آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۳۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
نوای ارکستر ملی ایران، با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان، در باکو طنین انداز شد.
به گزارش فیدوس: نوای ارکستر ملی ایران، با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان، در باکو طنین انداز شد.
ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و اجرای سالار عقیلی ، شامگاه روز چهارشنبه در ادامه برنامه های هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان به روی صحنه رفت .

ارکستر ملی ایران با یک گروه ۴۰ نفری از جوانان ایران که متوسط سن آنها ۲۵ سال است و دختران جوان ایرانی یک - سوم اعضای این ارکستر را تشکیل می دهد ، قطعات زیبایی را در محل سالن «فلورمونیا» باکو اجرا کردند.

سالار عقیلی خواننده نامدار ایرانی با اجرای تصنیف های بهار دلنشین ، از خون جوانان وطن لاله دمیده و ساغر این ارکستر را همراهی کرد.

هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان ششم تا دهم تیرماه جاری در دو شهر باکو و گنجه برگزار می‌شود. تیرماه سال گذشته شهرهای تهران، اصفهان و اردبیل میزبان هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان و «ابوالفضل قارایف» وزیر فرهنگ و گردشگری این کشور بود.
Histats.com START (standard) Histats.com END