه بر آن ایستگاه‌های توزیع آب در شهر مستقر هستند و در حال خدمات رسانی به مردم و توزیع آب بسته بندی شده هستند.

در پی شور شدن آب در شهرهای خرمشهر و آبادان گروهی از مردم خرمشهر شنبه شب در شهر تجمع کرده و نسبت به این موضوع اعتراض خود را اعلام کردند. علاوه بر آن مردم این دو شهرستان طی سه روز گذشته به دلیل پایین آمدن کیفیت آب به اعتراض مسالمت آمیز پرداخته و خواهان رفع این مشکل از سوی مسئولان ذیربط شده‌اند.

در پی افزایش شوری آب در چند روز گذشته در آبادان و خرمشهر متاثر از ترکیدگی خط لوله انتقال آب از طرح غدیر، بخش آب و فاضلاب استان خوزستان مجبور به برداشت آب از بهمنشیر و کارون شد و در نتیجه میزان سختی و شوری آب این شهرستان به 12 هزار میکروموس بر متر مکعب رسید. در حال حاضر بخشی از آب غدیر به شبکه آبرسانی خرمشهر و آبادان تزریق شده و سختی آب از 12 هزار میکروموس بر مترمکعب به حدود 5000 میکروموس رسیده و سبب کاهش شوری آب در این دو شهرستان شده است.
 استاندار خوزستان نیز قول داده است با تکمیل خط انتقال دوم طرح غدیر تا 15 تیر امسال مشکل آب شهرستان‌های خرمشهر و آبادان برطرف شود.

عزیزالله شهبازی، فرماندار آبادان از مردم شهرستان آبادان بابت سختی و شوری آب آبادان عذرخواهی کرده و گفته است: 40 مخزن 10 هزار لیتری برای تامین آب آشامیدنی مردم در نقاط مختلف شهر آبادان جانمایی و به مرور زمان نصب خواهد شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END